«

»

Pro 18 2015

I druhý letošní zápas na ledě Chicaga Oilers ztratili

501810930_slideEdmontonu Oilers zavítali dnes v noci podruhé v sezoně na led obhájců Stanleyova poháru, Chicago Black Hawks. Oba týmy se zde již střetly 9. listopadu na ledě Hawks, kdy domácí zvítězili 4:2. Po ztraceném zápase na ledě NY Rangers se Todd McLellan rozhodl udělat opět změnu na postu gólmana a do branky se tak postavil hrdina vítězného zápasu na ledě Bostonu Cam Talbot. Na ostatních postech ke změně nedošlo, jen Jujhar Khaira naskočil k Nugentu-Hopkinsovi s Eberlem místo Roba Klinkhammera. Naftaři tak postavili identickou sestavu, jako na ledě Bruins.

Utkání začalo poměrně vyrovnaně, a oba týmy testovali gólmany soupeře vcelku stejnoměrně, povětšinou z větších vzdáleností. Od poloviny první třetiny však pomaličku začali otěže zápasu přebírat domácí Jestřábi. Jejich sílící tlak zúročil přesně v čase 14.00 kapitán Jonathan Toews, který dostal přihrávku od Mariána Hossy a našel potřebnou skulinu v postoji Cama Talbota. Tlak domácích nepolevil ani poté, hosté působili ve zbytku třetiny ve svých protiútocích naprosto bezzubě, jejich kombinace ostatně po celou první třetinu vázla a nedokázali tak navázat na předchozí vydařená vystoupení.

Druhá třetina začala poměrně povlovně a bez jakéhokoliv vzruchu na obou stranách. Klidný ráz druhé části hry roztnulo až vyloučení hostujícího Nikitina za držení. Domácí v přesilovce Olejáře zle mačkali, ale ti nakonec s vypětím všech sil oslabení ubránili. Poté však hra opět upadla do hlubokého podprůměru, souhra vázla na obou stranách, hra vypadala rozháraně. Tuto nepěknou pasáž hry ukončila rána Teuvo Teravainena, který dostal zpětnou přihrávku od Toewse a nedal Talbotovi nejmenší šanci. Ve 33. minutě tak domácí odskočili do vedení o dvě branky. Snad jedinou vážnější příležitost hostů do konce třetiny měl Letestu, Crawforda však nezaskočil. Naopak domácí se herně zlepšili a pomohla jim k tomu opět přesilovka, opět při vyloučení Nikitina. Sice nebyla tak povedená, jako ta první, ale slušnou šanci v ní měl Patrick Kane. Do konce třetiny se však již skóre nezměnilo.

I do třetí části vstoupili domácí hokejisté aktivně. Naftaři se sice postupně zlepšovali, ale hru měli i tak plně ve své režii domácí. Navíc obrana Chicaga hrála koncentrovaně a bez chyb, čímž nepouštěla hosty blíže k ohrožení Crawforda. Hra se sice postupně vyrovnala, ale spíše proto, že domácí polevili v přesnosti. Po celou třetí třetinu byla nadále hra velmi neuspořádaná. Z herní mizérie tak vyvstali do konce zápasu už jen dva momenty, oba gólové a v obou případech to byl puk, který skončil za zády Cama Talbota. Nejprve připravili druhou branku pro Teravainena opět Hossa s Toewsem. Odevzdané hosty pak „dorazil“ ještě zakončením samostatného úniku Artemi Panarin, který dostal nádhernou přihrávku od  Brenta Seabrooka.

Utkání se dnes nehodnotí z pohledu fanouška Edmontonu Oilers lehce. Naftaři sice vyslali na branku Black Hakws solidních 33 střel, za celý zápas si však nevytvořili v podstatě žádnou gólovou příležitost. Ani domácí nebyli v průběhu celého zápasu nijak výjimeční, vynikli jen tříbodoví  Teravainen, Toews a Marián Hossa. O bezzubosti hostí svědčí též fakt, že si za celý zápas nedokázali vybojovat ani jednu přesilovou hru.

Do zápasu zasáhl v dresu domácích Michal Rozsíval, který jako ryze defenzivní typ obránce neměl příliš možností vyniknout, neboť Olejáři skutečně pevnost domácího obranného valu nijak zásadně prověřit nedokázali.