Olejáři urvali dva body

DEV_8985_slideHráči Edmontonu se vrátili po nijak oslnivém pěti zápasovém tripu na ledě soupeřů do Rexall Place. V dnešním duelu proti Bruins se nakonec po samostatných nájezdech mohli radovat z vítězství 3-2, když jediný nájezd proměnil Jordan Eberle. Velkou měrou se o tento triumf podělila trojice Letestu, Hendricks a Anders Nilson, který zaznamenal 38 úspěšných zákroků.

„Dnes se mi líbilo naše úsilí,“ řekl Jordan Eberle. „Našli jsme způsob jak zvítězit a toho si musíme vážit.“ 

Začátek utkání byl z obou stran velmi opatrný a nepřinesl žádný zajímavý okamžik až do třinácté minuty, kdy se Matt Beleskey snažil střelou do proti pohybu překonat Nilsona, ale ten lapačkou zvedl Rexall Place ze sedadel. První třetinu ovládli domácí na střeli 10-8.

Druhá dvacetiminutovka začala ve stejném stylu jako ta předchozí, ale s vyjímkou, že oba celky zaznamenali po jedné brance. Nejprve se prosadili Olejáři, kteří udeřili v oslabení, když na trestné lavici seděl Eric Gryba za nedovolené bránění. Do přečíslení se dostala dvojice Hendricks-Letestu, kteří krásnou kombinací vykoupali hostujícího brankáře Tuukka Raska,1-0. Vyrovnání ze strany „medvědů“ přišlo 1:33 sekund před druhou sirénou. Po tlaku Bostonu nasledovala střela zápěstím Toreyho Kruga, kterou si srazil do brány Andrej Sekera,1-1.

Do poslední třetiny vstoupili lepé hosté, kteří několikrát ohrozili branku Oilers. Přesto podruhé se do vedení dostali „olejáři“. V akci byla opět dvojice dříčů Letestu-Hendricks a bylo opět na co koukat. Tentokrát si role prohodili a pohlednou kombinaci zakončil Hendricks, 2-1. Po vstřelené brance se Edmonton ubývajícím časem začal bát o vítězství a začali zmatkovat před vlastní brankou. Hosté vytvořili několik slibných příležitostí, které korunovali vyrovnávající brankou. V čase 56:39 si před bránu sjel od modré čáry Zdeno Chara, pro kterého zakončení do prázdné brány nebyl problém, 2-2.

„Zatím v těchto situacích máme problémy,“ řekl Todd McLellan. „Vedeme a ubývajícím časem začneme být zbytečně nervozní. Na těchto situacích musíme ještě zapracovat.“

Prodloužení přineslo několik příležitosti, ale oba brankaři byli na svých místech. Nejblíže rozhodnutí byl Edmonton, který hrál přes minutu přesilovou hru. Dokonce střelu Justina Schultze vyhazoval z brankoviště kapitán hostů Zdeno Chara.

Samostatné nájezdy přinesli jedinou branku, kterou vstřelil v druhé sérii Jordan Ebele, když těsně před Raskem zamíchal a pohotovou střelou vymetl pravý horní roh. Anders Nilson byl opět při nájezdech pevný jako skála a zatím neinkasoval v letošní sezóně jedinou branku v tomto odvětví.

„Anders byl dnes skvělý,“ řekl Ryan Nugent-Hopkins.“ Při nájezdech byl velmi pevný a bylo obtížné ho překonat.“

Po právu byl také Anders Nilson vyhlášen druhou hvězdou utkání. Prvenství v této rubrice mu vzal Matt Hendricks, který zaznamenal branku a asistenci.

Další utkání hrají „olejáři“ v sobotu s Dallasem Stars.