Preview: Oilers-Flames

cal101715-gya-22Poslední utkání v podání Edmontonu nebylo rozhodně pro slabé povahy. Strhující bitvu s Montrealem, kdy se skóre měnilo jako na houpačce, nakonec Oilers dovedli díky dvěma trefám Leona Draisaitla do vítězného konce v poměru 4:3. Se stejným klubem se v noci na dnešek popasovali i hokejisté našeho dnešního soupeře. Flames na rozdíl od Edmontonu nekladli Canadiens větší odpor a na svém ledě padli vysoko 2:6. Každý zápas je ale úplně jiný a tak by nebylo radno Calgary před dnešní „Bitvou o Albertu“ jakkoliv podceňovat.

V prvním derby, které spolu obě mužstva odehrála 17. října, dokázali Oilers domácí porazit 5:2. Hlavními postavami tohoto zápasu byli Connor McDavid (2+1), Taylor Hall (1+2) a Nail Yakupov (1+1). Spolehlivý výkon v brance podal Cam Talbot, který si poradil s 22 pokusy Flames. V dresu s hořícím céčkem na prsou se dvěma zásahy blýskl útočník David Jones. Současná forma obou rivalů ale není úplně ideální. Edmonton sice ukázal v posledním zápase velký charakter a sílu, nicméně před tím odcházel z ledu poražen třikrát v řadě. Calgary získalo v předchozích čtyřech utkáních dokonce pouhý bodík. Kde jsou ty časy, kdy vzájemné zápasy bývaly současně bitvami o pozici divizního nebo dokonce konferenčního lídra. Ale zpět do současnosti.

Mezi tři tyče se na straně Calgary trochu překvapivě postaví navrátilec z farmy Karri Ramo. Jeho krajan Joni Ortio totiž předváděl v brance Flames všechno, jen ne spolehlivé výkony a tak na ledě Rexall Place dostane rodák z Asikkaly šanci na reparát. Svou roli předpokládané jedničky zatím příliš nezvládá ani Švýcar Jonas Hiller. Calgary v dosavadních 11 zápasech už inkasovalo hrozivých 46 gólů. Na druhé straně barikády panuje na brankářském postu po loňském trápení vcelku spokojenost. Kanaďan Cam Talbot svůj úřad zastává poměrně spolehlivě a v brance Oilers by se měl objevit i dnes.

Rozsáhlá marodka Edmontonu momentálně čítá tato jména: Jordan Eberle, Justin Schultz, Rob Klinkhammer, Matt Hendricks a Griffin Reinhart. Posledně jmenovaný se však dle vlastních slov cítí o 90 % lépe a jeho sobotní start není rozhodně vyloučen. Brzy by se do sestavy mohl vrátit také Matt Hendricks, zotavující se ze zranění nohy. Jordan Eberle, který ještě v letošní sezoně nenaskočil k žádnému mistrovskému utkání, už také bruslí se svými spoluhráči. Na tomto místě je nicméně nutné podotknout, že hráči, kteří byli na místo marodů povoláni, se neprezentují vůbec špatnou hrou. Obránce Darnell Nurse ve dvou odehraných utkáních jednou skóroval a navrch přidal i asistenci a dva plusové body. Leon Draisaitl vlétl do kolotoče NHL jako starý mazák a hned v prvním zápase zaznamenal dvě branky. Do správné provozní teploty se dostává i zadák Brandon Davidson, jehož výkonnost roste doslova zápas od zápasu. Marodka Calgary je o poznání skromnější. Flames nebudou moci v dnešním utkání počítat pouze s Lancem Boumou a s Michaelem Ferlandem.

Kanadskému bodování Oilers vévodí Connor McDavid, který bodoval již v sedmi utkáních v řadě a momentálně okupuje šestou příčku bodování celé ligy. Nejproduktivnějším hráčem Flames je Johnny Gaudreau, který k jediné vstřelené brance dokázal nasbírat již 11 asistencí. Na druhém místě klubového žebříčku je Jiří Hudler s 10 kanadskými body.

Úvodní buly utkání bude vhozeno v neděli ve 3:00 SEČ. GO Oilers GO!