«

»

Lis 23 2015

Preview: Capitals – Oilers

oilers-capitals-15-01-20fOilers dnes vyjedou ke svému prvnímu zápasu na svém pětizápasovém tripu. A hned to bude na horké půdě Verizon Center, kde jsou doma Washington Capitals, nyní druhý celek Metropolitní divize a třetí ve východní konferenci. Capitals zatím z 19 zápasů prohráli 6 a to nením špatná bilance. Oilers budou chtít potvrdit domácí výhru s Coyotes a také změnit jedno nelichotivé pravidlo…

 

 

To pravidlo je, když vyhrajeme, tak pak to zase lehce vypustíme a soustředíme se na další zápas. Nebo alespoň nám co Oilers věrně fandíme to tak musí připadat. Dobré zápasy celkem pravidelně střídají ty špatné přičemž těch špatných je o trošku více. Také proto se stále krčíme na špatném posledním místě západní konference i když herně patříme spíše do lepšího průměru. Náš problém totiž není ten, že by jsme ostatním týmům nestačili, ale ten že si nedokážeme udržet stabilní výkonnost. Možná je chyba v tom, že máme moc mladý tým, ale to může být jenom jedna z mnoha spekulací.

To Capitals jsou na tom o poznání lépe. Jejich hra se oproti posledním rokům také zlepšila. Hlavně tedy v defenzivních činnostech. Trenér Barry Trotz si totiž vždycky zakládal na spolehlivé obranné práci a Nashville, který vedl celých 15 let byl tímto vyhlášený. Capitals před sezonou také vhodně posílili hlavně v zadních řadách a je to znát. Méně gólů než oni dokonce v celé soutěži už obdrželi pouze Rangers. John Carlson po odchodu Mike Greena do Detroitu pevně drží místo prvního muže defenzivy. Spolehlivý je i Matt Niskanen. Oba jsou navíc ofenzivně laděnými beky kteří dokáží bodově podpořit své kolegy v útoku. Posledních 5 zápasů vynechal ryze defenzivní specialista Brooks Orpik a i když by už teoreticky mohl nastoupit, trenér Trotz se vyjádřil v tom způsobu, že kdyby to bylo play off tak Orpik nastoupí, ale v probíhající základní části s jeho návratem nebudou pospíchat.

Jak to vypadá s útočnou sílou Capitals? Bodování vede překvapivě rus Jevgenij Kuznětsov, který většinu svých bodů nashromáždil vedle Ovečkina v elitní formaci. Tam už se nyní opět pomalu vrátil Ovečkinův dvorní centr Nicklas Backstrom. Všichni tito tři hráči si drží průměr jednoho a více bodu na zápas což je skvělý výkon. Velice dobře hraje i posila z Los Angeles Justin Williams, který do Washingtonu skvěle zapadl a nyní nastupuje ve druhé formaci s Kuznětsovem. V brance se Capitals stále mohou spolehnout na svoji tradiční jedničku Bradena Holtbyho, který vyrostl v jednoho z nejlepších golmanů v NHL. Za Capitals nyní hraje pouze jediný hráč který má zkušenosti s působením v Edmontonu a to veterán Jason Chimera.

Sestava Capitals:

Schmidt – Carlson

Alzner – Niskanen

Orlov – Chorney

 

Ovečkin – Backstrom – Oshie

Johansson – Kuznětsov – Williams

Chimera – Beagle – Galiev

Laich – Latta – Wilson

 

brance nastoupí Braden Holtby.

 

Jak to vypadá u Oilers? Tam se toho od minulého zápasu moc nezměnilo. Snad jen to, že zdraví už jsou obránci Klefbom se Sekerou kteří měli chřipku. Justin Schultz, který je mimo hru už 11 zápasů s Edmontonem na trip také odcestoval a mohl by už také nastoupit, ale zatím není jasné jestli to bude už dnes ve Washingtonu nebo v některém dalším zápase. Sám Schultz se vyjádřil, že se cítí dobře a je už připraven do hry naskočit. Je pravděpodobné že když se tak stane, bude to po tak dlouhé době jako sedmý obránce než se dostane zpět do tempa. Zdravotně v pořádku už jsou i Matt Hendricks a Luke Gazdic. V týmu je tedy nyní přetlak a na farmu do Bakersfieldu byl poslán centr Andrew Miller. Trenér McLennan dnes posadí Antona Landera, kterému se nedaří. Místo něj bude hrát na centru čtvrté formace Lauri Korpikoski. Mimo sestavu zůstávají dnes obránci Reinhart a Ference. Jinak stojí za připomenutí, že Taylor Hall je s 24 body 4 v kanadském bodování NHL. Leon Draisaitl má na kontě 17 bodů za dosud odehraných 10 zápasů!

3483Když jsem se otřel o farmu Bakersfield Condors tak se tam můžeme letmo podívat… Kondoři měli horší vstup do sezony, ale nyní se jejich výkony zlepšili. V pacifické divizi jsou na 5 místě když v 15 zápasech zvítězili 7 krát. Mezi brankáři v AHL je ve statistikách na celkovém 8 Laurent Brossoit který je zatím neochvějnou jedničkou a na Bena Scrivense se neusmívá štěstí ani na farmě. Brossoit má dobré statistiky: za 11 odchytaných zápasů má průměr 2.07 a procentuální úspěšnost 0.99 % což je velmi slušné. Klubové bodování vede tradiční opora obránce Brad Hunt. Jinak se nedá hovořit o nějakých výkonech které by stály za připomínku.

 

 

 

 

 

Sestava Oilers:

Nurse – Sekera

Klefbom – Fayne

Davidson – Gryba

Schultz ?

 

Hall – Draisaitl – Purcell

Pouliot – Nugent-Hopkins – Eberle

Hendricks – Letestu – Yakupov

Gazdic – Korpikoski – Pakarinen

 

Zdá se že v současné době má trenér McLellan jasno o brankářské jedničce, protože i dnes bude branku Oilers hájit Anders Nilsson. Ten nastoupí k sedmému zápasu z posledních devíti!

 

Po delší době si také můžeme připomenout naše stávající přesilovkové formace:

1 – Purcell – Nugent-Hopkins – Eberle – Hall – Klefbom

2 – Pouliot – Draisaitl – Yakupov – Letestu – Nurse

 

Zápas začíná v příznivou 1 h v noci.