Preview: Coyotes – Oilers

1442023865314Čtyřzápasový trip na kterém Oilers nyní jsou pokračuje dnes třetím zápasem na ledě Arizony. Oilers budou chtít potvrdit včerejší výhru nad Anaheimem a bodovat. Nebudou to mít ale jednoduché. Zatímco Ducks jsou největším zklamáním letošní sezony, Coyotes jsou naopak překvapením. Mnoho se od nich nečekalo, protože tým ztratil několik opor a nijak výrazně neposílil a tým doplnil mladíky z farmy. Ti se ale vzepřeli nelichotivým prognózám a zatím hrají velice solidně. Coyotes prozatím sídlí na třetím místě pacifické divizi zatímco Oilers jsou až šestí.

Coyotes a Oilers spolu sehrají první letošní zápas. Oilers se proti tomuto soupeři moc nedaří. Posledních pět zápasů, které spolu tyto dva kluby v minulé sehráli, byli úspěšní Coyotes. Doufejme, že dnes dokážeme tuto nelichotivou sérii ukončit a dnes konečně zvítězit. Oilers dokáží být v této sezoně poměrně prodiktivní, ale kolik gólů vstřelí tak dokáží zase inkasovat a vetšina zápasů končí rozdílem jedné branky ať v jejich prospěch tak i neprospěch. Coyotes jsou v tomto směru na tom velmi podobně, také dostávají hodně branek a dnes se dá očekávat vyrovnané utkání a spíše útočnější hokej.

Coyotes zatím táhnou mladíci Max Domi a Anthony Duclair, která jsou jedněmi z největších objevů právě probíhající sezony. Kanadské bodování vede český útočník Martin Hanzal, který si ve 13 zápasech připsal 13 asistencí a přidal k nim ještě dva góly. Velice slušně si vede i střelec Michael Boedker nebo tradiční opora – obránce Oliver Ekman-Larsson. Kvalitní výkony předvádí i německý útočník Tobias Rieder, který byl draftován právě Edmontonem, ale nikdy si za něj nezahrál. Ze 13 zápasů si 6 výher připsal kanadský gólman Mike Smith. Ten si na mistrovství světa v Praze a Ostravě zahrál za Kanadu po boku svých dnešních protihráčů Jordana Eberleho a Taylora Halla. Na střídačce ho tehdy koučoval trenér McLellan.

Trenér Tippett postrádá zraněné hráče Joe Vitaleho, Nicklase Grossmanna a nově také Steva Downieho. Proti svým bývalým spoluhráčům za Coyotes nastoupí i Boyd Gordon.

Coyotes nastoupí v této sestavě:

Ekman-Larsson – Stone

Dahlbeck – Michálek

Elliott – Murphy

 

Rieder – Hanzal – Duclair

Domi – Vermette – Boedker

Martinook – Richardson – Doan

Scott – Gordon – Chipchura

brance dnes bude stát Mike Smith.

 

Oilers dosud nepředvádějí špatné výkony, ale bodově to stále není ono. Jakmile jeden zápas vyhrají tak další je zase opět prohra a vzhledem k vyrovnané soutěži si všichni dokážeme spočítat kam to tímhle stylem dotáhneme… Trenér McLellan skoro v každém zápase zkouší nové a nové možnosti a kombinace, zkouší míchat sestavou, ta se ale stále ne a neusadit. V minulém zápase vrátil Nugenta-Hopkinse zpět k Hallovi a Draisaitlovi, který se z centra přesunul na křídlo a tato formace hrála spolu velice dobře a měla by zůstat pohromadě. Druhá formace s Pouliotem a Yakupovem na křídlech je od ztráty McDavida poloviční a my můžeme jen litovat. Tato formace totiž do té doby byla postrachem soutěže. Jordan Eberle hrál v Anaheimu dokonce až ve třetí formaci s Landerem a Purcellem, ale právě tato souhra vypadala velice dobře a třetí řada sehrála povedený zápas. Připomenu, že rozhodující gól v tomto zápase vstřelil Teddy Purcell po krásné individuální akci a byl i vyhlášen první hvězdou zápasu.

Na listině zraněných hráčů zůstávají Connor McDavid, Justin Schultz, Rob Klinkhammer a Lauri Korpikoski. K nim se nyní čerstvě přidal i Benoit Pouliot který je nemocný. V Anaheimu nenastoupil ani Matt Hendricks, který odstoupil už během předešlého zápasu v Chicagu a zatím není znám důvod jeho absence. Na místo Pouliota byl dnes z Bakersfieldu povolán Anton Slepyshev který za kondory stihl odehrát pouhé tři zápasy než se zase vrátil do prvního mužstva.

Oilers nastoupí v této sestavě:

Nurse – Sekera

Klefbom – Fayne

Reinhart – Gryba

 

Hall – Nugent-Hopkins – Draisaitl

Slepyshev – Letestu – Yakupov

Purcell – Lander – Eberle

Gazdic – Miller – Pakarinen

brance nastoupí Anders Nilsson.

 

Úvodní buly v Gila River Areně bude vhozeno ve 3:00 hodin SEČ. Oilers pojďme a potvrďme výhru z Anaheimu!!!