Cam Talbot daroval Frolíkovi hattrick

495193204_slideEdmonton po skvělém obratu s Montrealem nastoupil k druhé „bitvě o Albertu“ v sezóně s Calgary Flames. Tentokrát se mohli radovat naši rivalové, kteří díky chybám Talbota a hattricku českého útočníka Michala Frolíka slavili vítězství 4:5.

Olejáři bohužel navázali na špatný vstup do utkání ze zápasu s Canadiens a s Calgary už ve dvanácté minutě prohrávali, 0-2. Nejprve v čase 1:58 se prosadil chytrou tečí Brandon Bollig. Devět minut na to se poprvé v utkání radoval Michal Frolík. Můžeme tuto branku nazvat dáreček k vánocům, protože Cam Talbot za brankou poslal puk na hůl Matte Stajana, který jen předložil Frolíkovi před prázdnou bránu. Edmonton se dočkal snížení, když Taylor Hall chytře vložil hokejku do střely Ryana Nugenta Hopkinse, 1-2. Před odchodem do kabin si hosté vytvořili opět dvoubrankové vedení. V akci byl opět Frolík, který tečoval nahození Krise Russela, 1-3.

„Jsem zklamaný z první třetiny,“ řekl Todd McLellan. “ Měli jsme mít spousty energie a vášně z předchozího utkání, ale nic z toho nás v prvních dvaceti minutách nepotkalo.“

Druhá třetina byla ze strany Oilers mnohem lepší. Kýžené odměny se dočkali až v polovině utkání, když se v přesilové hře prosadil obránce Brandon Davidson, který tvrdou střelou vymetl levý horní růžek branky Karriho Ramo, 2-3. Prostřední část utkání bohužel pro „olejáře“ přinesla ještě jednu branku. Edmonton se nedokázal ubránit v oslabení střele TJ Brodieho, 2-4.

Poslední třetina byla ze strany Oilers střelecky nejslabší, když si vypracovali pouze čtyři střely, přesto Edmonton dokázal vyrovnat. Třetí branku pro „olejáře“ zaznamenal v přesilové hře Teddy Purcell, pro kterého to byla druhá branka v sezóně. Fanoušci v Rexall Place mohli slavit vyrovnání v čase 46:40, když nové komando ve složení Hall-Hopkins-Draisaitl rozehráli pěknou kombinaci. Na konci této akce byl německý centr Leon Draisaitl, 4-4. Rozhodnutí střetnutí přišlo devět sekund před koncem utkání. Hlavními strůjci závěru střetnutí byli Michal Frolík a brankář Oilers Cam Talbot. Rodák z Kladna nahodil puk z nulového úhlu na branku Talbota, který si nepohlídal tyč a srazil si puk za zády. Tato branka znamenala pro Frolíka hattrick číslo jedna v NHL.

NHL je velmi těžká soutěž a je nereálné dvakrát za sebou uskutečnit takový obrat,“ řekl Ryan Nugent Hopkins. „Musíme se soustředit na vstupy do utkání“

Pokud máme být spravedliví, tak vítězství Calgary bylo zasloužené. Výkon Cama Talbota byl natolik tragický, že jsme nemohli pomýšlet na body. Jediná pozitivní věc je, že Leon Draisaitl se chytl a ve dvou utkáních zaznamenal pět bodů (3+2).

Edmonton bude mít až do středy volno, kdy do Rexall Place přijede Philadelphie Flyers. Mají teda dost času aby přemýšleli nad dnešním výkonem.