«

»

Bře 13 2016

Oilers doma znovu neskórovali, s Arizonou padli 0:4

DEV_3685_slideEdmonton se od úvodu utkání snažil držet kotouč na svých holích a nepouštět hostující tým příliš do hry. Všichni hráči Oilers si byli vědomi nelichotivé bilance, kterou drží na vlastním ledě proti Coyotes. V posledních 12 utkáních totiž nedokázali Arizonu v Rexall Place v normální hrací době ani jednou porazit.

Na konci 5. minuty se snažil na Smitha tvrdě vypálit Andrej Sekera, ale jeho střelu zblokoval jeden z bránících hráčů Arizony nad hrazení. O chvíli později zabojoval za brankou hostů o puk úspěšně Yakupov a udržel tak díky tomu Naftaře na dostřel Smithovy svatyně. V polovině 10. minuty se další nebezpečnou střelou prezentoval Patrick Maroon, ale arizonský brankář byl připraven a jeho pokus zlikvidoval. V čase 9:59 se poprvé v utkání vylučovalo a rovnou na obou stranách. Z týmu Oilers si šel na dvě minuty za hákování odpočinout útočník Leon Draisaitl, zatímco na straně soupeře ho na trestnou lavici následoval za hrubost Martin Hanzal. Při hře čtyři na čtyři se do nadějného brejku dostali domácí hráči v modrých dresech, ale vše vyřešil Mike Smith. Žádná jiná šance se v redukovaném počtu hráčů na ledové ploše ani na jedné straně nezrodila. Chvíli po návratu obou hříšníků na led se však diváci v Rexall Place branky konečně dočkali, k jejich nespokojenosti však padla za záda Cama Talbota. Viktor Tikhonov před bránícím Sekerou šikovně tečoval střelu Martina Hanzala od levého mantinelu a puk skončil v brance Edmontonu. Asistence: Martin Hanzal. Hostům šťastná branka viditelně dodala větší sebevědomí a i nadále ohrožovali Talbotovu branku. V čase 17:15 se znovu otevřela vrátka na trestné lavici a znovu na obou stranách. Z Edmontonu byl za sekání vyloučen Zack Kassian, zatímco Arizonu oslabil Martinook, který s provinil podražením protihráče. Na konci 19. minuty pálil mimo tři tyče domácí obránce Oesterle. Na úplném konci úvodní třetiny se šikovně probíjel do útočné třetiny Jordan Eberle. Jeho průnik dokázali domácí na poslední chvíli zastavit, ale pouze za pomoci nedovoleného zákroku. V čase 19:57 byl vyloučen Klas Dahlbeck za držení a domácí do prostředního dějství vstoupí s výhodou jednoho muže v poli. Střely na branku v první třetině – 12:5 pro Edmonton Oilers.

Edmonton byl po celou dobu své přesilové hry usazen v útočném pásmu Arizony, ale žádnou větší příležitost si vytvořit nedokázal. Smith musel řešit pouze technickou střelu Jordana Eberleho. Největším nebezpečím ze strany domácích byl na začátku druhé periody agilní útočník Taylor Hall, který se několikrát šikovně dostával do obranného pásma Coyotes, ale hostující obraná pracovala spolehlivě. Na konci 24. minuty pálil od modré čáry tvrdě Sekera, ale jeho střela byla bránícími hráči tečována do bezpečí. V čase 24:24 dostali Oilers další možnost zkusit si přesilovou hru. Za nedovolené bránění vyfasoval dvouminutový trest Anthony Duclair.  V početní výhodě znovu na Smitha pálil Eberle, ale jinak se Naftařům v této přesilové hře nepodařilo vymyslet zhola nic. Naopak dvakrát se během oslabení před Talbotem ocitli hosté, ale domácí gólman si s jejich pokusy poradil. V čase 26:56 však přeci jen přidali Kojoti druhý gól. Antoine Vermette se po pravém křídle prodral až do zakončení a přesnou střelou překonal Cama Talbota v brance Edmontonu. Asistence: Shane Doan a Michael Stone. V čase 28:24 byl vyloučen domácí útočník Jordan Eberle, který při jedné z šancí Arizony nedovoleně přidržel protihráče. Za 7 sekund jej na trestnou lavici následoval další Naftař Adam Cracknell, který nešťastně dopravil kotouč z vlastního obranného pásma až za mantinel. Hosté tak rázem získali téměř dvouminutovou výhodu přesilové hry 5 na 3. Když už to vypadlo, že se domácí ubrání, tak Coyotes v poslední možné chvíli nabídnutou šanci zužitkovali. V čase 30:17 se přesnou střelou z mezikruží prosadil Alex Tanguay.  Asistence: Michael Stone a Antoine Vermette. Arizona byla stále při chuti a následovala další série střel směrem na Talbota. Nejnebezpečnější byla ta z hole Maxe Domiho. Na druhé straně pálil nepřesně obránce Griffin Reinhart. Domácí se ještě v posledních minutách pokusili soupeře uzamknout ve vlastním obranném pásmu, ale hosté prostor před Smithem úspěšně čistili a nedovolovali domácím dostávat se situací, které by vedly k brance. Oilers většinou šikovně kombinovali, ale v rozhodující fázi byli u puku vždy dříve hosté. Střely na branku ve druhé třetině – 15:12 pro Edmonton Oilers.

Edmonton vstoupil do závěrečného dějství s viditelnou snahou s výsledkem ještě něco udělat, případně alespoň potěšit své příznivce nějakou tou vstřelenou brankou. Na Smitha postupně pálili Taylor Hall a Andrej Sekera, ale hostující brankář se pomalu stával pro domácí střelce noční můrou.  Do této chvíle kryl Smith, který se do branky vrátil po vleklém zranění, už 31 střeleckých pokusů Oilers. Na konci 47. minuty Taylor Hall pláchl obránci Murphymu, který ho byl nucen následně zahákovat. Naftaři tak znovu dostali šanci zkorigovat skóre pomocí přesilové hry. Hned v úvodu početní výhody pálil nebezpečně na Smitha navrátilec do domácí sestavy Ryan Nugent – Hopkins, brankář Arizony byl však znovu připraven. Další přesilová hra Oilers tak skončila stejně jako ty předchozí – bez nápadu, bez momentu překvapení a především bez gólového efektu. V čase 49:34 naopak udeřili znovu hosté. Obrana Edmontonu trestuhodně chybovala v rozehrávce. Před brankou se k puku dostal Antoine Vermette, který pohotovou střelou přidal čtvrtý gól Arizony. Bez asistence. Oilers i nadále bušili do zdi s názvem Mike Smith a bylo zřetelně znát, jak moc touží prolomit dlouhou sérii bez vstřelené branky na domácím ledě (předchozí zápas se San Jose Oilers prohráli 0:3). S blížícím se závěrem utkání však tempo na obou stranách postupně opadávalo a hlavní zápletkou tak zůstávalo, zda Smith udrží čisté konto. V samém závěru ještě rozhodčí rozdal na obou stranách po dvou trestných minutách. Z týmu Edmontonu byl za přifilmovaný pád vyloučen Nail Yakupov a z týmu  Arizony byl potrestaným hříšníkem za nedovolené bránění Nicklas Grossmann.  Na konečném skóre 4:0 pro Arizonu to však již nic nezměnilo. Střely na branku ve třetí třetině – 17:12 pro Edmonton Oilers.

Střely na branku celkem – 44:29 pro Edmonton Oilers. Hvězdami utkání byli vyhlášeni: Mike Smith (44 zásahů, 0 gólů), Antoine Vermette (2+1) a Michael Stone ( 0+2).