McDavid a Strome by se mohli znovu setkat v jednom týmu

Connor McDavid of the Erie Otters. Photo by Aaron Bel/OHL ImagesServer oilonwhyte.com přišel v minulém týdnu se zajímavou spekulací, týkající se možného obchodu mezi kluby Edmonton Oilers a Arizona Coyotes. Skutečnost, že Naftaře, potažmo tým kolem generálního manažera Chiarelliho čeká během letní přestávky kvantum práce, je známa po celém hokejovém světě.

Diskuse kolem obchodních možností Oilers jsou v těchto dnech takřka na denním pořádku. Spousta fanoušků i odborníků si takto krátí okurkovou sezonu, která do Edmontonu díky další nepovedené sezoně právě dorazila. Jsou ovšem spekulace, které mohou mít na rozdíl od těch ostatních reálný základ a na první pohled dávají smysl. Uvedený web v tomto případě jako svůj informační zdroj uvádí deník Edmonton Journal.

Jak už jsme nastínili v jednom z našich předchozích článků, Oilers půjdou na letošní draft s jasně danou strategií. První možností je proměnit svou draftovou volbu, která by teoreticky mohla někde mezi 1. až 3. místem a vynést hráče jako je například Patrik Laine a nebo ono cenné právo výběru poskytnout konkurenci. A to za pěkně tučnou protihodnotu.

Analytik Rob Stauffer ale dle Edmontonu Journal přišel ještě s další možnou variantou, jak by se Oilers mohli během draftu zachovat v případě, že v loterii zvítězí. Předpokládaná jednička Auston Mathews bude velice žádaným zbožím a Stauffer přišel s teorií, že by Oilers práva na jeho výběr poskytli právě v úvodu zmíněné Arizoně. Matthews je tamním rodákem a není žádný div, že Coyotes by o „své ztracené dítě“ velmi stáli. Strádající klub s mizivou fanouškovskou základnou by s jeho tváří mohl rozjet marketingové kampaně nevídaného rozměru. O přínosu hokejovém ani nemluvě. A co by naopak z pouště mohlo putovat do promrzlé Alberty? Nic menšího než loňská trojka draftu Dylan Strome, arizonský výběr v prvním kole 2016 (předpokládaná 7. – 9. příčka) a k tomu navrch další drobnosti jako například první výběr 2016, který Coyotes získali od Rangers.

„Myslím, že Arizona bude připravena na to, že Oilers nebudou požadovat málo,“ řekl Stauffer. To je minimálně zajímavá varianta nemyslíte? Pojďme se o ní chvíli alespoň teoreticky pobavit. Strome je letos zdaleka nejlepším hráčem Erie Otters a v předešlých dvou sezonách předváděl v tomto klubu ledová kouzla s Connorem McDavidem. Pokud by dokázal skutečně Chiarelli přivést Stroma do Edmontonu, získal by tolik žádaného urostlého útočníka (Strome měří 191 cm) a zároveň někoho, kdo má v genech zakódovanou velkou chemii s McDavidem. Představa obnovení magické „vydří“ spolupráce by už mohla ve fanoušcích Edmontonu vyvolat velmi příjemné pocity, nemyslíte? Zároveň by získanou volbu na 7. -9. příčce mohli Oilers přetavit v zisk perspektivního obránce, jmenovitě například rodáka z Calgary Jake Beana nebo ruského mládežnického reprezentanta Mikhaila Sergacheva. Oba jsou to vysocí hráči s dobrou rozehrávkou předurčení k fyzicky náročné hře.

Server oilonwhyte.com přesto uvedenou Staufferovu variantu poněkud zpochybňuje a argumentuje tím, že pokud by Oilers skutečně první volbu v loterii získali, tak jí potřebují zužitkovat v rámci zisku velkého a prověřeného jména do obrany. Zůstaneme-li v Arizoně, tak se nabízí především švédský bek Oliver Ekman-Larsson. A to i přesto, že představitelé Coyotes už před nějakou dobou vytroubili do světa, že svého klíčového obránce za nic na světě neobětují. Ovšem každý má svou cenu a Matthews by zodpovědné činovníky Arizony donutil i o této variantě minimálně přemýšlet.