Série vítězných zápasů skončila, Oilers v mystické Madison Square Garden podlehli Rangers 2:4

edmonton-oilers-v-new-york-rangers3Edmonton Oilers pokračovali ve své cestě po „východní konferenci“ zápasem s NY Rangers. Série vítězství skončila, asi možná trochu i očekávaně. Jednak zde máme neúprosnou statistiku, která praví, že jen vyhrávat do nekonečna nelze, navíc vítězný zápas v Bostonu stál tým hodně sil a únava se prostě projevit musela, obzvláště, když  musíte naskočit proti dalšímu velmi silnému a odpočatému soupeři druhý den po sobě. V New Yorku sice přišla porážka, ale určitě potěšil výkon týmu, ten je určitě příslibem, že v dalších zápasech by Naftaři opět mohli naskočit na vítěznou vlnu.

Todd McLellan asi definitivně rozřešil tajenku, kdo je dnes v týmu Oilers brankářskou jedničkou. Do zápasu naskočil po jednozápasové pauze opět Anders Nilsson, a to i přesto, že v Bostonu Cam Talbot podal naprosto vynikající výkon a zejména jemu vděčí Olejáři za zisk obou bodů. Sestava v poli zůstala totožná, jako v předchozích zápasech, jen ve druhé formaci místo Jujhara Khairy naskočil k Nugentu-Hopkinsovi s Eberlem Rob Klinkhammer.

Utkání začalo ve slušném tempu. V šesté minutě šli gólem norského štírka Matse Zuccarella, po krásně kombinaci celé útoku, do vedení domácí. Dvě minuty na to vychytal Ricka Nashe v samostatném úniku Nilsson. Od tohoto okamžiku začala hra sklouzávat pod průměr, na který jsme byli v posledních zápasech od Oilers zvyklí. Vedl se vyrovnaný boj, bez většího vzruchu na obou stranách. Ani přesilové hry na tomto faktu nic změnit nedokázaly. Žádnou další větší šanci si do konce první třetiny ani jeden z týmů připravit nedokázal. Za zmínku snad stojí pouze příležitost Luka Gazdice, kterou však těsně před koncem první části hry Lundquist vychytal.

Druhá třetina začala opět neurovnanou hrou, a to z obou stran. Oilers zjevně chyběly síly po náročném zápase den před tím v Bostonu, Rangers zase pravděpodobně doplácejí na slabší formu a rozpoložení, ve kterém se momentálně nacházejí. Ve 24. minutě se do slibné pozice propracoval po střele Taylora Halla Teddy Purcell, Lundquist byl však opět na místě. Olejáři postupně začali přebírat otěže zápasu, ale skóre nedorovnal ani střelecký fantom posledního vzájemného duelu Lauri Korpikoski. Herní zlepšení ve vyrovnávací gól tak přetavil v přesilové hře ve 26. minutě Taylor Hall po krásně přihrávce od svého dvorního nahrávače Leona Draisaitla. Bohužel v téže minutě odešel na trestnou lavici Andrej Sekera za hákování a domácí nemilosrdně trestali. Tvrdou ranou mezi betony Nilssona vrátil domácím ztracené vedení Dylan McIlrath. Přesně v polovině utkání se zaskvěl hostující gólman proti tvrdé ráně Ricka Nashe a udržel pro svoje mužstvo jednobrankovou ztrátu ve skóre. Naftaři se sice snažili, ale nebezpečnější byli domácí. Nillson musel předvést několik dalších těžších zákroků. Dvě minuty před koncem třetiny opět zafungovala spolupráce Nugent-Hopkins – Eberle. Prvně jmenovaný vybojoval kotouč a přesným pasem vyslal Jordana Eberleho do samostatného úniku, který kanadský reprezentant zakončil přesnou ranou pod břevno domácí svatyně. Bohužel tento stav nevydržel na kostce nad ledem příliš dlouho. Naftaři dostali týmový menší trest za příliš mnoho hráčů na ledě a Jezdci nabídnutou příležitost dokázali využít. Důrazný Rick Nash vrátil domácím vedení, do kabin se šlo tedy za stavu 3:2 pro domácí tým.

Ve třetí části se hosté snažili o vyrovnání, ale vcelku nezáživný zápas pokračoval nadále. Tvrdě pálil od modré čáry v přesilové hře Jordan Eberle, Lundquist byl však na místě. Bohužel ani jednu z nabízených přesilových her, shodně po vyloučení Marca Staala, v úvodu třetiny Edmonton využít nedokázal. V 50. minutě hry se opět připomněl, a to ve vlastním oslabení, domácí snajpr Rick Nash, proti jehož střele tasil Anders Nilsson další skvělý zákrok, stejně jako o dvě minuty později proti ráně Chrise Kreidera. Poté se však velmi rychle po sobě nechali vyloučit Ryan Nugent-Hopkins s Antonem Landerem. Naftaři se však i ve třech hráčích dokázali ubránit, navíc nebezpečně vypálil ihned po návratu na led v pokračujícím oslabení Nugent-Hopkins. Hosté se sice snažili probít do šancí a docílit vyrovnání stavu, ovšem domácí Rangers zodpovědně bránili a umně kouskovali hru. 45 sekund před koncem třetí třetiny odvolali hosté gólmana a zkusili dorovnat skóre v šesti hráčích v poli. Žádnou větší šanci si však již vytvořit nedokázali, 3 sekundy před koncem zápasu zvýšil skóre do prázdné branky Jesper Fast, konečné skóre utkání se tak zastavilo na číslech 4:2 pro NY Rangers.

Edmonton Oilers podal statečný výkon. Utkání bylo herně vyrovnané, oba týmy vyslali na branku soupeře po 20ti střelách. I z nižšího počtu střeleckých pokusů je však vidět, že se oproti poslednímu vzájemnému utkání žádné střelecké představení nekonalo. Naftaři doplatili tentokrát na nižší produktivitu v přesilových hrách a chybělo asi trochu herního štěstí, když se nepodařilo udržet vyrovnaný stav skóre do konce druhé části. V závěru už poté logicky chyběly síly, neboť se jednalo o druhý zápas ve dvou dnech. Věřme, že po zaslouženém odpočinku se Olejáři opět vrátí na vítěznou vlnu, ovšem čeká je soupeř z nejtěžších, obhájci Stanley Cupu, Chicago Blackhawks na čele s lídrem produktivity soutěže, Patrickem Kanem.