«

»

Bře 05 2016

Přestřelku v Ohiu zvládli lépe Blue Jackets

513789872_slideOproti utkání ve Philadelphii trenér Oilers Todd McLellan provedl několik změn v sestavě. V obraně nahradil Adama Clendeninga Nikita Nikitin a ve čtvrtém útoku nastoupil po boku Landera a Hendrickse Iiro Pakarinen. Černý Petr tentokrát zbyl na útočníka Adama Cracknella.

Posila z Anaheimu Patrick Maroon se posunul do druhého útoku k Hallovi a Draisiatlovi, kde nahradil Zacka Kassiana. Jakoby se v prvních minutách zápasu pozměněná sestava Naftařů na ledě poněkud hledala, čehož dokázal Columbus do puntíku využít. V čase 1:54 otevřel skóre utkání Cam Atkinson. Brandon Dubinsky odvedl skvělou práci na levé straně, kde na sebe natáhl obránce Oilers a parádní zadovkou našel u branky zcela osamoceného spoluhráče, který už pouze doklepl puk do odkryté branky. Druhou asistenci si u tohoto gólu připsal Boone Jenner. Neuplynula ani minuta hry a skóre se měnilo podruhé. V čase 2:44 nahrál Brandon Saad Davidu Savardovi, který nekompromisně propálil nešťastného Brossoita. Aniž by si gólman Edmontonu sáhl na puk, lovil jej podruhé ze své sítě. Asistence: Brandon Saad a William Karlsson. V čase 4:16 se do sebe pustili Matt Hendricks a Gregory Campbell a oba za boxerskou vložku vyfasovali pětiminutový pobyt na trestné lavici. Na začátku 8. minuty pálil nebezpečně Atkinson, ale brankář Edmontonu ztlumil puk ve své výstroji. Po devíti odehraných minutách byl poměr střel na branku 6:1 ve prospěch domácích Modrokabátníků. Druhou střelu na branku Korpisala vyslal v končící 10. minutě Mark Letestu, ale finský brankář Columbusu neměl se zkrocením kotouče nejmenší problém. Postupem času se hosté začali dostávat do tempa a hra se postupně vyrovnávala. Najednou to byli Oilers, kdo vysílal na domácí branku jeden kotouč za druhým. Korpisalo musel zasahovat proti šancím McDavida a Maroona. Taylor Hall se dostal dokonce do samostatného úniku, ale tísněn vracejícími se obránci Columbusu zakončit nedokázal. Závěr třetiny patřil znovu domácím, kteří kombinovali v útočném pásmu, ale obrana Oilers jim v čele s Brossoitem už do přestávky žádnou další gólovou radost nedopřála. Střely na branku v první třetině nakonec 13:8 pro Edmonton Oilers.

