«

»

Úno 17 2016

Oilers znovu nedokázali Anaheim na domácím ledě porazit

DEV_7375_slideDo největší příležitosti úvodu utkání se v končící 3. minutě prodral Lauri Korpikoski. Útočník Edmontonu se z ničeho nic zjevil u pravé tyče Andersenovy branky, ale z bezprostřední blízkosti dánského gólmana překonat nedokázal. Ducks kontrovali dvěma střelami na Talbota, s první si brankář Oilers bez větších obtíží poradil a druhá byla vytěsněna bránícím hráčem.

V čase 4:57 putoval na trestnou lavici Rick Ritchie z Anaheimu. Obdržel menší dvouminutový trest za držení. V přesilové hře se ve skvělé šanci objevil Jordan Eberle. Z ideální střelecké pozice mezi kruhy však trefil pouze rameno anaheimského brankáře. Ten poté zpacifikoval i následnou dorážku. Na konci početní výhody se ještě na Andersena pokoušel jedovatou střelou vyzrát Taylor Hall, ale puk skončil v jeho připravené lapačce. Domácí byli v úvodních pasážích utkání jednoznačně aktivnějším týmem, ale kromě Eberleho šance si mnoho jiných gólových akcí vytvořit nedokázali. V čase 9:47 byl za krosček vyloučen domácí obránce Darnell Nurse a možnost přesilové hry dostali také hosté. První přesilovkový pokus Kačerů zblokoval Matt Hendricks. Další střela z hole Cama Fowlera pak skončila pouze na hrudi pozorného Talbota. Podobně si kanadský gólman poradil i se střeleckým pokusem Lindholma, po němž puk ukryl ve své rukavici. Na konci 13. minuty se mohl radovat ze vstřelené branky Taylor Hall. Nejproduktivnější hráč Oilers nabral na pravém křídle slušnou rychlost a poté napřáhl ke střele. Puk směřoval ke vzdálenější levé tyči, ale Frederik Andersen mu do cesty postavil svůj beton a skvělým zákrokem podržel svůj tým. Naftaři postupně zatlačili hosty do jejich obranného pásma a stupňovali svůj tlak. Andersena postupně neúspěšně ohrozili Eberle a  Pouliot. V 18. minutě naopak mohli udeřit hosté. David Perron dostal nádhernou přihrávku napříč útočným pásmem do levého kruhu pro vhazování a jeho následná střela bez přípravy těsně nad ledem mířila k levé tyči. Cam Talbot však vytáhl ze svého repertoáru bezchybný zákrok a pravým betonem jeho pokus zastavil. V čase 18:37 putoval za katr další domácí hráč. Jmenovitě Benoit Pouliot za sekání. Hosté přesilovou hru využili a v době, kdy na časomíře svítil údaj 19:08, otevřeli skóre.  Bývalý hráč Edmontonu David Perron se dostal u pravé tyče ke střele, kterou Cam Talbot perfektním zákrokem nejprve zlikvidoval. Puk se ale od jeho levého betonu odrazil nazpět k dojíždějícímu Perronovi a od jeho brusle se puk odrazil za brankovou čáru. Hlavní trenér Edmontonu Todd McLellan nechal celou záležitost přezkoumat u videorozhodčího kvůli nedovolenému bránění brankáře, gól byl ale po dlouhé debatě mužů v pruhovaném uznán. Asistence: Ryan Getzlaf, Sami Vatanen.  První třetina už se po gólu hostů prakticky pouze dohrávala. Střely na branku v první třetině – 9:8 pro Edmonton Oilers.

