«

»

Úno 27 2016

Oilers si z Anaheimu odvážejí alespoň bod

512578180_slideHosté z Edmontonu se pokusili založit útok hned v prvních vteřinách utkání. Hall našel přihrávkou nového parťáka z útoku Kassiana, jehož následnou střelu Andersen bez větších obtíží pokryl. V čase 2:52 byl za držení vyloučen hostující útočník Mark Letestu a Kačeři tak dostali poprvé v zápase možnost přesilové hry. Edmonton toho však domácím během jejich početní výhody příliš nedovolil a domácí vyprodukovali pouze jednu nepříliš nebezpečnou střelu směrem na Cama Talbota.

V polovině 6. minuty musel kanadský brankář čelit dělovce obránce Vatanena od modré čáry. Na druhé straně nepřesně střílel Zack Kassian. V čase 8:41 přišlo na řadu vyloučení také na straně Ducks. Kevin Bieksa vyfasoval dvě minuty za úder loktem. Anaheim oslabení sehrál ovšem podobně bezchybně jako hosté a tudíž se diváci žádného vážnějšího ohrožení Andersenovy branky v podání Oilers nedočkali. V úvodu 12. minuty se do skvělé střelecké pozice dostal Simon Despres. Po Talbotově úspěšném zásahu se k dorážce marně natahoval Maroone. V polovině 14. minuty se pokoušel překvapit Frederika Andersena Nurse, ale ani jeho střela nenadělala dánskému brankáři ve službách Ducks větší problémy. O minutu později našel Talbot puk ve své lapačce po střele Silfverberga. V čase 15:11 byl v útočném pásmu faulován Jordan Eberle, za sekání byl rozhodčím potrestán Silfverberg. Ani svou druhou přesilovou hru v utkání ale hosté nesehráli nikterak interesantně a výsledkem byla pouze nepříliš povedená střela obránce Davidsona od modré čáry. Ducks se ještě do konce třetiny pokusili uzamknout svého soupeře v obranném pásmu a těsně před přestávkou udeřit, ale Talbot v edmontonské svatyni byl rezolutně proti. Střely na branku v první třetině – 13:5 pro Anaheim Ducks.

V prvních minutách druhé třetiny se ani jednomu z týmů nedařilo na delší dobu usadit v útočném pásmu a diváci tak byli svědky pokračující rozhárané hry plné nepřesností. Na začátku 23. minuty se ke střele prokličkoval obránce Sekera. Andersen puk pouze vyrazil do rohu kluziště. V čase 23:28 dostali Kačeři další výhodu přesilové hry. Z hostujícího mužstva byl za podražení vyloučen Taylor Hall. V úvodu početní výhody pálil na Talbota nebezpečně Lindholm a následný projektil z hole Keslera mířil těsně nad brankovou konstrukci. Další střelecký pokus Anaheimu dokonce orazítkoval tyč Talbotovy brány. Přes velké šance domácích přežili Naftaři oslabení bez gólové újmy a utkání tak stále pokračovalo, aniž by padla jediná branka. Na začátku 27. minuty vyrazila do útoku dvojice Hall – Kassian. K zakončení se dostal druhý jmenovaný, ale Andersen svůj tým znovu podržel. Vzápětí pálil nepřesně Jordan Eberle. V polovině utkání dal o sobě vědět také Connor McDavid, který po hezké kombinaci s Pouliotem nebezpečně ohrozil Andersenovu branku. Naftaři do této chvíle dokázali v utkání zblokovat 14 střel a na první pohled byl znát jistý progres v obranné činnosti mužstva trenéra McLellana. Ve 34. minutě musel Andersen řešit jedovatou střelu Andreje Sekery. Na druhé straně si cestu do sítě nenašly pokusy Hampuse ani Lindholma. V polovině 39. minuty Talbot vyrazil pouze před sebe střelu Cogliana, ale naštěstí pro hosty se nenašel v okolí jejich branky nikdo, kdo by puk poslal za brankovou čáru. Podobným způsobem dopadla na opačné straně střela z hole Eberleho. V čase 39:06 putoval za katr další hostující hráč. Tentokrát jím byl nováček Jurhaj Khaira, který nedovoleně přidržel protihráče. Domácí ještě stihli vyprodukovat do přestávky pár nebezpečných střel na Talbota, ale kanadský brankář dál držel čisté konto. Střely na branku ve druhé třetině – 10:8 pro Edmonton Oilers.

Úvod třetí třetiny konečně utnul bezbrankovou nudu tohoto utkání. V čase 40:45 šli nejprve do vedení domácí Ducks.  Ryan Getzlaf si z rohu kluziště najel s kotoučem až před Talbota a technickou střelou zápěstím utnul střelecké trápení Anaheimu. Asistence: David Perron, Cam Fowler. Naftaři ovšem s odpovědí nevyčkávali příliš dlouho. O osm vteřin později obdržel Jordan Eberle přesnou přihrávku od spoluhráče Pouliota a přesnou střelou pod břevno Andersenovy branky srovnal svým 20. gólem v sezoně účet zápasu. Asistence: Benoit Pouliot, Cam Talbot. Rázem se začínalo od znova. Anaheim brzké vyrovnání vybičovalo k ještě větší aktivitě. Talbota ohrožoval především aktivně hrající David Perron. Také Oilers ovšem dokázali před Andersenem několikrát nebezpečně zahrozit a hra tak konečně získala spád, který první dvě periody žalostně postrádala. V čase 47:40 byl za držení vyloučen domácí hráč Simon Despres. Přesilové hry ovšem nebyly v tomto utkáním doménou ani jednoho mužstva, což Oilers znovu svou nemohoucností potvrdili. Despres se dokonce při svém návratu z trestné lavice řítil sám na Talbota, ale jeho střelu zápěstím zlikvidoval hostující brankář lapačkou. Další bezchybný semafor předvedl Talbot o dvě minuty později proti střele Silfverberga. Ducks v těchto chvílích doslova zatlačili Naftaře do jejich obranného pásma a na Talbota létal jeden nebezpečný projektil za druhým. Hosté domácí tlak nakonec i za pomoci velké dávky štěstí ustáli a za nerozhodného stavu 1:1 přišlo na řadu prodloužení. Střely na branku ve třetí třetině – 12:3 pro Anaheim Ducks.

Nastaveného času si diváci v Anaheimu neužili příliš dlouho. Poté co se hosté pokoušeli neúspěšně založit útočnou akci, se kotouče zmocnil Rickard Rakell a v čase 61:24 rozhodl o osudu celého utkání. Po krásné individuální akci překonal kličkou do bekhendu i nešťastného Talbota a zajistil tak Kačerům bonusový bod za vítězství 2:1 v prodloužení. Asistence: Sami Vatanen, Ryan Getzlaf.

Střely na branku celkem – 34:18 pro Anaheim Ducks. Hvězdami utkání byli zvolení: Rickard Rakell (1+0), Cam Fowler (0+1) a Cam Talbot (32 úspěšných zásahů).