Preview: Hurricanes – Oilers

imagesEdmonton Oilers dnes pokračují na svém pětizápasovém tripu na ledě týmu Carolina Hurricanes v Raleighu. Po porážce ve Washigtonu 0:1 na Olejáře, kteří se bohužel propadli na chvost celé soutěže, čeká předposlední tým východní konference, který se po loňské katastrofální sezoně prezentuje i letos nevyrovnanými výkony a je na tom tedy de facto stejně jako hostující Edmonton. V loňské sezoně se oba týmy potkaly dvakrát a vždy se jednalo o zápasy bohaté na góly, nechme se tedy překvapit, v jakém stylu se dnešní zápas odehraje.

Oilers sice odehráli o víkendu výborný zápas proti Devils, avšak v úterý nedokázali na ledě Capitals podruhé v sezoně vůbec skórovat a odvezli si těsnou porážku 0:1, ačkoliv svého soupeře přestříleli 33 – 30. I přes prokazatelné herní zlepšení se tak stále nedaří vybojovat šňůru vítězných zápasů, která by tým katapultovala výše v tabulce západní konference, kde se Olejáři propadli až na samé dno a před dnešní várkou zápasů jsou vůbec nejhorším týmem celé soutěže. Na postup do paly off již ztrácí 7 bodů. Pozitivní zprávou je stoupající forma gólmana Nilssona, který patrně již vytlačil z branky Cama Talbota a je pravděpodobné, že šanci v brance dostane i dnes. V posledních zápasech pracovala poměrně výborně i defenzivní vozba Naftařů ovšem naproti tomu vázne ofenziva, resp. působí spíše jako na houpačce, i když klíčové útočné opory jako Hall nebo Draisaitl mají vcelku výbornou formu. Bohužel tým sráží zejména špatná produktivita v přesilových hrách. Justin Schultz se cítí dobře a v některém ze zápasů na tripu nastoupí, ale dnes v Carolině to prý ještě nebude.

Předpokládaná sestava:

Nilsson

OBRANA:

Nurse – Sekera

Gryba – Klefbom

Davidson – Fayne

 

ÚTOK:

Hall – Draisaitl – Purcell

Pouliot – Nugent-Hopkins – Eberle

Hendricks – Letestu – – Yakupov

Korpikoski – Lander –  Pakarinen

 

Carolina nasbírala stejný počet vítězství (7) jako Oilers. Po loňské nevydařené sezoně to zatím letos vypadá podobně. V posledním zápase při porážce s Flyers se zranil útočník Nathan Gerbe. Hurricanes mají velké problémy zejména v útočné fázi, což se odráží v tom, že jsou momentálně vůbec nejhůře střílejícím týmem ze všech týmů NHL. Marně na svou někdejší formu vzpomínají útočná esa týmu, jako jsou Eric Staal či Jeff Skinner. Poměrně nevyrovnanými výkony se prezentuje též brankářská jednička Caroliny Cam Ward. Po loňské poměrně vydařené sezoně se na ledě letos zatím trápí Andrej Nestrašil. Druhý Čech v sestavě Hurricanes obránce Michal Jordán osciluje mezi sestavou a tribunou, je však možné, že jej večer na ledě uvidíme.

 

Sestava Caroliny při utkání s Philadelphií

 

Lack (dá se však čekat že dnes bude chytat Ward)

 

OBRANA:

 

Faulk – Hainsey

 

Pesce – Liles

 

Slavin – Hanifin

 

ÚTOK:

 

Lindholm- E. Staal (C) – Rask

 

Nordström – J. Staal – Nestrašil

 

Skinner – Nash – Versteeg

 

Gerbe (momentálně na listině zraněných hráčů) – McClement – Malone

 

Utkání startuje 26. listopadu v 1:00 SEČ.