Preview: Sharks – Oilers

Oilers-Vs-SharksPo ne úplně zdařilé sérii pěti domácích zápasů v řadě a prohře na ledě Arizony zavítají dnes v noci Naftaři na led dalšího divizního rivala San José Sharks. Žraloci půjdou do zápasu se zvýšenou motivací, neboť pokud dnešní zápas vyhrají, zajistí si s předstihem účast v letošních bojích o Stanleyův pohár, pokud by uspěli hostující Olejáři, domácím k postupové jistotě stačí, aby Arizona prohrála doma s Dallasem, a play off budou mít stejně zajištěné. Motivací pro hráče Oilers už je dokonce sezony „pouze“ možnost zajistit si nominaci na prestižní světový šampionát do Ruska a ukázat se tam stavitelům kanadského výběru pro světový pohár. Po loňském zdařilém vystoupení na šampionátu v Praze by se jistě o nominaci ucházeli zejména Taylor Hall a Jordanem Eberlem. Connor Mc David, který by se patrně v Rusku měl též objevit, bude na SP hájit barvy výběru mladíků Severní Ameriky. Lauri Korpikoski bude zase jistě předmětem zájmu manažera finského výběru.

Žraloci se v současné době prezentují výbornou formou, byť poslední zápas doma se St. Louis Blues ztratili 0:1. Oba týmy se již v březnu jednou střetli, když Žraloci vyloupili 9. března Rexall Place po výsledku 3:0. V této sezoně se oba soupeři potkají již potřetí, bilance je příznivá pro San José v poměru 2:1.

V brance Sharks dnes nenastoupí kanadský reprezentant a jednička týmu Martin Jones, který se proti Bluesmanům blýskl 23 úspěšnými zákroky. Poslední výše zmiňovaný zápas proti Olejářům odchytal James Reimer, který vychytal nulu a čelil úspěšně 31 střelám Naftařů a ten se také dnes postaví do branky Sharks. V čele kanadského bodování Sharks najdeme nestárnoucího Joe Thorntona, který si připsal již 70 bodů (17+53) a vynikajícími +27. Hned za ním najdeme Joe Pavelskiho, druhého nejproduktivnějšího obránce soutěže Brenta Burnse a již čtvrtý v týmové tabulce je český talent Tomáš Hertl, který se po pomalejším rozjezdu dostal do vynikající formy.

Naproti tomu v týmu Edmontonu momentálně, vyjma Connora Mc Davida, není hráče, který by si držel stabilnější střeleckou formu. Taylor Hall se momentálně trápí a s poklesem jeho formy se „dolů“ svezl též jeho centr Leon Draisaitl. Jordan Eberle také v poslední době nijak bodově neexploduje. Nail Yakupov a Ryan Nugent-Hopkins, byť je jistě zasáhla jejich střednědobá zranění, ani v letošní sezoně nepřekročili svůj stín a nenaplnili očekávání někdejších jedniček draftů. Vedle Mc Davida tak paradoxně nejvíce přispívají ti, od nichž se na ledě očekává úplně jiný herní přínos, Matt Hendricks a Zach Kassian. Do branky Olejářů se v rámci rotace gólmanů, již Todd McLellan v posledních hracích dnech uplatňuje, vrátí týmová jednička Cam Talbot. Patrick Maroon se vrací do první útočné vozby k Mc Davidovi s Eberlem. S Taylorem Hallem a Leonem Draisaitlem by měl ve druhé formaci nastupovat Zach Kassian. Dnešní zápas vynechá Nugent-Hopkins, který nedohrál proti Arizoně, ale jeho zranění by snad nemělo být vážné. Prázdné místo, které se tak uvolnilo ve čtvrté formaci, zaujme vedle Hendrickse s Pakarinenem Adam Cracknell, který nastoupí poprvé od 12. března.

 

Předpokládané sestavy:

San José Sharks

Reimer – Martin, Burns, Dillon, Polák, DeMelo, Braun – Hertl, Thornton, Pavelski – Karlsson, Couture, Donskoi – Marleau, Tierney, Ward – Zubrus, Spaling, Wingels (Haley)

 

Edmonton Oilers

Talbot – Fayne, Sekera, Oesterle, Reinhart, Clendening, Nurse – Eberle, McDavid, Maroon – Kassian, Draisaitl, Hall – Jakupov, Letestu, Korpikoski – Pakarinen, Hendricks, Cracknell

 

Vedení Žraloků povolalo zpět z AHL do prvního týmu bitkaře Micheala Haleye a záměr je patrně jednoznačný. Odveta za nevybíravý atak na českého beka Romana Poláka z posledního vzájemného zápasu. Darnell Nurse by se dnes měl mít na pozoru.

Utkání startuje ve 3:30 SEČ, na ledě se představí dva zástupci české hokejové školy, řízný bek Roman Polák a mladý útočník Tomáš Hertl.