«

»

Pro 14 2015

Preview: Bruins-Oilers

imagesOtázka dne zní: „Budou Oilers pokračovat ve své úžasné vítězné šňůře i na ledě favorizovaných bostonských Medvědů nebo právě s tímto soupeřem, se kterým tato série začala, i nakonec skončí….?“ 3. prosince přivítal na svém ledě Edmonton Oilers tým Bostonu Bruins a zvítězil 3:2 po samostatných nájezdech. Tímto zápasem si připsal nejen dva cenné body, ale začal na své poměry neuvěřitelnou sérii pěti vítězných zápasů v řadě. Tato vítězná šňůra se sice neprojevila příliš výrazně na tabulkovém postavení Naftařů, ale tučný přísun bodů vrátil, zhruba ve třetině dlouhodobé části NHL Olejáře tam, kde již dlouho nebyli, tj. do reálné hry o postup do jarních bojů o Stanley cup. Vždyť k dnešnímu dni ztrácí na osmý Winnipeg Jets pouhé dva body!

Výsledky Oilers přinesly v posledním období snad vše, co lze od vítězného týmu čekat (chybí jen zápas s nulou na kontě obdržených branek). Olejáři dokázali vyhrát na pouhé dvě vstřelené branky (s Dallasem 2:1p), zvládnout nevídanou přestřelku (7:5 s Rangers), otočit zápas díky skvělému závěru (4:3p se San José), zvítězit v prodloužení, na nájezdy (právě s Bostonem), nebo výsledkově kontrolovat zápas již od první třetiny a dovést jej do úspěšného konce (4:2 s Buffalem). Velmi cenné je, že většina jejich soupeřů během vítězné série patří určitě v prognózách výše, snad až na Buffalo Sabres.

Momentálně se týmu daří velmi v útoku, řádí zejména trojice Hall – Draisaitl – Purcell. Taylor Hall se díky tomu propracoval již na 4. místo v kanadském bodování soutěže s 34 body (14+20) ve 30ti zápasech, +/- výtečných +15 (v posledních třech zápasech 4+4). Za zmínku jistě stojí i to, že velmi často vypomáhají hráči „druhého“ ofenzivního sledu, naposledy jím byl Lauri Korpikoski, který nasázel nejlepší obraně ligy hattrick. Zápas s Rangers tak nevyšel snad jen dvojici Nugent-Hopkins – Eberle, kteří oba odehráli tento part bez kanadského bodu s bilancí -3. Anders Nillson sice obdržel pět branek, ale jak se mnohdy říká, důležité nejsou osobní statistiky, ale body a i přes vyšší počet obdržených gólů předvedl v klíčových chvílích několik jistých zákroků. Porce zápasů, ve kterých nastoupil v řadě, však stoupá, nechme se tedy překvapit, jak se trenér McLellan rozhodne dnes, očekáváme však, že vítězná sestava se nemění, zejména při slabší formě Cama Talbota (nechytal od 27. listopadu) by neměl být důvod, posadit Nilssona na střídačku. Bohužel v posledním zápase si zlomil prst Obránce Oscar Klefbom a k dispozici nebude ani Andrew Ferrence. Do sestavy se tak vrací po delší době ruský obránce Nikita Nikitin.