Preview: Panthers-Oilers

20160110_OilersPanthers2Oilers se po jednom utkání, k němuž se vrátili na led Rexall Place, znovu přesouvají na hřiště soupeřů. Před ligovou přestávkou, která orámuje utkání hvězd, sehrají Naftaři tři utkání venku a jedno na domácím kluzišti. Prvním soupeřem třízápasového tripu budou floridští Panteři, s kterými se Oilers utkali v Edmontonu před osmi dny.

Panthers si z tohoto zápasu odvezli oba body za výhru 2:1. Nejednalo se o příliš pohledné utkání a více než hokejová krása byly k vidění tvrdé střety a krvavý led. Florida vyslala za celý zápas na branku Cama Talbota pouhých 14 střel a přesto jí to stačilo k vítězství. Její vlažný výkon v Rexall Place jakoby předznamenal dění věcí příštích. Florida od té doby ve třech zápasech brala pouhý bod za porážku 2:3 v prodloužení ve Vancouveru. Následoval debakl v Calgary 0:6 a porážka v derby s Lightning v poměru 1:3. Panterům zápasem v Tampě skončila náročná šestizápasová pouť po stadionech soupeřů a dnes se poprvé od 3. ledna představí vlastním fanouškům.

Edmonton sice v posledním zápase udolal arcirivala z Calgary 2:1 po samostatných nájezdech, ale jinak se Naftařům v poslední době příliš nedaří. Důkazem toho je skutečnost, že v posledních pěti utkáních dokázali svěřenci Todda McLellana zvítězit pouze jednou. Týmu se nedaří především v koncovce. Nejproduktivnější hráč klubu Taylor Hall zaznamenal v posledních devíti zápasech pouhý jeden gól a jednu asistenci. Bodově skomírá také Leon Draisaitl a příliš se nedaří ani ostatním ofenzivním tahounům mužstva. Střílení důležitých branek tak do svých rukou často musí brát sváteční střelci, jakým byl například v posledním utkání obránce Mark Fayne. Příjemným zjištěním je naopak návrat a především forma Nayila Yakupova, přínos novice Zacka Kassiana a zlepšená obranná hra mužstva, podpořená výtečným gólmanem Talbotem.

V brankách se dnes na obou stranách objeví stejní brankáři jako v prvním vzájemném zápase. Svatyni Oilers bude s novou tříletou smlouvou v kapse strážit Cam Talbot, Panterům bude krýt záda náhradník Al Montoya. Za hosty do hry nezasáhnou zranění hráči Connor McDavid a Oscar Klefbom. Otazník visí také nad startem Lauri Korpikoskiho, který má blíže nespecifikované potíže s nohou. Naopak do sestavy se vrací suspendovaný Matt Hendricks. V dresu Floridy do dnešního utkání nezasáhne obránce Aaron Ekblad a útočník Dave Bolland.

Utkání začíná v úterý v 1:30 SEČ a přímým přenosem jej vysílá televizní stanice NOVA Sport 1.