Preview: Oilers-Devils

9009112Poslední domácí zápas před dlouhým tripem sehraje tým Edmontonu dnes proti New Jersey Devils. Ti se zatím vzpouzejí negativním předpokladům a ve východní konferenci se pohybují na solidním sedmém místě. Oilers jsou na tom o poznání hůře když se – také navzdory předpokladům krčí na posledním místě na západě. Dnes asi nepadne mnoho gólů, ale body z tohoto zápasu budou pro Edmonton důležité.

Devils byli už před začátkem nového ročníku pasováni do role outsiderů, ale z 18 zápasů jich vyhráli 10 a jsou tak jedním z překvapení ligy. V brance neochvějně stojí Cory Schneider, který má skvělá čísla. Klubovou produktivitu vede střelec Mike Camalleri, který má průměr jednoho bodu na zápas. V závěsu za ním jsou předsezonní posily Lee Stempniak a Kyle Palmieri a také tradiční opora Adam Henrique. Naopak v nevýrazných výkonech pokračuje Jiří Tlustý, který tak navazuje na mdlé výkony v minulé sezoně. Na marodce jsou jen dva dlouhodobě zranění – Ryan Clowe a také Patrik Eliáš. Jeho návrat na led už se sice blíží, ale dnes proti Oilers to určitě ještě nebude.

Sestava Devils:

Greene – Larsson

Moore – Severson

Merrill – Schlemko

 

Cammalleri – Henrique – Stempniak

Kalinin – Zajac – Palmieri

Tlustý – Josefson – Tootoo

Farnham – S.Gionta – O´Neill

brance dnes nastoupí ke svému čtvrtému zápasu v sezoně američan Keith Kinkaid.

Oilers z 19 odehraných zápasů zvítězili pouze šestkrát a se třinácti body se krčí na posledním místě pacifické divize i celého západu, takže jak vidno historie se stále a stále opakuje. Tedy alespoň co do výsledků. Herně to totiž tak špatné není. Zatímco v minulých letech jsme evidentně za ostatními týmy zaostávali a vždy jsme tahali za kratší konec, letos je to jiné. S příchodem trenéra McLellana jsme se zlepšili téměř ve všech činnostech od napadání po přechod do útoku, s čím ale máme stále problém je dotáhnout dobře rozehraný zápas do vítězného konce. Naše prohry jsou totiž z drtivé části jen o jediný gól a to bolí možná i víc než když se jednoznačně prohraje, i když si můžeme říci, že hra nebyla špatná, často se i stává, že jsme i přes porážku byli lepším týmem. Bohužel se projevuje také to, co se čekalo. Tedy že Connor McDavid bude zachráncem Oilers. Ano, asi by jím byl, protože jeho 13 zápasů odehrané za Oilers byly z jeho strany fantastické a velice stouply i výkony odepisovaného Naila Yakupova, těmto dvěma se totiž souhra velmi dařila. Jejich řada společně ještě s Pouliotem byla  rázem jednou z nejnebezpečnějších v NHL. Bez McDavida je z těchto hráčů už zase jen stín, hlavně z Yakupova který se propadá sestavou níže a níže. Dnes by měl hrát až ve třetí formaci, centra mu bude dělat Mark Letestu, který se naopak v této řadě usadil na úkor Antona Landera, který taktéž neprožívá lehké období a je asi už jen otázka času kdy bude poslán na farmu.

Naopak v herní pohodě je nyní v posledních zápasech jeden z našich nejlepších hráčů Teddy Purcell. Ten se také začátkem sezony trápil když živořil ve třetí formaci, nyní ale dostává od trenéra šanci v první formaci vedle Halla a Draisaitla. Purcell je také členem přesilovkového komanda a je velmi znát, že tento hráč dokáže odevzdat na ledě hodně potenciálu když má vedle sebe šikovné hráče. Další star posledních zápasů je bezpochyby Leon Draisaitl, který má z posledních čtyř zápasů skóre tři góly a čtyři asistence. Skvěle hraje i Taylor Hall, který navíc výrazně zlepšil svoji defenzivní hru a je nyní asi naším nejlepším hráčem, toto je ten vůdce kterého potřebujeme. Skvěle hraje také Nugent –Hopkins a nemohu nezmínit ani Oscara Klefboma, který se kromě kvalitní defenzivní práce dokáže prosazovat i bodově.

Klefbom ale z největší pravděpodobností ale dnes bude Oilers chybět, má totiž chřipku, kvůli které vynechal i včerejší trénink. Na něm opět chyběl i Matt Hendricks. Důvod jeho absence není znám, ale Hendrickse letos doprovází zranění dost často a doufejme že nejde o nic vážného když teprve před dvěma týdny byl aktivován z listiny zraněných hráčů. Z té byl minulý týden aktivován Lauri Korpikoski, který by měl dnes nastoupit ve čtvrté formaci. Pokud ale nenastoupí Hendricks, může Korpikoski zaskočit i ve třetí vedle Letesta a Yakupova. Luke Gazdic měl minulý týden také problémy a byl týmem na listinu zraněných zapsán, včera se ale zúčastnil tréninku a to na místě Hendrickse ve třetí formaci. Jako třináctý útočník prozatím s týmem zůstává Andrew Miller. Po delší době by dnes konečně měl nastoupit Justin Schultz. Naopak mimo stále kromě McDavida zůstává i Rob Klinkhammer.

Zámořím proběhla také zpráva o tom, že obránce NY Islanders Travis Hamonic chce z rodinných důvodů opustit New York a přiblížit se blíže ke své rodině, která žije v Manitobě. Projevil přání hrát za některý z kanadských týmů a poslední zpráva je, že s generálním manažerem Islanders Garthem Snowem už se sešel i náš manažer Peter Chiarelli a mluvili spolu o možnosti trejdu. No uvidíme co z toho vznikne a jestli to budeme právě my, kdo Hamonica získá anebo to bude některý z našich rivalů.

Sestava Oilers pro dnešní zápas, která se bude měnit podle toho jestli nastoupí Hendricks:

Nurse – Sekera

Schultz – Fayne

Davidson – Reinhart

Gryba

Hall – Draisaitl – Purcell

Pouliot – Nugent-Hopkins – Eberle

Hendricks (Korpikoski) – Letestu – Yakupov

Korpikoski (Gazdic, Miller) – Lander – Pakarinen

brance nastoupí Anders Nillsson, který ještě v dresu Islanders nastoupil proti Devils ke čtyřem zápasů a ve třech z nich se radoval z vítězství.

Zápas v Rexall place začíná dnes ve 3h SEČ. Poté nás čeká šňůra pěti venkovních zápasů, kterou načneme v úterý ve Washingtonu.