«

»

Led 20 2016

Oilers si z Tampy po přestřelce neodvážejí ani bod

1297795764919_ORIGINALOilers druhý zápas na Floridě s celkem Lightning prohráli. Zápas to byl vyrovnaný a celkem pohledný, zápasu vévodili zcela jednoznačně útoky a na výsledku to je znát.

1.TŘETINA: Utkání začalo ve svižném tempu, kdy se bojovalo hlavně okolo středového kruhu. Hned z první šance, která by stála za zmínku padl první gól. Bylo to ve 4 minutě zápasu a bohužel ho vstřelili Lightning. Alex Killorn si krásně povodil Hunta, ten navíc ještě uklouzl, Killorn toho využil, přihrál Nesterovovi který byl na druhé straně hřiště před brankou úplně nehlídaný a propálit bezmocného Nilssona pro něj nebyla už moc velká práce. Jen chvilku poté Oilers přišli něšťastně o smolaře Naila Yakupova, který byl po střele jednoho z obránců zasažen pukem do nohy a za pomoci svých spoluhráčů odveden z ledu. V 6 minutě už bylo vyrovnáno. Liro Pakarinen střílel z mezikruží, Vasilevskiy jeho střelu jen vyrazil před sebe a Zack Kassian svým prvním gólem v dresu Oilers už neměl moc práce. Stav byl tedy 1:1. Jen chvilku poté vyslal na Nilssona pěknou střelu z mezikruží J.T. Brown, na druhé straně zase vyrazil na zteč přes celé kluziště Teddy Purcell, Vasilevskiy potřeboval už uklidnit hru a tak puk radši schoval do své lapačky a obětoval pásmo. Oilers se teď na chvíli chopili iniciativy. Byly z toho dvě nepřesné střely Andreje Sekery, který ani jednou vůbec netrefil branku. Při té druhé se ale puk odrazil od mantinelu a dorážet se pokoušel Hall, ani nyní se ale skóre neměnilo. Na druhé straně Nilssona zaměstnala střela Coburna, také Nilsson puk radši pokryl. V 11 minutě domácí Olejáře na delší dobu sevřeli ve svém pásmu, jejich kolovrátek vyvrcholil pěknou střelou Garrisona, Nilsson ji ale pokryl. Poté přišlo vyloučení Condry, který krosčekoval Letestua. Přesilovka se Oilers vůbec nepovedla, jediná šance přišla až v samém závěru když v závaru před brankou zakončoval Hall. V 15 minutě střílel velice nebezpečně Namestnikov. Jeho střela minula Nilssonovu branku jen těsně! V 17 minutě se už skóre přecejen měnilo. Kucherov zakončoval skoro do prázdné branky, když si až trestuhodně povodil Nurseho – 2:1. O minutu později byl za držení vyloučen Schultz, místo závaru Tampy ale přišel vyrovnávací gól v oslabení. Anton Stralman chyboval na modré, Mark Letestu se rozjel jako tank a zkušeně zakončil a vyrovnal na 2:2. Do kabin se šlo tedy za vyrovnaného stavu. Zranění Yakupova se ukázalo být lehčím a Yak opět do zápasu v pořádku naskočil. První třetina byla co do počtu střel vyrovnaná.

2.TŘETINA: Aktivněji začali domácí a to už jim vydrželo po celý zbytek druhé třetiny. Nejdříve Nilssona zaměstnal Stamkos, Nilsson proti němu vytáhl výborný zákrok. Po něm jeho spoluhráči Condra s Killornem a Hedmanem. Všechno Nilsson ale v klidu pochytal. Na druhé straně kontroval Yakupov, který se dnes opět velmi snažil, ale měl spíše smůlu. A když neuspěl ani Pouliot, tak Tampa trestala na druhé straně. Stamkos nabral rychlost, přihrál Namestnikovi před branku, ten uklouzl, spadl a zmatení hráči Oilers jen zírali, jak se puk od něj dostává před najíždějícího Paláta, který se štěstím zakončil a převážil tak výhru na stranu Tampy. 3:2. V 8 minutě byl vyloučen Johnson za hákování a ještě Killorn s Kassianem, kteří si chtěli vyřizovat účty. Edmonton z této přesilovky nevyužil zhola nic. Jediná střela která mohla Vasilevskiho ohrozit byla ta Eberleho. A za další 2 minuty tu byla přesilovka další, tentokrát kvůli vyloučení Stamkose. Ani ta se ale hostům nepovedla. Nemastná, neslaná půlka zápasu nebyla několik minut ničím zajímavá. V 17 minutě Tampa zvýšila na 4:2. Všechno začalo špatným střídáním Oilers. Tampa se dostala do přečíslení a na branku střílel Palát. Nilsson vyrazil puk vysoko nad sebe, ten pomalu padal a Namestnikov ho baseballovým úderem dorazil do branky. Z mého pohledu jasná vysoká hůl. Tento gól byl samozřejmě zkoumán u videa a rozhodčí ho k překvapení hostů uznal. Tato třetina byla ze strany Oilers hodně špatná a Lightning svého soupeře přestříleli i když byli většinu času v početní nevýhodě.