Anaheim nevstoupil do prostřední části utkání příliš šťastně a hned v čase 20:39 byl oslaben o jednoho ze svých hráčů. Na trestnou lavici byl za hákování poslán Mike Santorelli. Hned po vhazování tvrdě vypálil obránce Sekera, ale puk si cestu změtí těl k brance nenašel. V čase 22:16 domácí přesilovou hru konečně zužitkovali. Lauri Korpikoski ze středního pásma poslal kotouč na rozjetého Leona Draisaitla, který z levého kruhu pro vhazování procedil puk technickou střelou mezi betony Frederika Andersena. Inkasovaný gól šel v tomto případě jednoznačně na vrub brankáře Ducks. Asistence: Lauri Korpikoski, Justin Schultz. Jen o půl minuty později se mohli domácí radovat ze vstřelené banky znovu, ale bleskurychlá Andersenova lapačka tentokrát zaúřadovala bezchybně a dánský gólman si okamžitě napravil pošramocenou reputaci. Na druhé straně kluziště se musel o chvíli později činit také Cam Talbot.  Střela hostů od modré čáry byla před domácím brankářem dokonce dvakrát tečována, ale Talbotův beton kotouči cestu do sítě zatarasil. V polovině 26. minuty objel bránu Mark Letestu, ale s jeho střeleckým pokusem z ostrého úhlu si Andersen bez větších obtíží poradil. Zanedlouho o sobě dal poprvé v zápase výrazněji vědět Connor McDavid, jenž se krásně uvolnil na modré čáře přes jednoho z hráčů Anaheimu. Druhý bránící hráč už ho ale mezi kruhy o puk připravil a útočník Edmontonu se do zakončení nedostal. Neujala se ani následná dělovka Justina Schultze od modré čáry, kterou Andersen vyrazil. V čase 30:55 si rozhodčí správně všimli, že domácí měli v jednu chvíli na ledě dokonce sedm hráčů. Dvouminutový trest šel na trestnou lavici protrpět Benoit Puliot. V Rexall Place se poté chvíli nehrálo, neboť rozhodčí museli upravit nastavení časomíry. Po krátké technické přestávce se hráči Kačerů usadili v útočném pásmu a Talbot musel likvidovat nebezpečnou střelu, která mířila pod břevno jeho branky. Na začátku 34. minuty minul ve vynikající střelecké pozici prostor mezi třemi tyčemi Ryan Getzlaf. V čase 34:54 se hosté přeci jen dočkali další branky. Jacob Silfverberg obdržel po přihrávce Ryana Keslera ideálně kotouč do jízdy a poté nádhernou střelou zápěstím vymetl přesně pravý horní roh edmontonské svatyně. Asistence: Ryan Kesler. Domácí se tentokrát na vyrovnání příliš dlouho nenačekali a hned v čase 36:29 srovnali gólový účet utkání. Jordan Eberle vypálil z ostrého úhlu na branku Frederika Andersena a Taylor Hall předvedl po jeho prvním úspěšném zákroku velký důraz v předbrankovém prostoru. Puk z dorážky dopravil střelou na dlouhou hůl k levé tyči branky hostů. Asistence: Jordan Eberle, Connor McDavid.  Pro Halla se jednalo o první branku v posledních 11 utkáních! Minutu a půl před koncem druhé třetiny se ještě po chybě hostujících hráčů na modré čáře dostal k puku obránce Darnell Nurse, ale jeho střelu vyrazil Andersen svým pravým ramenem do bezpečí. Neúspěšná byla i další střela Benoita Pouliota a tak se do konce třetiny skóre již neměnilo. Střely na branku ve druhé třetině – 13:11 pro Anaheim Ducks.

Také v úvodu třetí třetiny došlo hned k vyloučení. Na trestnou lavici odjel za sekání v čase 40:57 domácí útočník Benoit Pouliot. Na začátku početní výhody pálil těsně vedle branky Corey Perry, jinak toho hosté příliš nepředvedli. Naopak – po odehrané minutě z přesilové hry Anaheimu se síly na ledě vyrovnaly, neboť se právě Perry provinil proti pravidlům nedovoleným bráněním domácího brankáře.  Na hře bylo patrné, že ani jedno z mužstev nechce při vyrovnaném stavu udělat chybu a poslat soupeře do trháku. Bohužel pro domácí tahle taktika Naftařům příliš dlouho nevydržela. V čase 45:35 totiž vsítili hráči Ducks svou třetí branku. Rickard Rakell poslal z pravého křídla před bránu přihrávku, do které najíždějící Hampus Lindholm pouze vložil svou hůl a usměrnil dráhu kotouče do levého horního rohu Talbotovy branky. Asistence: Rickard Rakell, Nick Ritchie. Oilers se pochopitelně nehodlali s nepříznivým stavem jen tak smířit a Andersenovu pozornost postupně zkoušeli Eberle, Sekera a Taylor Hall. V polovině 55. minuty se ve stoprocentní šanci ocitl Leon Draisaitl, ale druhý gól v utkání vsítit nedokázal. Proti byl Andersenův pravý beton. Tlak Edmontonu však narůstal a Kačery v těchto fázích zápasu držel nad vodou především brankář Andersen. V čase 56:55 byl navíc vyloučen za vysokou hůl Kevin Bieksa a Oilers měli jedinečnou možnost na vyrovnání. V první části přesilové hry střílel nebezpečně pouze obránce Sekera a tak se trenér McLellan odhodlal odvolat z branky Talbota a posílit útočnou vozbu svého týmu o dalšího hráče. V čase 58:30 se však na obranné modré čáře dostal ke kotouči Andrew Cogliano a bylo po nadějích. Bývalý útočník Naftařů poslal puk z otočky do prázdné brány. Bez asistence.  O 23 sekund později domácím ještě svitla jiskřička naděje. Mark Letestu nahodil puk před bránu od modré čáry a Benoit Pouliot ho s pomocí helmy bránícího hráče Anaheimu srazil před brankovištěm k pravé tyči. Asistence: Mark Letestu, Andrej Sekera. Edmonton se hnal za vyrovnáním, ale času již bylo žalostně málo. Konečné razítko na účet tohoto utkání tak další trefou do prázdné branky dal v čase 59:47 Corey Perry. Asistence: Frederik Andersen.  Střely na branku ve třetí třetině –   10:7 pro Anaheim Ducks.

Hvězdami utkání byli vyhlášeni: Hampus Lindholm (1+0), Taylor Hall (1+0) a Leon Draisaitl (1+0). Střely na branku celkem – 31:27 pro Anaheim Ducks.