Preview: Ducks-Oilers

482106437_slideEdmonton Oilers pokračují dnes na své cestě po kluzištích svých soupeřů, z průmyslového Chicaga se k dalšímu zápasu přesunuli do slunné Kalifornie. Jejich soupeřem bude vítěz loňské základní části NHL Mocní Kačeři z Anaheimu. Výkony Olejářů jsou zatím jako na houpačce, a to nejen v rámci zápasů jako celků, ale též v jednotlivých fázích konkrétního utkání. Momentálně mají za sebou dvě porážky v řadě a průběh jak domácího utkání s Pittsburghem (1:2), tak venkovního s Blackhawks (2:4) se velmi podobal. Po katastrofální první třetině přijde veliký nápor podpořený dvojciferným počtem střel na branku soupeře ve druhé části hry, který však provází velké množství nevyužitých šancí. Třetí třetina již bývá spíše bojovná a upracovaná, týmu nelze snahu upřít, ale k bodům to bohužel ani v jednom z těchto zápasů nevedlo. Rozdíl tak byl patrný pouze ve výkonu gólmanů, s Penguins Nilsson tým podržel, kdežto v Chicagu udělal Talbot, nikoliv poprvé v sezoně, několik chyb. Během druhé třetiny posledního zápasu byla dokonce rozdělena první útočná vozba Naftařů, kdy trenér McLellan od sebe oddělil parťáky Eberleho a Halla. Střelecky se příliš nedaří a obrana zatím také nebývá tak pevná, aby byl poměr vyvážen natolik, že by na koci zápasu přibývala kladná čísla na bodové konto týmu. Stačí se podívat na bilanci plus/minus, která je u některých (nejen) beků opravdu děsivá. Při neúčasti Justina Schultze, který stále laboruje se zraněnými zády, by možná stálo za úvahu posílit zkušenost sestavy o bývalého kapitána týmu Andrew Ference, který zatím odehrál pouze třetinu z 15 letošních zápasů. O účasti Matta Hendrickse, který poslední zápas vynechal, se rozhodne až těsně před utkáním.

Předpokládaná sestava:

Nilsson

OBRANA:

Nurse – Sekera

Gryba – Klefbom

Reinhart – Fayne

ÚTOK:

Hall – Nugent-Hopkins – Eberle

Pouliot – Draisaitl – Yakupov

(Hendricks) – Letestu – Purcell

Lander – Miller – Pakarinen

Anaheim vstoupil, jako jeden z největších favoritů celé soutěže, do letošní sezony naprosto katastrofálně. V jednu chvíli měl na kontě vstřelených branek dokonce menší číslici, než Jaromír Jágr sám. Hrubě se nedařilo dvojici extra hvězd a tahounů z let minulých Perrymu s Getzlafem. Nyní už se však hra i výsledky Kačerů dostávají do obvyklých kolejí, na které jsme od nich v posledních sezonách zvyklí. V posledních pěti zápasech si připsali čtyři vítezství a jedinou porážku s Arizonou v prodloužení. Již nyní jsou v tabulce nad Olejáři (rozdíl 3 bodů), čemuž se ovšem není co divit, když Oilers po posledních dvou porážkách propadli až na úplný chvost pořadí týmů západní konference. Zdá se, že do obvyklé pohody se dostávají právě Perry (již leader produktivity týmu) s kapitánem Getzlafem. Týmová brankářská jednička Dán Frederik Andersen má též lepší statistiky než oba gólmani Edmontonu. Ovšem příliš mu nevyšel právě poslední již zmíněný zápas s Arizonou, proto je otázkou, zdali nedostane přednost pro dnešní zápas jeho parťák Anton Chudobin. Připomeňme ještě, že Kačeři mají v sestavě pro letošní sezonu dlouholetého hráče a bývalého kapitána Edmonton Oilers Shawna Horcoffa, který byl týmu velmi prospěšný především ve chvílích, kdy se mu na začátku hrubě nedařilo a zatím prožívá poměrně vydařenou sezonu.

Sestava Anaheimu při utkání s Arizonou

Andersen

OBRANA:

Fowler – Bieksa

Lindholm – Manson

Stoner – Vatanen

ÚTOK:

Maroon – Getzlaf (C) –  Perry (A)

Hagelin – Kesler (A) –  Silfverberg

Cogliano – Horcoff –  Friberg

Santorelli – Wagner – Stewart

Utkání startuje 12. listopadu ve 4:00 SEČ bez české účasti. Jiří Sekáč, člen základní sestavy Anaheimu, je momentálně zapsán na listinu zraněných hráčů. Edmonton potřebuje nutně zabrat a bodovat, aby se výsledkově odrazil a nepočala narůstat bodová ztráta na místa, která zaručují účast v bojích o Stanley Cup.