Preview: Wild – Oilers

WILD_OILERS_HOCKEY_36822465Po sterilní domácí porážce se San Jose vyjíždí soubor Todda McLellana znovu k venkovnímu utkání. Tentokrát Oilers zavítají do nejhokejovějšího státu USA – do Minnesoty. Tamní Wild momentálně okupují devátou příčku Západní konference a na poslední divokou kartu, znamenající postup do play off, ztrácí hratelné 2 body.

Oilers budou chtít proti svému dnešnímu soupeři naopak potvrdit vzrůstající formu na kluzištích soupeřů. Důkazem jsou tři vítězství z posledních čtyř venkovních zápasů. Pro Edmonton půjde na dlouhou dobu o poslední utkání venku, neboť poté sehrají Naftaři v  Rexall Place šňůru pěti domácích mačů.

V letošní sezoně se spolu zatím oba dnešní soupeři utkali dvakrát a vítězství pokaždé slavili hráči Wild. Nejdříve Minnesota zvítězila doma v poměru 4:3, když dvě branky Divočiny vsítil Ryan Suter. Za Oilers si branku a asistenci připsali Connor McDavid a Taylor Hall. Odveta v Rexall Place se Minnesotě povedla ještě lépe a odvezla si z chladné Alberty dva body za výhru 5:2. Nejvíce k triumfu přispěli Matt Dumba a Mikael Granlund, kteří si připsali po jednom gólu a jedné přihrávce.

Trenér Oilers McLellan bude nucen v dnešním utkání se sestavou velice improvizovat. Nejistý je totiž start Matta Hendrickse, který si přivodil zranění v posledním zápase se Sharks a hrát by neměli také obránci Adam Pardy a Andrej Sekera. Oba kvůli blíže nespecifikovanému onemocnění. Navíc obránce Darnella Nurse čeká slyšení u „disciplinárky“ NHL kvůli jeho neuvážené bitce s Romanem Polákem. Oilers tedy pro všechny případy povolali z farmy v Bakersfieldu beka Jordana Oesterleho, který ve 42 zápasech v AHL nasbíral solidních 23 kanadských bodů. Nové složení budou čítat rovněž útočné formace. Kassian s Hallem k sobě na pozici centra dostanou McDavida, naopak s Leonem Draisaitlem budou nastupovat Jordan Eberle a Patrick Maroon. V brance by se podle předpokladů měla znovu objevit jednička Cam Talbot.

V táboře Minnesoty visí otazník pouze nad startem Jasona Pominvilla, jinak má trenér John Torchetti svůj kádr k dispozici kompletní. Pokud by se zranění neukázalo natolik vážné, že by Pominvillovi znemožnilo nastoupit do dnešního zápasu, překonal by tento hráč klubový rekord Kyla Brodziaka v počtu odehraných utkáních v řadě (232 zápasů). V brance Wild nastoupí náhradník Darcy Kuemper. Bývalý Naftař Devan Dubnyk tak zůstane pouze na střídačce.

Utkání začíná v pátek ve 2:00 SEČ. GO OIlers GO!