«

»

Led 24 2016

Oilers proti Nashvillu prodloužili svou šňůru porážek na tři zápasy

DEV_2279_slideHned v první minutě utkání se do zakončení tlačil nejproduktivnější útočník domácích Taylor Hall, ale obránce Nashvillu Petter Granberg se své práce zhostil dokonale. V prvních minutách zápasu drželi kotouč na svých holích častěji hráči v modro-oranžových dresech, ale k většímu ohrožení branky Pekky Rinneho se nedostali.

Na konci 3. minuty vyzkoušel poprvé vážněji jeho pozornost obránce Sekera, ale finský brankář ukryl jeho dalekonosný pokus ve své rukavici. Na druhé straně si před dotírajícími hráči z music city zkušeně pohlídal pravou tyčku Cam Talbot. V polovině 5. minuty stříleli z pravého křídla nebezpečné hosté, ale střela směřující mezi betony edmontonského brankáře nakonec skončila v bezpečí na jeho chráničích. O chvíli později mohlo udeřit na opačné straně kluziště. Hráči Predators trestuhodně přišli na útočné modré čáře o kotouč, ke kterému se dostal domácí rychlík Benoit Pouliot. Jeho jedovatá střela však skulinku mezi Rinneho betony nakonec nenašla. Cestu k brance si neproklestil ani další střelecký pokus Andreje Sekery. V končící 8. minutě prověřil pozornost Cama Talbota Filip Forsberg, ale domácí brankář byl připraven.  V čase 9:22 byl za sekání vyloučen hostující hráč James Neal. Oilers se hned v úvodu své početní výhody usadili v útočném pásmu a jako první vypálil na Rinneho Teddy Purcell. Jeho střelu finský brankář dobře viděl a tak neměl žádný problém zasáhnout. Následný Hallův pokus byl zablokován bránícím hráčem Nashvillu. Dalším v pořadí byl Benoit Pouliot, ale rovněž jeho střela skončila v moci Pekka Rinneho. Hosté tak především díky svému brankáři přežili první oslabení bez úhony. V čase 11:54 bylo ale vše jinak a v Rexall Place mohly poprvé propuknout gólové oslavy. Německý šikula Leon Draisaitl předvedl úžasnou individuální akci, když na levém křídle zavezl puk až do útočného pásma a poté si vybruslil před branku. Tam už se s pukem příliš nemazlil a bekhendem ho poslal přesně k levé tyči. Asistence: Taylor Hall a Griffin Reinhart. Predátory inkasovaná branka vybudila k aktivní hře a bohužel pro domácí se hráči Nashvillu brzy dočkali vyrovnání. V čase 13:36 předvedl před brankou patřičný důraz Mattias Ekholm a z dorážky udeřil. Ale hezky popořádku –  Austin Watson se nejprve dostal ke střele, kterou dokázal Cam Talbot perfektně zneškodnit svým betonem. Zmíněná dorážka Ekholma mu však již pod tělem prošla za brankovou čáru. Bez asistence. V polovině 18. minuty byl Ekholm v akci znovu, když si zkušeně objel Talbotovu branku a snažil se zasunout kotouč mezi jeho chrániče a tyčku. Kanadský brankář však tentokrát vyšel ze vzájemného souboje vítězně. O minutu později měl naopak ke vstřelené brance velmi blízko Lauri Korpikoski. Jeho nebezpečnou střelu těsně nad ledem však Rinne vyrazil levým betonem. V čase 19:53 ještě stačil vyfasovat dvouminutový trest domácí útočník Iiro Pakarinen, který se provinil hákováním. Střely na branku v první třetině – 9:9.

