Oilers udolali na domácím ledě Flyers, McDavid nedohrál

495547602_slidePrvním střelcem zápasu byl obránce Flyers Mark Streit, který na začátku druhé minuty vyzkoušel pozornost Anderse Nilssona. Švédský brankář nastoupil do domácí branky namísto Cama Talbota, jemuž se hrubě nevydařilo poslední utkání s Calgary. Na druhé straně pálil mimo tři tyče Taylor Hall. Úvodní pasáž zápasu trávili více času ve svém útočném pásmu hosté. Ve čtvrté minutě ztlumil český brankář ve službách Philadelphie střelecký pokus uzdraveného obránce Griffina Reinharta. Aktivní napadání rozehrávky ze strany Oilers začalo postupem času tropit hostům nemalé problémy a Naftaři začínali přebírat otěže utkání do svých rukou. Na konci sedmé minuty se pořádně zapotil Michal Neuvirth. Teddymu Purcellovi chyběla už jen špetka štěstí k tomu, aby zametl kotouč do prázdné branky. 

O dvě minuty později vybruslil s  pukem až za branku hostů Connor McDavid, naservíroval rychlou přihrávku na Yakupova, s jehož jedovatou střelou si Neuvirth znovu poradil.  V polovině jedenácté minuty v hlavní roli opět český gólman. Z pravé strany nebezpečně pálil Benoit Pouliot, ústecký rodák však znovu úspěšně svou branku uhájil.  V době, kdy se hra začala poměrně vyrovnávat, skolil Voráček tvrdým hitem švédského obránce Klefboma a hned poté mohl zakončovat Nick Schultz. Vše naštěstí pro Edmonton dobře dopadlo. V závěrečné pětiminutovce opět ovládli hru domácí. Neuvirth nejprve musel čelit tvrdé střele z vrcholu kruhů, kterou jen vyrazil před sebe. Puk se ocitl v místech, kam už na dorážku mířil Mark Letestu. Jeho nebezpečný pokus padající Neuvirth schoval do lapačky. Nádherný hokejový moment. Tlak Oilers byl v čase 17:43 ještě umocněn výhodou čtyřminutové přesilové hry.   Brandon Manning vyfasoval 2 + 2 minuty za hru nebezpečnou holí a za nedovolené bránění. Edmonton se usadil v útočném pásmu a pod taktovkou obránce Sekery rozpoutal před Neuvirthem doslova peklo. Když už to vypadalo, že se do šaten půjde za bezbrankového stavu, domácí se konečně prosadili.   Neuvirth si snad během dvou vteřin připsal tři ostré zákroky, a to ještě Leon Draisaitl stačil trefit tyčku. Nakonec Nugent – Hopkins vzal odpovědnost do svých rukou a Draisaitlovu přihrávku zpoza branky doslova dotlačil za záda bezmocného brankáře Philadelphie. Bránící hráči Flyers byli v tu chvíli odsouzeni do role diváků. Asistence: Leon Draisaitl, Taylor Hall. Střely na branku po první třetině 19:2 pro Edmonton.

