Trevor Daley do Edmontonu?

ct-trevor-daley-ryan-garbutt-blackhawks-spt-10-001V zámoří se mluví o tom, že by mohlo dojít k zajímavé výměně mezi Edmontonem a Chicagem. Nikita Nikitin by putoval k Hawks za jiného obránce Trevora Daleyho.

Ačkoli se může zdát, že tento trejd je pro Chicago nevýhodným, nemusí to tak být. Daley byl dlouholetou oporou Dallasu, loni dokonce v 68 zápasech nastřílel skvělých 16 gólů a přidal 22 asistencí. V novém působišti se ale nechytil, ve 21 zápasech si připsal jen 5 asistencí a nastupuje až ve třetí obranné dvojici. Daley byl součástí výměny s Dallasem když přišel k Hawks ještě Ryanem Garbuttem za Patricka Sharpa. Jeho místo v sestavě Stars zaujmul jiný obránce Chicaga Johnny Oduya, který se Stars ovšem podepsal jako volný hráč.

Daleyho pozice v sestavě Blackhawks – to je ale jen jeden z faktorů. Další jsou samozřejmě peníze. Daley má smlouvu na letošní rok a ještě na další s Cap hitem 3,3 milionu dolarů. Tuto částku by generální manažer Hawks Stan Bowman rád ušetřil, je přece zbytečné platit tolik hráči ve třetí formaci když může dát šanci nějakému nadějnému prospektovi.

Nikitin je na tom ještě hůře. Jeho Cap hit 4,5 milionu dolarů je pro Edmonton obrovskou zátěží a pro Craiga MacTavishe noční můrou. Nikitinovi ale po letošní sezoně konečně vyprší smlouva a to je právě to, proč Bowmana Nikitin zajímá. Nikitin by pravděpodobně dohrál na farmě Chicaga v Rockfordu a pak by nejspíše NHL opustil a vydal se zpět domů do Ruska do některého z klubů KHL.

Nikitinovy statistiky v právě probíhající sezoně v dresu Bakersfieldu Condors čítají 4 asistence za 10 odehraných zápasů a k tomu 4 záporné body v účasti na ledě.

Kdo by pak mohl z kola ven? Samozřejmě kromě Nikitina je to ještě bývalý kapitán Andrew Ference, který ztratil místo v sestavě a není už pro Edmonton perspektivní. Kór když se do sestavy pomalu začínávají zabudovávat mladí hráči Nurse, Reinhart a Davidson. Černého Petra může dostat i Mark Fayne, který už letos také okusil jaké to je zůstat mimo sestavu. V posledních zápasech se ale jeho výkoky zlepšily.

8470110Trevor Daley by podle mne ale byl pro Edmonton dobrou posilou. Je to bek s ofenzivními schopnostmi, tvrdou střelou a také hrou do těla. Myslím že u nás by se neztratil, naopak – mohl by dobře zapadnout. Uvidíme tedy jestli zůstane jen u spekulací nebo se opravdu něco stane…