Prostřední část zápasu začala v poměrně nezáživném tempu, z kterého aktéry vytrhla až kontaktní branka Edmontonu. V čase 24:35 tečoval šikovně Leon Draisaitl střelu od modré čáry a kotouč propadl za záda Korpisala. Asistence: Adam Pardy a Patrick Maroon. Hosté se však ze snížení neradovali ani 10 vteřin. Hned po vhazování ve středovém kruhu nabil Scott Hartnell Fjodoru Tjutinovi, jemuž sice střela nesedla úplně tak, jak si představoval, ale puk přesto doputoval až za záda Laurenta Brossoita. Asistence: Scott Hartnell a Nick Foligno.  Na začátku 29. minuty navíc Foligno orazítkoval tvrdou střelou konstrukci Brossoitovy branky. V čase 29:55 byl dvouminutovým trestem za podražení potrestán hostující Yakupov. Po minutě výborně sehrané přesilové hry se domácí mohli zaslouženě radovat z další vstřelené branky. Před Brossoitem se trestuhodně zjevila zcela osamocená dvojice domácích hráčů a Boone Jenner tak mohl v čase 30:54 poměrně v klidu tečovat střelu spoluhráče Murrayho. Druhou asistenci si připsal Scott Hartnell.  Přestože lavička Edmontonu reklamovala ofsajdové postavení Jennera, rozhodčí po přezkoumání videozáznamu gól potvrdili. V čase 34:20 se znovu otevřela dvířka na trestné lavici hostů. Odpočinout si odjel za hákování Mark Letestu. Následující oslabení sehráli Naftaři o poznání lépe, než to předchozí a Blue Jackets se téměř nedostali k ohrožení branky Laurenta Brossoita. V čase 37:55 byl pro změnu vyloučen domácí hráč Seth Jones, který v útočném pásmu podrazil pronikajícího Connora McDavida. Ve 39. minutě hosté svou přesilovou hru využili. McDavid si vyměnil puk s Andrejem Sekerou, který vystřelil od modré čáry a před brankou puk lehce tečoval Taylor Hall. Asistence: Andrej Sekera a Connor McDavid. Oilers však byli v tomto utkání nepoučitelní a ihned po snížení si nechali úplně zbytečně dát další branku. Naprosto triviální chybu u hrazení vyrobil Adam Pardy a místo toho, aby v poklidu dohráli třetinu, nabídli Oilers soupeři šanci jako na zlatém podnose. Scott Hartnell nabídnutou příležitostí nepohrdl a nekompromisně propálil Brossoita. Asistence: Alexander Wennberg. Střely na branku ve druhé třetině – 11:10 pro Columbus Blue Jackets.

Hosté nastoupili do závěrečné třetiny s jasným cílem utkání alespoň zdramatizovat. První krok k naplnění tohoto úkolu udělali v čase 43:22. Střela Patricka Maroona se odrazila od brusle Taylora Halla, který se pohyboval na hranici brankoviště a puk se ocitl přímo na holi Connora McDavida. Ten z levé strany bez větších potíží trefil odkrytou Korpisalovu klec. Asistence: Patrick Maroon a Andrej Sekera.  Domácím však znovu stačilo k odpovědi pouze několik sekund. Tentokrát jich uplynulo pouhých 25. Zack Kassian přišel ve středním pásmu zbytečně o kotouč, čehož využil na levé straně kluziště zcela osamocený David Savard. Sjel si blíže k brance a parádní střelou překonal Brossoita. Asistence: William Karlsson a David Clarkson. Obranná hra Edmontonu si po několika poměrně slušně odehraných utkáních dnes znovu vybrala slabé chvilky.  V čase 51:43 byl za krosček vyloučen Patrick Maroon, ale Columbusu se v následné početní výhodě nedařilo usadit v útočném pásmu soupeře. Mark Fayne navíc v jednom okamžiku vyhodil kotouč tak nešťastným způsobem, že trefil čárového sudího. Ten následně kvůli zranění musel opustit ledovou plochu. V polovině 55. minuty střílel Yakupov, ale pouze do připraveného Korpisala. V čase 54:57 byl za nedovolené bránění odvelen na lavici hanby hráč Columbusu Dubinsky.  Hosté však v přesilové hře nepředvedli takřka nic a navíc ještě mohli inkasovat. Závěr zápasu pak okořenila bitka mezi Maroonem a Bollem. Těsně před závěrečným, hvizdem ještě domácí obránce Prout fauloval Pakarinena, který se z ledu zvedal jen velmi těžce. Tento incident však již nezměnil nic na skutečnosti, že Oilers porážkou na ledě Columbusu ukončili svou vítěznou sérii a bohužel se vrátili k velmi špatné práci v defenzivní činnosti. Střely na branku ve třetí třetině – 13:8 pro Edmonton Oilers.

Střely na branku celkem – 36:27 pro Edmonton Oilers. Hvězdami utkání byli vyhlášeni: David Savard (2+0), Scott Hartnell (1+1) a Boone Jenner (1+1).