Preview: Kings – Oilers

1217EDMLA3Edmonton neprožívá v současné době zrovna ideální období a sny o účasti v play off opustily už i ty největší snílky. Oilers jako již tradičně sezonu pouze dohrávají a poslední výsledky navíc naznačují, že mužstvo se nachází v jakési herní i výsledkové letargii. Osm porážek z posledních devíti utkání hovoří za vše.

Fanouškům musí nahánět hrůzu zejména fakt, že Oilers hned šest z uvedených devíti mačů sehráli v domácím prostředí. Těžko hledat na výkonech v posledních týdnech nějaká pozitiva. Sílí hlasy laické i odborné veřejnosti, že tento tým propásl svou poslední šanci a kromě Connora McDavida není nedotknutelným žádný jiný hokejista ze stávajícího kádru. Trenér McLellan veřejně demonstroval své zklamání nad současnými výkony, a kdo umí číst mezi řádky, musí pochopit, že v létě nastanou na severu Alberty velké změny. Dobrou zprávou je i to, že se hlavní kouč nebojí své svěřence veřejně pranýřovat a nesnaží se jakýmkoliv způsobem jejich aktuální (ne)formu omlouvat.

Edmonton čeká v následujících dvou dnech dvojzápas ve slunné Kalifornii. Nejdříve se Oilers utkají s Krály z Los Angeles a o 24 hodin později se představí v Anaheimu. Vzhledem k tomu, že Naftaři jsou nejhůře hrajícím celkem na hřištích soupeřů z celé NHL, nelze příliš očekávat import nějakých bodů. Kings patří ke špičce soutěže a aktuálně se nachází na celkové 6. příčce. Oilers naopak spadli až na samé dno, když mají shodný zisk 50 bodů s Torontem. Maple Leafs ale odehráli o 3 zápasy méně.

Edmonton má s Los Angeles v letošním ročníku zápornou bilanci 3 porážek ze 3 zápasů. Nejproduktivnějším hráčem Králů je ve vzájemných utkáních Tanner Pearson, který v nich zaznamenal dvě branky a dvě asistence. Na straně Oilers se nejvíce dařilo Taloru Hallovi, který dokázal skórovat také dvakrát a navrch přidal ještě jednu asistenci.

Po porážce s Ottawou naordinoval McLellan svým ovečkám tvrdé tréninkové dávky. „Myslím, že jsme dnes ráno měli na výběr. Mohli jsme přijít na stadion s hlavami dole a s vyčítavými pohledy, a nebo jsme mohli přijít a začít tvrdě pracovat. Já si myslím, že z větší části kluci udělali správnou volbu a jsem za to velice rád. „, řekl McLellan ve středu klubovému webu. „Rád bych viděl, jak si všichni hráči tenhle přístup přenesou i do čtvrtečního zápasu.“, pokračoval hlavní trenér Edmontonu. Z farmy v Bakersfiledu byl povolán nadějný útočník Jujhar Khaira. V brance by dnes mohl dostat příležitost Anders Nilsson. Cam Talbot v posledních čtyřech utkáních bral samé porážky a vždy inkasoval minimálně 3 branky.

Pro Los Angeles se bude jednat o druhý zápas z celkové třízápasové série na domácím kluzišti. Kings v minulém utkání přetlačili Calgary Flames 2:1. Trenér Kings Darryl Sutter vidí jako největší hrozbu z týmu dnešního soupeře Connora McDavida, který si drží sérii 4 utkání, v kterých dokázal bodovat. „Zatím jsme proti němu hráli pouze jednou. Je to rozdílový hráč. Je mu 18 let a do seniorské soutěže vlétl neuvěřitelným způsobem. Kdyby odehrál více utkání, patří mezi lídry kanadského bodování celé ligy.“, vystřihl trenér Kings poklonu největší hvězdě Edmontonu. V brance Kings by se měl objevit v pátém zápase v řadě Jonathan Quick.

Zápas začíná ve 4:30 SEČ. GO Oilers GO!