Preview: Oilers-Blackhawks

496339638_slideHráči Oilers se dnes po čtyřech utkáních na ledě soupeřů vrací do Rexall Place, kde přivítají „jestřábi“ z Chicaga. Zítřejší utkání bude druhé klání ze třech v letošní sezóně. První duel zvítězili domácí Chic0ago 4-2, které řídil Patrick Kane, když zaznamenal jednu branku a tři asistence.

Edmonton si dovezl ze čtyř zápasového „road tripu“ pouze dva body za výhru v prodloužení 4-3 s Anaheim Ducks. Nevýrazné výsledky v posledních utkáních „olejáře“ posunulo až na dno celé NHL, které v posledních letech právě okupuje. Pomalu ale jistě se zatahují nad týmem z Alberty mračna  v myšlence o účasti v play off. Sice Edmonton v dosavadních utkáních nepředvádějí špatný hokej, ale chybí jim vždy udělat ten poslední krok k vítězství. Bohužel po osmnácti utkáních je jasné, že „olejáři“ potřebují elitního obránce a pokud Peter Chiarelli nedokáže někoho takového přivést, můžeme stěží pomýšlet na větší úspěchy.

Naopak Chicago Blackhawks se docela slušně pere s přestavbou týmu, když  svěřenci Joela Quenneville posbírali v osmnácti utkáních jednadvacet bodů. Lídrem ve statistikách Chicaga a zároveň celé NHL je Patrick Kane, který má velmi solidní formu, když má na svém kontě 28 bodů za 13 branek a 15 asistencí. Velkým překvapením v řadách „jestřábů“ je nováček Artemi Panarin. Mladý rus si prozatím připsal osmnáct bodu a celkově mu patří třináctá příčka v NHL.

Trenér Oilers Todd McLellan se bude muset v zítřejším utkání obejít bez Connora McDavida, Roba Klinkhammera, Lauriho Korpikoskiho. Otázník visí nad Ryanem Nugentem-Hopkinsem, který je nemocný a ještě se neví, jestli zasáhne do utkání. Naopak Justin Schultz je zdráv, ale ještě nemá dostatečnou fyzickou kondici. Joel Quenneville má oproti Toddu McLellanovi svůj tým kompletní.

Do branek nastoupí Corey Crawford a za „olejáře“ Anders Nillson, který pomalu přebírá pozici jedničky Camu Talbotovi.

Utkání začne zítra o půl čtvrté ráno středoevropského času. Go Oilers Go !!!