Čtyři hráči Oilers v prvních nominacích na World Cup 2016

2016-World-Cup-of-Hockey-Team-Logos-590x367Zástupci účastnických zemí i smíšených výběrů včera oznámili jména prvních 16 hráčů nominovaných na prestižní World Cup. Turnaj se uskuteční v září a v říjnu letošního roku v Torontu. Účastní se ho hokejové velmoci Kanada, USA, Česká republika, Finsko, Švédsko a Rusko. Tato klasická národní mužstva pak doplní hybridní výběry Evropy a severoamerických mladíků do 23 let.

V rámci zmíněných 16-ti členných seznamů, které včera spatřily světlo světa, se dostalo i na čtyři zástupce Edmontonu Oilers. Konkrétně se jedná o útočníky Leona Draisaitla, Connora McDavida a Lauriho Korpikoskiho a o obránce Andreje Sekeru. Draisaitl se Sekerou budou reprezentovat výběr Evropy, McDavid se představí v dresu výběru mladých hráčů původem z USA a z Kanady a pouze Lauri Korpikoski bude na turnaji hájit barvy své rodné země – Finska. Žádní další hráči Edmontonu se v první nominační vlně neobjevili, ale vzhledem k tomu, že se jedná pouze o dílčí hráčské seznamy, existuje stále šance, že si na World Cupu zahrají také další Naftaři. Největší šanci mají podle mínění odborníků Ryan Nugent – Hopkins, Taylor Hall a Jordan Eberle. Nesmíme také zapomenout, že hlavním trenérem severoamerického výběru do 23 let byl jmenován kouč Oilers Todd McLellan.

„Je to zvláštní pocit být součástí něčeho takového,“ řekl Connor McDavid, když se oblékl do mikiny s logem výběru Severní Ameriky. „Máme šanci dokázat něco velkého, aniž by se toho od nás příliš očekávalo.“, doplnil hvězdný mladík. Také jeho spoluhráč Leon Draisaitl je ze své nominace nadšený a těší se z pomyšlení, že si zahraje po boku takových hvězd, jako je například Anže Kopitar. Skutečnost, že se pořadatelé turnaje rozhodli jít do varianty doplnění nejsilnějších reprezentací o smíšené výběry, dává hokejovým fanouškům jedinečnou možnost spatřit v jednom týmu Connora McDavida a Jacka Eichela. Jednička a dvojka loňského draftu a dva největší talenty posledních let bok po boku – to zní skutečně lákavě, a pokud oba budou zdraví, mohou se hokejoví příznivci těšit na vskutku grandiózní podívanou. Jestliže se v jejich kariérách nestane nic mimořádného, tak podobnou šanci zahrát si spolu v ostrých zápasech pravděpodobně už nikdy nedostanou. I to bude jeden z mnoha taháků tohoto mimořádného turnaje, který by do budoucna mohl na prvním místě kvalitativního žebříčku hokejových podniků nahradit olympijské hry. Už nyní se hovoří o tom, že do budoucna by chtěli pořadatelé zavést kvalifikační kola, aby se závěrečného turnaje mohla napříště zúčastnit už jen klasická národní mužstva jednotlivých států. Hrát by se mělo každé čtyři roky.

Očekávaný turnaj se uskuteční mezi 17. zářím a 1. říjnem. Osm mužstev bude rozděleno do dvou skupin. V první se utkají reprezentace Kanady, Spojených států amerických, České republiky a Výběru Evropy, ve druhé skupině na sebe narazí celky Švédska, Ruska, Finska a Výběru severoamerických mladíků do 23 let. Ve skupinách se všechna mužstva utkají systémem každý s každým. Následně dva nejlepší z obou skupin postoupí do semifinále hraného na jeden zápas. Vítězové se střetnou ve finálovém klání, které se bude hrát na dva vítězné zápasy.