Stále ta stejná písnička

498512180_slidePo vítězství nad New Jersey to vypadalo, že Edmonton by mohl konečně zažít nějakou sérii vítězství, ale jak je zvykem v této sezóně, opět tomu tak nebylo. Přesto, že Oilers byli Capitals více než vyrovnaným soupeř, nestačilo to na vítězství. Dnes v cestě stál Braden Holtby a dělovka obránce Capitals Dmitryho Orlova, proto „Olejáři“ Washingtonu podlehli 0-1.

„Dnes Holtby Capitals podržel,“ řekl Trenér Oilers Todd McLellan. „Musíme ale přiznat, že v některých případech jsme mu to ulehčili.“

Většina fanoušků očekávala, že utkání se ponese ve stejném duchu jak to první z 24.října, kdy Washington vyhrál v Rexall Place 4-7. Bohužel gólové hody se nekonali, protože oba týmy se zaměřili především na defenzívu. Přesto Edmonton byl v prvních čtyřiceti minutách aktivnější a dokázal domácí přestřílet 23-15.

„Myslím si, že jsme byli lepším týmem,“ řekl Anders Nilsson. “ Braden byl dneska fantastický.“

V poslední třetině byli střelecky aktivnější Capitals, když vyslali na branku Oilers 15 střel, ale na vyložené šance vedli „olejáři“ , kteří měli tři obrovské šance. Nejprve se sami na bránu Holtbyho řítila dvojice Nail Yakupov a Taylor Hall, ale Hall nedokázal ani vystřelit. Posléze bylo další přečíslení, tentokrát 2na1. Taylor Hall předložil skvělou přihrávku obránci Grybovi, ale ten našel pouze lapačku brankáře „caps“. Do třetice v akci Hall, ale opět selhal. Po těchto šancích přišel trest v podobě jediné branky v utkání, když v čase 53:28 si najel na odražený puk obránce Dmitry Orlov a dělovkou prostřelil Anderse Nilssona, který byl bez šance, 0-1.

„Dnešní defenzivní část byla velmi dobrá, ale bohužel nás zklamala ofenzíva,“ řekl Todd McLellan. “ Vždy je nepříjemné, když si vytvoříte tolik dobrých příležitostí a neproměníte je.“

Defenzíva pracovala na jedničku ale také nesmíme zapomenout na výkon Anderse Nilssona, který dnes působil velmi dobrým dojmem a po právu byl vyhlášen druhou hvězdou utkání.

Další utkání čeká Oilers ve čtvrtek na ledě „hurikánů“ z Caroliny.