Do druhé periody nastoupil v bílo oranžových trikotech zjevně úplně jiný tým. Během několika úvodních vteřin si Flyers připsali tři střely na branku a v čase 20:34 už bylo vyrovnáno. Scott Lughton dorazil po střele Matta Reada kotouč za záda Anderse Nilssona. Asistence: Matt Read, Mark Streit. Neuvirth zasahoval ve druhé třetině až na konci dvaadvacáté minuty proti pokusu navrátilce Matta Hendrickse. S přibývajícím časem se Oilers začali vracet na útočnou vlnu z první části. Ve 25. minutě už měl Neuvirth na svém kontě 25 zásahů!  A jeho galapředstavení zdaleka nekončilo. Ve 26. minutě na něj ze středního pásma sám ujížděl Matt Hendricks. Zkusil na českého brankáře vyzrát střelou na lapačku. Puk však skončil přesně tam, kde si ho Neuvirth přál mít – právě v jeho rukavici.  Flyers se v této fázi hry dostávali do obranného pásma Edmontonu spíše sporadicky a Nilsson musel řešit pouze pár dalekonosných střel. V čase 32:59 se však přeci jen jeden z těchto střeleckých pokusů hostujícího celku ujal. Příklep Ryana Whitea Nilsson pouze vyrazil a bohužel tím úplně nejhorším směrem, a sice na dojíždějícího obránce Grybu. Ten si kotouč srazil do vlastní sítě. Asistence: Radko Gudas, Michal Neuvirth. Frustrace v podání domácího celku zřejmě dosáhla v tuto chvíli svého vrcholu. V čase 33:11 putoval na trestnou lavici za zbytečný faul v útočném pásmu Taylor Hall. Konkrétně se provinil držením soupeřovy hole. Největší šanci si však paradoxně vytvořili domácí, když si Connor McDavid svým tradičním způsobem bleskově nabruslil až k Neuvirthovi. Gólman Flyers ale jeho pokus znovu ukryl do své mrštné lapačky.  Neuvirth poté dostal dvě minuty za zdržování hry. Český brankář naznačil rozehrávku, pak ale po dojezdu McDavida schoval puk zase pod rukavici a hlavní rozhodčí toto počínání odměnil dvěma minutami. Následovaly další velké příležitosti domácích. Neuvirth nejprve z bezprostřední blízkosti zlikvidoval šanci Halla a posléze na něj nevyzrál ani Teddy Purcell. Zkrácené oslabení hosté tedy se štěstím ubránili, a naopak v čase 36:50 si početní výhodu mohli vyzkoušet hráči Philadelphie. Leon Draisaitl znovu poměrně zbytečným faulem vysekl hokejku Whiteovi, který najížděl s pukem na holi do středního pásma. Flyers ale nesehráli přesilovou hru vůbec dobře a na druhé straně znovu zahrozil Connor McDavid. Ten se dokázal prosadit proti dvěma protihráčům a dostal se až k zakončení. Neuvirth jeho ránu vykryl, ale McDavid v pádu skončil na mantinelu, kde jej ještě „dorazili“ bránící hráči Flyers.  Poté, co se McDavid těžce sebral z ledu, držel se s bolestivou grimasou za levé rameno. Střely na branku ve druhé třetině – 17:13 pro Edmonton.

Hned v úvodu závěrečné části hry vyzkoušel tvrdou dělovkou pozornost Anderse Nilssona Radko Gudas.  Edmontonští od začátku svírali soupeře v jeho obranném pásmu, ale většina střel, které se Naftaři pokusili vyslat směrem na Neuvirtha byla zblokována. Když už si puk našel cestu až k českému brankáři, tak skončil bezpečně ukryt v jeho výstroji. Byl to případ pokusů Yakupova a Gryby.  Na konci 46. minuty předvedl brankář Philadelphie  další fantastický zákrok proti ráně Leona Draisaitla, který dostal ideální přihrávku před brankoviště. Neuvirth se stihl přesunout a vyrážečkou šanci německého útočníka zpacifikoval. V čase 46:13 měli domácí pořádnou dávku štěstí, která jim pomohla vyrovnat. První střela ještě brankovou konstrukci minula. Kotouč se však od zadního mantinelu odrazil přímo k Mattu Hendricksovi a ten už věděl, co má s pukem udělat. Asistence: Andrej Sekera, Mark Letestu. Vstřelená branka domácí probudila k ještě aktivnější hře. Netrvalo to dlouho a Oilers se mohli radovat z vedení.   A znovu u toho nechyběla paní Štěstěna. Ta však přeje připraveným a to dnes rozhodně Naftaři byli.  Taylor Hall bekhendem spíše nahodil, než aby pořádně vystřelil. Kotouč se od brusle bránícího Del Zotta odrazil za nešťastného brankáře Philadelphie a pomalu se došoural až za brankovou čáru. Asistence: Leon Draisaitl, Eric Gryba. Edmonton po dvou rychlých brankách nedovolil hostům nadechnout se k výraznějšímu náporu. Naopak další velké šance si postupně vypracoval Nugent – Hopkins a výborně hrající Taylor Hall. Minutu a půl před koncem odvolali hosté ve snaze o vyrovnání brankáře a zkoušeli dobýt Nilssonovu branku s šesti hráči v poli. Švédský brankář už ale žádný další puk za svá záda nepustil a naopak Nugent – Hopkins pečetil po přihrávce Taylora Halla do opuštěné klece účet zápasu.

Střely na branku celkem 49:22 pro domácí. Oilers snad nechali tímto utkáním zapomenout na nešťastnou prohru s Calgary a znovu předvedli ofenzivně laděný herní projev. Nebýt famózního výkonu brankáře Neuvirtha, nemuseli se Naftaři do poslední chvíle strachovat o výsledek. Stinnou stránkou zápasu je zranění Connora MDavida, který vůbec nezasáhl do poslední třetiny. Zprávy o jeho stavu Vám samozřejmě přineseme na našem facebooku.