Aktivita Oilers v posledních dnech

13495289_1162309273791521_1224294126427991449_nMáme za sebou dva dny od otevření trhu s volnými hráči. Samozřejmě ani Peter Chiarelli neotálel a pustil se do práce, když během prvního dne podepsal hned tři hráče. Nejednalo se o nějaké velké překvapení, protože kanadské média byli dobře informované a těsně před otevřením trhu prozradilo několik zajímavých informací.

První podpis byl zveřejněn pár minut po 18. hodině středoevropského času, když generální manažer Oilers s nadšením potvrdil informaci, že Milan Lucic podepsal sedmiletý kontrakt na 42 miliónů dolarů. Pro některé fanoušky se zdála délka smlouvy nesmyslná, ale bohužel tak chodí v dnešní době byznys, jelikož Alberta není zrovna oblíbené místo na hokejové mapě. Přesto musí převažovat nadšení nad ziskem Lucice, protože tento hráč má všechny dovednosti co Edmontonu chybělo řádku let. Jeho chuť po vítězství, tvrdost, síla a vlastnost jak pobláznit tým. Po tomto podpisu se nám hned nabízí spojení Lucic-McDavid-Puljujärvi. Pokud budou hrát tito tři hráči vedle sebe, máme se na co těšit. Dokonce Lucic přiznal, že při rozmyšlení nad nabídkou Petera Chiarelli hrálo taky velkou roli možnost hrát v jednom týmu s Connorem McDavidem.

Další podpis přišel o několik hodin později, když Chiarelli oznámil, že „olejáři“ si plácli se záložním brankářem Jonasem Gustavssonem, který obdržel jednoletý kontrakt na 650 tisíc dolarů. Urostlý švédský gólman v poslední sezóně působil u „medvědů“ z Bostonu, když si připsal do statistik za 21 utkání 11 výher s procentuální úspěšností 90,8. Tento krok se dal očekávat, že vedení Oilers se poohlédne po zkušené dvojce, protože Laurent Brossoit ještě není připraven naplno zasáhnou do dění v NHL. Jediné mínus tohoto podpisu může být náchylnost na zranění, které pronásleduje Jonase Gustavssona.

Třetím mužem do party se upsal devětadvacetiletý obránce Mark Fraser, kterému byla nabídnuta dvoucestná smlouva na jeden rok. Fraser se vrací po dvou letech do dresu Oilers ale tentokrát v jiné roli. Vypadá to, že rodák z Ottawy stráví veškerý čas na farmě aby pomohl mladým obráncům s přesunem do NHL. Samozřejmě nemůže vyloučit, že by mohl zastávat roli sedmého obránce.

Poslední novinkou je podpis vstupního nováčkovského kontraktu s obráncem Ethanem Bearem. Mladý nadějní bek odehrál poslední sezónu ve WHL v dresu Seattle Thunderbirds, za který zaznamenal v 69 utkání 65 bodů (19 branek a 46 asistencí). Na tohoto pravorukého obránce lítá z každé strany velká chvála a to především za jeho ofenzivní schopnosti, které předvádí v přesilových hrách. Dokonce se o něm říká, že do dvou let by mohl být stálým článkem defenzívy Oilers.

V posledních hodinách to vypadá, že Edmonton už nebude nijak obchodovat na trhu s volnými hráči, protože trh neobsahuje pravorukého obránce, který by plnil požadavky Oilers. Velký zájem Chiarelli jevil o Jasona Demerse ale ten dal nakonec přednost Floridě Panthers, s kterou podepsal pětiletou smlouvu. Jediná možnost jak získat požadovaného obránce je výměna. Generální manažer Oilers jedná s několika týmy a v posledních dnech se nejčastěji skloňuje jméno Tysona Barrieho, který je omezený volný hráč. Nově se objevila spekulace, že GM Joe Sakic požaduje za Barrieho Jordana Eberleho.