Ryan McDonagh za Taylora Halla? Existují lepší možnosti

rangers-oilers-hockeyS blížícím se závěrem hokejové sezony se pochopitelně množí spekulace nejrůznějšího druhu, týkající se očekávaného pohybu na hráčském trhu. Na našem webu bychom vás rádi čas od času seznámili s těmi nejzajímavějšími, které se nám podaří v internetovém éteru zachytit. Jednu z takových hokejových fám vypustil včera do světa Sammi Silber na serveru oilonwhyte.com.

Ze samého srdce New Yorku přišla v úterý zajímavá zpráva, jež informuje o zajímavém obchodním návrhu, který mezi sebou údajně projednávají celky Oilers a Rangers. Mezi oběma týmy by mohla po skončení sezony proběhnout velká transakce, která by zahrnovala obránce Rangers Ryana McDonagha, útočníka Oilers Taylora Halla a právo Edmontonu na výběr v prvním kole letošního draftu.

Generální manažer Naftařů Peter Chiarelli v nedávném rozhovoru pro oficiální klubový web přiznal, že mnoho celků, kterým již sezona skončila, zahajují právě v těchto dnech debaty se svými případnými obchodními partnery na téma výměn hráčů. Slavnější newyorský klub býval často v předešlých dekádách čilým obchodním partnerem generálních manažerů, kteří sestavovali mužstva Oilers, a proto by další trejd na trase New York – Alberta nebyl rozhodně ničím překvapivým. Naposledy získali Naftaři během loňského draftu z Big Apple svého současného brankáře číslo jedna Cama Talbota. Aby byli Rangers ochotní vzdát se svého kapitána, žádali by údajně od Chiarelliho jako protihodnotu někoho z trojice Taylor Hall, Ryan Nugent – Hopkins a Leon Draisaitl s tím, že největší důraz kladou na prvně jmenovaného. Jezdcům se vrchol letošní sezony hrubě nevydařil, neboť vypadli s Pittsburghem Penguins hned v prvním kole play off poměrně hladce 1:4 na zápasy. Mezi fanoušky Broadway Blueshirts proto sílí hlasy, volající po větších změnách v týmu a po jeho celkové přestavbě.

I přesto, že McDonagh je zkušený a velmi kvalitní obránce, nebyl by tento obchod dle Silbera pro Oilers úplně tím pravým ořechovým. McDonagh je levoruký bek a Oilers mají na tomto postu díky Klefbomovi a spol. poměrně slušný zástup adeptů. Nemluvě o tom, že McDonaghova aktuální forma není tak hvězdná, jakou bývala v předešlých ročnících. Patří sice do skupiny elitních obránců ligy, ale nikoliv už mezi úplnou špičku, z níž se rekrutují další obránci, o kterých se hovoří v souvislosti s Edmontonem – Travis Hamonic, Sami Vatanen a další. Jinými slovy McDonagh rozhodně nestojí za obětování našich nejlepších hráčů, popřípadě vysokých výběrů v draftu. Ač to může znít bláznivě, Oilers údajně nejsou úplně bez šance v otázce zisku P. K. Subbana nebo Erika Karlssona! Není tedy příliš pravděpodobné, že by se Chiarelli spokojil s McDonaghem jako s hlavní posilou do děravého obranného valu svého mužstva.