3.TŘETINA: Začala ještě zbytkem přesilovky Tampy. A hned zhurta nebezpečnou střelou dnes agilního Killorna, po něm měl šanci ještě Callahan. A když Blesky početní výhodu nevyužili, zanedlouho trestali hosté, jmenovitě Leon Draisaitl. Tato akce začala u Kassiana, který poslal puk na Halla, ten výborně projel celé hřiště a předložil puk najíždějícímu Draisaitlovi, který už zakončoval prakticky do prázdné branky. 4:3. Chvilku poté zvedla diváky ze sedaček akce Stamkose, který se tlačil do branky, Nurse ho čistě zastavil, ale oba smetli Nilssonovu branku ze svého místa. Další akce za další 2 minuty už byla opět gólová. Nejdřív měl šanci Eberle, poté se dostal puk k Pakarinenovi. Ten z poměrně špatného místa plácl do puku a ten zaplul až za překvapeného Vasilevskiho. Šťastný gól. 4:4. Asi za minutu by za vysokou hůl vyloučen Condra a Oilers měli šanci zápas otočit. Jenže stal se pravý opak.. Nejdřív chyboval v rozehrávce Hunt. Dva hráči Tampy jeli na jednoho z Edmontonu, tato šance se ještě nepovedla, ale Oilers si zahrávali dál. Jen chvilku poté Oilers stále ve své přesilovce špatně rozehráli, Boyle se chopil puku a už ho nepustil. Marně ho doháněl Yakupov, navíc Nilsson nešťastně proti Boylovi vyjel z branky, ten ho objel a zavěsil prakticky do prázdné branky. 5:4. To bylo ve 48 minutě. Co se dělo dále… Nejdříve pěkná střela paláta, kterou Nilsson nadvakrát kryje. Chvíli poté pěkná akce Draisaitla, který se prosmýkl mezi dvěma hráči, ale zakončoval jen do Vasilevskiho. Oilers byli v této fázi zápasu aktivnějším týmem a snažili se opět srovnat se soupeřem krok. Ke slovu se opět přihlásil dnes velmi aktivní Sekera, který pálil od modré. A po vhazování to byl znovu Sekera se svým projektilem. Ani tentokrát ale neúspěšným. Do konce zbývalo už jen 5 minut. Draisaitl pěkně vybídl Taylora Halla, který znovu trefil jen Vasilevskiho. Ke svým parťákům z prvního útoku se přidal i třetí do party Teddy Purcell, ale i on jen střelou do brankáře. V 57 minutě se v nadějné pozici ocitl zcela nehlídaný Brandon Davidson, který si najel z druhé vlny, ale tak dlouho váhal co má udělat až prováhal. O minutu se blýskl pěknou individuální akcí Sekera, který projel celé hřiště, ale už nedokázal zakončit. Sekerův výkon byl ale dnes velmi dobrý. Trenér McLellan si v tuto chvíli vzal Time out, který byl poslední možností jak otočit zápas. Slovo si vzal asistent Jay Woodcroft se svojí strategií. Ta ale nevyšla. Draisaitl nezachytil zpětnou přihrávku, Killorn ale už ano a do prázdné branky pohodlně pečetil výhru Tampy. 6:4.

Zápas to byl kvalitní. Na obě strany se hrál útočný hokej a k vidění byly pěkné akce. Na druhou stranu ale naprosto propadly obě obrany. Nedá se ani říci, že by nějaký kvalitní výkon podali oba brankáři, pro ně to byla spíše tryzna. Nejlepšími třemi hráči zápasu byli vyhlášeni domácí Killorn, Namestnikov a Palát.