Preview Sabres – Oilers

tyler-ennis-taylor-hall-nhl-buffalo-sabres-edmonton-oilers-850x560Edmonton se v noci na pondělí pokusí získat poprvé v letošní sezoně třetí vítězství v řadě. Poté, co v minulých dvou zápasech zavítaly na led Rexall Place elitní týmy Bostonu a Dallasu, nyní se Naftařům postaví spíše průměrné Buffalo. Forma Oilers jde snad konečně nahoru, Edmonton z posledních pěti utkání nebodoval pouze v jediném. Podobně jsou na tom s aktuální formou ale také buffalské Šavle a tak se dá očekávat poměrně kvalitní zápas.

Toho, že je mladý tým Buffala na vzestupu, si všímá i kouč Edmontonu Todd McLellan. „V Buffalu udělali se svými mladými hráči velký kus práce, tým sice prochází přestavbou, ale bude velmi těžké proti nim hrát“, poznamenal směrem k soupeři McLellan. „Byl bych rád, kdybychom předvedli o něco chytřejší hru, než proti Dallasu.“ Jedním z mladíků z tábora Sabres, který zažívá výbornou sezonu je obránce Rasmus Ristolainen. Osmý výběr draftu 2013 zatím nastřádal ve 26 letošních zápasech 4 branky a 14 asistencí. Americký talent Jack Eichel, kterého si Sabres vybrali letos z druhé pozice, zatím vsítil 8 branek a patří mu třetí příčka klubového bodování s celkovým ziskem 13 bodů. Bohužel se Eichel dnes na ledě nesetká se svým velkým rivalem Connorem McDavidem, jenž se zotavuje ze zlomeniny klíční kosti. Optimistické zprávy hovoří o tom, že by se na ledě mohl objevit v polovině ledna. Diváci se nedočkají ani sourozeneckého souboje Griffina Reinharta s jeho bratrem Samem. Prvně jmenovaný v současné době nastupuje pouze za farmu Oilers v Bakersfieldu.

McLellanovi se kádr začíná poněkud rozpadat pod rukama. Krizový stav panuje zejména mezi útočníky. Marodka Oilers čítá v současné době pět jmen. Konkrétně se jedná o zmíněného McDavida, dále Yakupova, Klinkhammera a nově také o Pouliota a obránce Ference. Naopak by měl dnes proti Sabres nastoupit uzdravený obránce Brandon Davidson. Včera byl navíc z Bakersfieldu povolán útočník Ryan Hamilton, který stihl odehrát za Oilers několik utkání už v loňském ročníku.

V brance Edmontonu se pomalu ale jistě zabydluje Anders Nilsson, který odchytal 13 z posledních 15 utkání. V posledním vystoupení proti Dallasu se doslova překonával a byl hlavním strůjcem triumfu nad lídrem Západní konference. Celkem kryl 42 střel Stars a z posledních sedmi zápasů má vynikající úspěšnost 94,7 %. V brance se pochopitelně objeví i proti Buffalu. Trenér McLellan chce z jeho aktuální skvělé formy vytěžit co nejvíce.  „Přijde čas, kdy dáme příležitost také Camovi (Talbotovi), ale dnes bude v brance Anders“, potvrdil nasazení švédského gólmana. Talbot stál mezi třemi tyčemi naposledy 27. listopadu proti Detroitu. V brance Sabres by se mohl objevit další švédský brankář Linus Ullmark, ale tato skutečnost zatím nebyla potvrzena.

V loňské sezoně, kdy se oba týmy přetahovaly o poslední příčku ligové tabulky, dvakrát zvítězil Edmonton poměrem 3:2. Utkání začíná ve 2:00 SEČ. Go Oilers Go!