«

»

Říj 28 2015

Edmonton z Minnesoty odjíždí s prázdnou

494577772_slideOilers prohráli poslední dvě utkání na domácím kluzišti a v Minnesotě si přáli napravit svou poněkud pošramocenou reputaci. Wild se před utkáním nacházeli na šestém místě našlapané Centrální divize a rozhodně neměli v úmyslu povolit soupeři jakýkoliv bodový export ze svého ledu. V brankách se představily jedničky obou týmů – Cam Talbot na straně Edmontonu a bývalý Naftař Devan Dubnyk v domácí svatyni.

Hned v první minutě utkání vyslal nebezpečnou střelu směrem k Dubnykovi obránce Oilers Gryba. Přestože měl domácí gólman zakrytý výhled, kotouč si cestu do sítě nenašel. O minutu později se mezi tři tyče nevešel střelecký pokus Darnella Nurseho. V polovině třetí minuty zlikvidoval Talbot šanci Zuckera. Po chvíli střílel nebezpečně Brodin a kotouč zazvonil o konstrukci Talbotovy branky. Vzápětí na druhou stranu ujížděli hráči Oilers v brejku jeden na jednoho, ale celou situaci si pokazili sami nepovedenou přihrávkou na paty. Výsledkem nadějně vypadající situace tak byla pouze slabá střela, s kterou neměl Dubnyk sebemenší problém. V čase 7:25 šli domácí přeci jen do vedení. Do útočného pásma si najel Ryan Suter a z vrcholu levého kruhu pro vhazování vyslal střelu na Talbota. Gólman Edmontonu měl zakrytý výhled a nestihl na letící kotouč vůbec zareagovat. Asistence: Jason Zucker.   Zanedlouho po úvodní brance zápasu se na ledě strhla menší šarvátka poté, co Dumba nevybíravým způsobem poslal k ledu Korpikoskiho. Trochu nepochopitelně byl jediným, kdo si vykoledoval trest, „mstitel“ Gryba. Domácím se tedy naskytla ideální možnost navýšit svůj náskok v početní výhodě. A v čase 9:30 se to hráčům Wild také podařilo.   Marco Scandella si středem kluziště najel do pásma, posunul kotouč na Vaneka a zkušeně si před brankou počíhal na zpětnou přihrávku. Nastavil hůl a puk poslal do horního růžku Talbotovy branky. Asistence: Thomas Vanek.  V čase 11:02 signalizoval rozhodčí výhodu pro hostující mužstvo. Trest se však nakonec neuděloval. Po ose McDavid, Yakupov totiž doputoval puk po pádu druhého jmenovaného až na hůl Taylora Halla, který mohl zblízka zakončit do odkryté branky. Asistence Yakupov, McDavid. V polovině 14. minuty se s chutí hrající McDavid šikovně prokličkoval až na dostřel branky Devana Dubnyka. Kanadský brankář střelu svého krajana v dresu Oilers se štěstím pokryl. Když časomíra ukazovala 16:05, putoval na trestnou lavici za hákování hostující Brandon Davidson. Hráči Wild se v přesilové hře usadili v obranném pásmu Edmontonu. Velké šance si postupně vytvořili Parise a Zucker, ale Cam Talbot svůj tým podržel. O tři minuty později si v početní výhodě mohli zahrát pro změnu hosté, když Minnesota špatně střídala a následovalo vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě. Do konce třetiny se však již nic zásadního neudálo. Střely na branku 8:5 pro domácí Minnesotu.

