Preview: Oilers – Hurricanes

Hurricanes Oilers Hockey-2Dnes se na domácím ledě hokejisté Edmontonu utkají s Carolinou Hurricanes. Ti i letos patří nejhorší týmy NHL a vzhledem k postavení obou mužstev se nedá předpokládat nějaká taktická bitva. A jaké jiné týmy by Oilers také chtěli porážet a navíc ještě před vlastními fanoušky? Bilance vzájemných zápasů mezi těmito kluby je takřka vyrovnaná a nedá se říci, že právě Hurricanes jsou naším neoblíbeným soupeřem. Pokud tedy nebudu myslet na zpackané finále Stanley Cupu v roce 2006… Navíc v těchto zápasech padá hodně gólů, a když vezmu v potaz děravé obrany obou týmů, máme se dnes možná na co těšit.

Oilers vyhráli po nájezdech zápas s Arizonou a alespoň na chvilku si částečně udobřili fanoušky, i když možná jen ne jeden den. Tento zápas totiž Oilers otáčeli a výkon také nebyl nijak slavný. Navíc Arizoně opět darovali bod a to je při současném bodovacím systému špatné.

Produktivitu Hurricanes vede obránce Justin Faulk! To je pro jejich útočníky špatná vizitka, i když se tím nijak nechci dotknout Faulka, který je výborným ofenzivním obráncem. Kdybych měl z útočníků přecejen někoho vyzdvihnout, tak je to mladý švéd Victor Rask, který letos hraje nad své možnosti a ve 39 zápasech si připsal 26 bodů. Kapitán Eric Staal je za ním o 2 body, ale od něj se čeká daleko více. Jeho 8 gólů je na něj prostě málo. Rozhodně pro hráče, který pobírá přes 9 milionů dolarů. O Staalovi už se letos a vlastně i loni napsalo hodně v souvislosti s výměnou. Staal je frustrovaný, že s Carolinou nehraje play off, v Carolině zase nejsou spokojení s jeho výkony a také s jeho vysokou smlouvou. Staalovi smlouva končí po této sezoně a také by o něj nechtěli přijít bez náhrady. Hráče s Cap hitem 9,25 mil.dolarů ale těžko někdo během sezony angažuje. A je pravděpodobné, že v létě Hurricanes o Staala přecejen přijdou bez náhrady.

Dalším kdo bude v létě k mání je brankář Cam Ward. Také o něm se už dlouho mluví a proti němu hrály i jeho nepřesvědčivé výkony v posledních letech. Letos ale zatím chytá docela slušně a svého náhradníka Eddieho Lacka pouští do branky jen málo. Ani dnes ho tam nepustí. Lack byl objevem minulé sezony a svými výkony ve Vancouveru si říkal o víc prostoru, který by mu Ryan Miller nedal. Canes zase byli nespokojeni s Wardem a tak generální manažer Ron Francis přivedl právě Lacka. Tomu se ale vůbec nedaří. Jeho průměr téměř 3 góly na zápas a úspěšnost zásahů pod hranicí 0.9 % nejsou dobrá čísla a pozici jedničky si tím nezíská. Canes to je ale přecejen k něčemu dobré. V tomto týmu byli totiž náhradní brankáři v posledních letech jen do počtu a Ward v Lackovi asi přecejen cítí nějakou konkurenci, letos to je totiž úplně jiný brankář. Samozřejmě že v týmu jako Hurricanes nemá ani Ward kdovíjaké zázračné statistiky, ale to snad ani nejde.

V týmu Hurricanes je i český zástupce a to Andrej Nestrašil, který k nim přišel v průběhu loňské sezony z Detroitu, když Francis využil Nestrašilovo umístění na waiver a stáhl si ho. Od té doby hraje celkem pravidelně. V týmu dostává šanci i talentovaný americký obránce Noah hanifin, který je pětkou posledního draftu ve kterém dominovali McDavid s Eichelem. V něm mají Hurricanes určitě obrovský potenciál. Trenér Bill Peters bude postrádat jen obránce Jamese Wisniewskiho, který přišel v létě z Anaheimu, ale hned v prvním zápase si zlomil nohu a od té doby je stále mimo hru.

Sestava Hurricanes:

Liles – Faulk

Slavin – Hainsey

Hanifin – Pesce

 

Versteeg – Eric Staal – Lindholm

Nordstrom – Jordan Staal – Nestrašil

Skinner – Rask – McGinn

Malone – McClement – Riley Nash

 

brance bude Cam Ward.

 

Edmontonu je setrvačný stav. Sestava se měnit nebude. Na lavičce jako sedmý bek zůstane Mark Fayne. Jako třináctý útočník bude připraven Luke Gazdic. Trenér Todd McLellan byl po minulém zápase spokojený s hrou druhé formace. Vyjádřil se, že stále věří v její potenciál a nebude jí nijak trhat. Pochvalu si vysloužil hlavně Nugent-Hopkins, který byl jednou z mála světlých vyjímek zápasu s Coyotes, který jinak na krásu moc hezký nebyl. Dva góly vstřelil jeho kolega Jordan Eberle. Dobře zatím po návratu po zranění hraje Benoit Pouliot.

Stále se neví nic bližšího o návratu Oscara Klefboma. Ten zůstává tedy nadále mimo stejně jako Yakupov a McDavid. Do zápasového tempa se dostává Rob Klinkhammer, který v Arizoně také nesehrál úplně špatný zápas. Je jasné ale, že pokud se budeme chtít zlepšit, musí to být jiní hráči, tedy ti, na které se spoléhá.

Fanoušci Edmontonu čekají, jestli Peter Chiarelli sáhne k nějakému trejdu. Naposledy v souvislosti s Oilers proběhlo i jméno Jonathana Drouina, který byl před pár dny poslán na farmu Tampou Bay. Drouin je už dlouho nespokojený se svým malým vytížením v zápasech a údajně už projevil zájem Tampu opustit. Drouin je trojka draftu v roce 2013 a očekávalo se od něj možná až příliš. Zatím ale tato močekávání nenaplnil. Možná že právě Edmonton by pro něj byl dobrou lokalitou, ale Oilers potřebují posílit hlavně obranné řady a dokud se nepovede přivést nějakou výraznou defenzivní posilu, asi to lepší zatím nebude.

Sestava Oilers:

Sekera – Davidson

Nurse – Schultz

Hunt – Gryba

 

Hall – Draisaitl – Purcell

Pouliot – Nugent-Hopkins – Eberle

Hendricks – Letestu – Korpikoski

Klinkhammer – Lander – Khaira

 

brance bude opět stát Cam Talbot.

 

Po čase si připomeneme také naše přesilovkové formace:

  1. Hall – Draisaitl – Purcell – Lander – Hunt
  2. Pouliot – Nugent-Hopkins – Eberle – Letestu – Sekera

 

 

hurricanes-vs-oilersZápas v Rexall Place začíná ve 3:00 SEČ.