«

»

Bře 19 2016

Cam Talbot dotáhl Olejáře k vítězství

DEV_6463_slideEdmonton se mohl opět spolehnou na svojí jedničku Cama Talbota, který svou třetí nulou v sezóně vygumoval hráče Vancouveru Canucks, když vychytal všech 40 pokusů „Kosatek“. Tým z Alberty po brankách Jordana Eberleho a Matta Hendrickse mohl slavit vítězství 2-0.

„Už jsem to řekl několikrát, že se momentálně cítím jistěji než v celé kariéře,“ řekl Cam Talbot. „Jdu od utkání k utkání a vždy jdu do brány dát svému týmu šanci na vítězství.“

První třetina nepřinesla nijak oslnivý hokej, který fanoušky v Rexall Place moc nezvedal ze sedadel ale týmům nasazení nechybělo. Přesto větší šance na skórování měli domácí „Olejáři“ a to především při šanci Taylora Halla.

Do další dvacetiminutovky vstoupili lepé hosté. Edmonton začal prohrávat osobní souboje a naprosto vyprchala jejich energie z první třetiny. Vancouver začal více zlobit a Cam Talbot se musel ohánět ale jak to tak bývá udeřili Oilers. Connor McDavid v polovině utkání vystihl nepřesnou přihrávku přes obranné pásmo „Kosatek“ a v přečíslení nabídl možnost Eberlemu, který překvapivou střelou mezi betony pokořil Jacoba Markstroma, 1-0.

Poslední třetina byla prakticky na chlup stejná, když hosté hráli a Edmonton opět udeřil. Čtvrtá řada ukázala výborný forčekink a tlak na bránu, když střelu obránce Jordana Oesterleho dotlačil za záda Markstroma Matt Hendricks, 2-0.

“ Byl to docela jednoduchý vzorec ale někdy je těžké pro hráče tomu věřit“ řekl Todd McLellan.

Olejáři berou dva body za vítězství 2-0 ale na svůj výkon v utkání nemůžou být pyšní, opět hráli bez energie a chuti. Dokonce i přes výhru svůj tým kritizoval trenér Todd McLellan.

„Je těžké kritizovat tým, když vyhrál ale podívejme se na to objektivně. Začali jsem dobře ale po patnácti minutách jsem přestali úplně hrát. Byli jsme ve všem pomalí. Jeden hráč se snaží a zbylí čtyři se na něj dívají, takhle prostě nemůžeme hrát, kdyby nebylo Cama, tak dnešní utkání by jsme prohráli.“

Poslední utkání z domácího pětizápasového tripu Edmonton odehraje v pondělí o půl třetí ráno s Coloradem Avalanche.