Budou Oilers v brzké době aktivní na přestupové burze?

ryan-nugent-hopkinsV posledních utkáních nejsou výsledky ani předváděná hra Edmontonu vůbec ideální. Mnoho fanoušků volá po okamžitém posílení mužstva, ale generální manažer Peter Chiarelli se zatím odhodlal „pouze“ k zisku Zacka Kassiana z Montrealu Canadiens. Do Quebecu poslal jako protihodnotu nepotřebného brankáře Bena Scrivense. Kassian si již stihl odbýt premiéru za farmu Naftařů v Bakersfieldu.

Bodově se neprosadil a neproměněným nájezdem „přispěl“ k porážce 4:5 po samostatných nájezdech v duelu s týmem San Jose Barracuda. Je patrně pouze otázkou času, kdy se Kassian připojí k prvnímu mužstvu. Dres Condors obléká především proto, aby se dostal do zápasového tempa, neboť v aktuální sezoně ještě do kolotoče NHL nezasáhl. Těžko ale můžeme počítat s tím, že právě Kassian bude tím jazýčkem na vahách, který nasměruje Oilers k lepším výkonům a výsledkům. Podle některých zámořských zdrojů se původně chtěli Chiarelli se svým montrealským protějškem rozmáchnout o poznání více, ve hře byl údajně mimo jiné i centr Ryan Nugent – Hopkins. Nakonec zůstalo jen u dvou výše jmenovaných hráčů. Jednička draftu z roku 2011 je napříč NHL hodně žádaným zbožím a za určitých okolností, jak se dočtete dále, by mohl dres přece jen brzy změnit.

Hodně nahlas se totiž začíná spekulovat o tom, že Edmonton patří mezi tři kluby, které mají vážný zájem o angažování problémového centra Mika Richardse, ještě nedávno zaměstnance Los Angeles Kings. Spousta příznivců klubu z Alberty tuto touhu příliš nechápe. Mnohem raději by se podle nich měl Peter Chiarelli poohlédnout po nadstandartním obránci, který by se stal mozkem celé edmontonské defenzivy. Po skutečném lídrovi typu Zdena Cháry nebo Shea Webera. Obránci, které má v současné době kouč McLellan ve své stáji k dispozici, nepatří rozhodně k absolutní ligové špičce a s výjimkou Sekery a možná Klefboma se jedná o samá, spíše průměrná jména. Hodnota v kolonce inkasovaných branek dává tomuto tvrzení jednoznačně za pravdu.

Možná však může být případné angažování Richardse oním spouštěcím mechanismem k dalšímu pohybu v kádru Naftařů. V Nashvillu totiž údajně panuje velký zájem právě o zmíněného Ryana Nugenta – Hopkinse, který má v současné době z takzvaného „nedotknutelného“ jádra Naftařů k výměně do jiného klubu patrně nejblíže. Klub má k dispozici na pozici centra Leona Draisaitla a Connora McDavida, případně je „ve vzduchu“ zmíněný zisk Richardse. Chiarelli však výměnou podle všech indicií požaduje jednoho ze špičkových obránců – a to právě Sheu Webera nebo Seitha Jonese (koho také při současné defenzivní mizérii jiného že). Predators zatím nejsou ochotni vzdát se ani jednoho ze svých elitních obránců, ale může s ejednat pouze o první kolo vzájemných námluv. Obyčejný fanoušek nemá dost dobře ani tušení o tom, jaké zákulisní manažerské boje se každý den, večer a noc odehrávají. Jsou to taktické bitvy, které si nic nezadají s těmi na ledě.  Situace se může změnit z minuty na minutu, kluby vyšponují nabídku, jinde se rozhoří nová poptávka. Jisté je pouze jedno, v Edmontonu by se měly brzy dát věci do pohybu.