«

»

Lis 08 2015

Preview: Blackhawks-Oilers

163480493_slideV rámci čtvrtého listopadového zápasu míří Edmonton do mistrovského Chicaga. Edmonton letos získal venku pouze čtyři body, což bude chtít jistě odčinit a stoprocentně zabodovat. Proti nim, jak už jsme říkali, bude stát Chicago, které po prvním hracím měsíci také nemá ideální postavení, které bude chtít i díky třem bodům s Olejáři změnit.

Edmonton začal listopadový program porážkou s Calgary, ovšem náladu jsme si zlepšili o tři dny déle, když se nám podařilo zdolat Letce z Philadelphie. Na tento počin se však bohužel nedokázalo navázat s Pittsburghem, který vyloupil Rexall Place výsledkem 2:1. Smutným faktem je, že po zranění jedničky draftu Connora McDavida se ze hry Naftařů vytratila určitá lehkost a útočná produktivita. Pozitivním faktem je ovšem návrat útočníka Jordana Eberleho, který od léta laboroval se zraněným ramenem, který defakto uvolnil místo na marodce pro McDavida. Z farmy v Bakersfieldu byl již před utkáním s Pittsburghem stažen podruhé v letošní sezóně Andrew Miller. V brance dostal v posledním utkání prostor Švéd Nilsson, tudíž můžeme očekávat návrat týmové jedničky Cama Talbota.

Předpokládaná sestava Edmontonu:

OBRANA:

Nurse – Sekera

Davidson – Klefbom

Reinhart – Gryba

ÚTOK:

Hall – Draisaitl –  Eberle

Pouliot – Nuget-Hopkins – Yakupov

Hendricks – Letestu – Purcell

Lander – Miller – Pakarinen

Jak už je v článku psáno, našemu nejbližšímu soupeři ze Chicaga se start do sezóny, do které vstupují jako obhájci Stanley Cupu, příliš nevydařil. Blackhawks zatím v listopadu odehráli stejně jako Edmonton tři utkání, ve kterém měli skoro stejné výsledky jako Edmonton. Dvě porážky a jedna výhra, ovšem s drobným rozdílem, že jedna z porážek, konkrétně se St. Louis přišla v nastaveném čase, tudíž Chicago z tohoto utkání vydolovalo alespoň bod. Druhá porážka přišla s New Jersey a zvítězit dokázali Blackhawks nad Los Angeles. S devatenácti body vede klubovou produktivitu našeho soupeře letní hříšník Patrick Kane, který zatím nastřádal devatenáct bodů. O sedm bodů méně má pak ruská kometa v dresu s indiánem na prsou, Artěmij Panarin. Jedenáct bodů pak získal kanadský obránce Brent Seabrook. Jedničkou v bráně je tradiční jednička Chicaga, Corey Crawford, který disponuje solidními čísly. Připraven zaskočit je šestadvacetiletý Američan Scott Darling.

Sestava Chicaga z posledního utkání proti New Jersey Devils:

OBRANA:

Seabrook – Svedberg

Hjalmarsson – van Riemsdyk

Gustafsson – Daley

ÚTOK:

Garbutt – Toews – Panarin

Kane – Anisimov – Teräväinen

Tichonov – Kero – Daňo

Shaw – Krüger – Desjardins

 

Utkání startuje 9. listopadu ve 2:00 SEČ. GO OILERS GO!!