Domácí zahájili prostřední část hry v oslabení a jako první z hostujících dobyvatelů prověřil Talbotovu pozornost aktivně hrající Mattias Ekholm. Ten tvrdě vypálil od modré čáry, ale lapačka domácího gólmana zaúřadovala včas.  V čase 21:47 se už skóre měnilo a to velmi kuriózním způsobem. Nezdolný Mattias Ekholm na modré čáře napřáhl bez přípravy ke tvrdé střele, kterou Cam Talbot dokázal lapačkou vyrazit do vzduchu. Kotouč poté dopadl za jeho záda a dezorientovaný domácí gólman si ho betony nešťastně srazil do vlastní brány. Asistence: Ryan Ellis, Filip Forsberg. V polovině 25. minuty se v obrovské šanci ocitl Taylor Hall.  Domácí útočník z prostoru mezi kruhy vyslal perfektní střelu přesně k levé tyči. Finský brankář ve službách Nashvillu ale jeho pokus pravým betonem dokázal vyrazit a vzápětí si poradil i s dorážkou. Další pokus útočících hráčů Oilers vyrazil Rinne pro změnu ramenem.  Na začátku 27. minuty znovu dorážel na Talbota Ekholm, ale puk tentokrát skončil ukryt v bezpečí brankářovy rukavice. Zhruba o dvě minuty později  se dostal do skvělé střelecké pozice Craig Smith. Jeho střelu, která mířila přesně do levého horního rohu, Talbot paralyzoval vyrážečkou. Ve 32. minutě znovu nebezpečně pálil na Rinneho branku Leon Draisiatl.  V čase 33:35 byl za hrubost vyloučen útočník Nashvillu Ryan Johansen. Edmontonští se během následné početní výhody vůbec nedokázali usadit v útočném pásmu a demonstrovali tak své nelichotivé výsledky z přesilových her, které je v aktuálním pořadí této dovednosti řadí v rámci celé ligy až na 25. místo. Na konci 37. minuty se konečně domácí dostali do větší šance, ale Rinne jim další gólovou radost nepovolil. V poslední minutě druhé třetiny vytvořili domácí před brankou Rinneho obrovský závar a brankář Nashvillu téměř neuvěřitelnými zákroky podržel svůj tým. Na konci tohoto festivalu gólových šancí se k odraženému puku dostal obránce Andrej Sekera, který se z úhlu snažil u levé tyče propálit chumel těl před bránou. Jeho střela směřovala do horní části brány, ale puk se nakonec odrazil od břevna zpět do hry. V čase 39:43 si ještě po ostřejší výměně názorů putovali na trestnou lavici odpykat menší trest za nesportovní chování  Calle Jarnkrok a Eric Gryba. Střely na branku ve druhé třetině – 9:6 pro Edmonton Oilers.

Hned v úvodu závěrečné třetiny odskočili hosté na rozdíl dvou branek. V čase 40:52 obránce Shea Weber přihrál z levého rohu před branku najíždějícímu Mikeovi Fisherovi, který u pravé tyče dopravil puk do prázdné sítě. Přesunující se Cam Talbot byl na jeho pokus krátký. Asistence: Shea Weber, Roman Josi. V polovině 43. minuty pálil do připraveného Talbota Ryan Ellis a hosté dávali domácím jasně najevo, že si dnes přijeli pro oba body. O minutu později se ve velké šanci ocitl skvěle hrající Draisaitl, ale jeho střela nakonec rozvlnila pouze boční síť Rinneho branky. V čase 43:49 byl za sekání vyloučen hráč Nashvillu Eric Nystrom. Domácí sehráli svou další početní výhodu o něco lépe než ty předchozí, nicméně výsledkem jejich snažení bylo pouze několik střeleckých pokusů, s kterými neměl ve výborné formě chytající Rinne větší problémy. Na konci 46. minuty naopak musel zasahovat proti dorážejícímu Salomakim Talbot. Následná pumelice Webera už naštěstí pro Edmonton mířila těsně vedle branky. Na začátku 49. minuty mohl vstřelit kontaktní gól Zack Kassian. Dokázal se protáhnout mezi dvěma soupeři do samostatného úniku, ale v poslední chvíli byl o kotouč čistě připraven vracejícím se hráčem Nashvillu. S blížícím se koncem utkání zvýšili Oilers aktivitu a tlačili se do útočného pásma. Na začátku 55. minuty přihrál Taylor Hall na modrou čáru do jízdy z pravého křídla Griffinovi Reinhartovi, který na vrcholu prostoru mezi kruhy pro vhazování napřáhl ke krásné střele. Pekka Rinne předvedl efektní zákrok a puk ukryl ve své lapačce. V další výborné příležitosti se ocitl Darnell Nurse, ale ani on na Rinneho nevyzrál. Čáru přes rozpočet udělal trenérovi Naftařů Zack Kassian, který se v čase 55:10 nechal vyloučit na dvě minuty za zbytečný úder loktem a navíc jako závdavek vyfasoval osobní desetiminutový trest. Místo závěrečného šturmu tak museli Naftaři čelit přesilové hře soupeře. Hosté hráli svou početní výhodu celkem logicky v udržovacím tempu a tak se Oilers poměrně snadno ubránili. Těsně před uplynutím 58. minuty konečně mohl zamířit na střídačku Cam Talbot a Oilers se ještě pokusili s utkáním něco udělat v power play. Přestože se domácí dostali do několika slibných příležitostí, byli to nakonec Predators, kdo gólově zakončili účet tohoto zápasu. V čase 59:24 se střelou do opuštěné branky gólově prosadil Filip Forsberg. Bez asistence. Střely na branku ve třetí třetině – 10:6 pro Nashville Predators.

Hvězdami utkání byli vyhlášeni Mattias Ekholm (2+0), Leon Draisaitl (1+0) a Pekka Rinne. Střely na branku celkem – 25:24 pro Nashville Predators.