Do druhé třetiny vstupovali Oilers ještě s výhodou jednoho hráče v poli, nicméně jedinou nebezpečnou akcí byla dorážka Yakupova po nahození Andreje Sekery. Na konci 23. minuty zleva znovu vypálil aktivní Yakupov a domácí Coyle nechtěně změnil dráhu letu puku. Dubnyk ale zvládl zareagovat a kotouč vyrazil do bezpečí. Edmonton vstoupil do druhé třetiny velmi aktivně a v čase 24:41 se dočkal zaslouženého vyrovnání. Taylor Hall vybojoval za brankou puk, přihrál volnému Pakarinenovi a ten s pomocí teče bránícího hráče dopravil puk za Dubnykova záda. Asistence: Taylor Hall.  Minnesotu vyrovnávací branka do kolen nesrazila a zhruba od poloviny prostřední části hry převzali domácí otěže utkání do svých rukou. V polovině 30. minuty si musel pozorný Talbot poradit s nebezpečnou střelou Dumby a o chvíli později tlumil ve své výstroji pokus najíždějícího Brodina.  Ve 35. minutě pálil od modré Scandella a jeho střela málem Talbota překvapila. Po další minutě hry se hosté dostali do brejku tři na dva, McDavid poslal žabičku na Pouliota, jenže jeho pohotová střela se zastavila o brusli jednoho z hráčů Minnesoty.  V polovině 37. minuty se  perfektním zákrokem blýskl Cam Talbot, který se v brankovišti roztáhl jako chobotnice a betonem zabránil téměř jistému gólu z hole Zuckera. Před koncem třetiny ještě vystrčili růžky hosté. Na Dubnyka létaly střelecké pokusy od modré čáry, ale minnesotský brankář si poradil i s následnými dorážkami. Těsně před hvizdem nezužitkoval svou příležitost ani Rob Klinkhammer a tak se před odchodem hráčů do šatny skóre už neměnilo. Střely na branku ve druhé třetině 11:9 pro domácí.

Třetí třetinu začala obě mužstva spíše opatrně. V čase 43:38 šli však zčista jasna hosté do vedení. Po rychlém přenesení hry do středního pásma se k puku dostal obránce Oilers Darnell Nurse a v duchu hesla „když nevíš co s pukem, vystřel“ propálil perfektní ranou Dubnyka. Asistence: Oscar Klefbom a Benoit Pouliot. Zhruba o dvě minuty později vybojoval kotouč ve středním pásmu Yakupov a tvrdou střelou okamžitě vyzkoušel pozornost domácího gólmana. Hosté se z vedení bohužel neradovali příliš dlouho.  V čase 48:43 Minnesota vyrovnala. Koivu nahodil puk do útočného pásma, který se s pomocí jemné teče dostal k Ryanu Suterovi. Talbot byl bezmocný.  Asistence: Mikko Koivu, Nino Niederreiter. To ale nebylo ze strany Wild všechno. Oilers si vybrali minutu hrůzy a to je v celkovém účtování stálo bodový zisk. 42 vteřin po vyrovnávací brance totiž získala Minnesota vedení zpět na svou stranu. Znovu se jednalo o gól z bezprostřední blízkosti brankoviště. Charlie Coyle byl sice tísněný, přesto dokázal bekhendem zasunout kotouč mezi Talbotovy betony. Asistence: Thomas Vanek, Justin Fontaine. Wild byli náhle pokropeni živou vodou a na Talbota se valil jeden útok za druhým, naopak hráči Edmontonu byli u všeho pozdě. Naftaři euforii domácího celku naštěstí ustáli bez další gólové úhony a postupně se začali nadechovat k závěrečnému náporu. Štěstí zkoušel Taylor Hall, ale proti jeho střele nemusel Dubnyk vůbec zasahovat. Na konci 56. minuty se strhl obrovský závar před Dubnykem, který už ležel v brankovišti a snažil se krýt prostory okolo tyček. Zuby si na něm nejprve vylámal McDavid a poté z dorážky i Yakupov. V čase 58:57 odvolali hosté brankáře a usadili se v útočném pásmu. Yakupov dostal ideální přihrávku na pravou stranu a pálil z první. Dubnyk se ale stačil přemístit a střelu vyrazil. Vzápětí pálil od modré čáry Nugent – Hopkins, ale střela mu příliš nesedla. To už ale bylo na veškerou snahu Oilers příliš pozdě a Minnesota svůj těsný náskok ubránila. Střely na branku ve třetí třetině 11:9  pro hosty.

Oilers tak znovu nedokázali zlomit vyrovnané utkání a prohrávají o jednu branku. Jedná se o třetí neúspěch v řadě a po předchozí sérii tří výher je Edmonton opět ve výsledkovém útlumu. Hvězdami utkání byli vyhlášení Ryan Suter (2+0), Taylor Hall (1+1) a Marco Scandella (1+0).