James Neal hattrickem udolal Olejáře

DEV_4468_slideEdmontonu nevyšlo ani druhé utkání z pětizápasového tripu na domácím ledě, když nestačili na „Predátory“ z Nashvillu v poměru 2-3. Hrdinou střetnutí se stal urostlý střelec James Neal, který si připsal hattrick. Oilers předvedli oproti poslednímu utkání zlepšený výkon ale proti takovému soupeři tým musí předvést o něco víc.

„Bylo to mnohem lepší  než v posledním utkání,“ řekl trenér Oilers Todd McLellan. “ Předvedli jsme několik zlepšení a hlavně jsme hráli chytřeji, ale na vítězství musí být náš výkon perfektní.“

Hráči Edmonton vyslali první střelecký pokus na branku finského brankáře Pekka Rinneho až v čase 6:48, přesto musela jednička Predators vytahovat kotouč z brány. Connor McDavid získal na modré čáře puk, který předložil na hůl Jordana Eberleho, 1-0. V posledních utkáních mají „Olejáři“ ve zvyku se dlouho neradovat z vedení. Dnešní střetnutí bylo opět důkazem, když po minutě a šestnácti sekundách se James Neal dostal do úniku, 1-1.

Do druhé třetiny Edmonton vletěl s velkou chutí a hned po jednatřiceti sekundách se mohl radovat z vedení. Po skvělé práci Leona Draisaitla u mantinelu našel před brankou Iiroho Pakarinena, který nedal šanci svému kolegovy z reprezentace, 2-1. Samozřejmě „Olejáři“ se ani tentokrát dlouho neradovali z vedení, když svou druhou brankou v utkání James Neal vymetl horní růžek branky Laurenta Brossoita, 2-2.

„Je to těžké,“ řekl Zack Kassian. “ Naše energie stojí za hovno a to hlavně na domácím ledě. Místo toho abychom využili domácí prostředí, tak inkasujeme takové branky.“ 

Poslední část střetnutí ukázala větší aktivitu domácích, ale tým z Alberty nedokázal v celém utkání „Predátory“ uzamknout ve svém obranném pásmu a vytvořit si zajímavou příležitost. Proto musel přijít trest v podobě inkasované branky, která přišla v čase 44:18. James Neal opět ukázal jak se čistí horní růžky branky a tak završil hattrick v utkání, 2:3. Edmonton se pokusil zvrátit osud utkání odvoláním Brossoita z branky ale obrana hostů byla praktický bez práce.

Tato prohra na domácím ledě vylepšila nelichotivou bilanci „Olejářů“, když z posledních devíti utkáních v Rexall Place hned osm prohráli. Vše budou moci napravit v dalším utkání s Blues, které odehrají ve čtvrtek ve 2:30 středoevropského času.