Sam Gagner a jeho dosavadní kariéra

Vážení fanoušci Edmotonu Oilers, asi již víte že, 10. srpna oslavila své dvacáté čtvrté narozeniny jedna z hlavních postav Edmontonu Oilers. Mám na mysli rodáka z kanadského Londýna Sama Gagnera. Tak tedy bych vám chtěl vám trochu přiblížit jeho život.

V mládí dominoval v týmech jako Toronto Marlboros, Milton Icehawks, Sioux City Musketeers nebo za Londýnské rytíře (London Knights). Nejdéle času strávil u Marlboros, kde hrál 89 utkání, ve kterých zaznamenal 173 bodů.

Nyní však ke kariéře Sama u Edmontonských olejářů. Edmotonem byl zvolen v prvním kole draftu v roce 2007. První zápas v modro-oranžovém dresu Oilers si odbyl 4. října 2007, kdy Edmonton Oilers porazil San Jose Sharks po nájezdech 3:2. V tomto zápase si Sam připsal svůj první bod v NHL, když přihrál na gól Toma Gilberta.

Zářil v lajně Cogliano-Gagner-Nilsson. Této lajně se přezdívalo „Kid Line“ neboli dětská lajna. V 79 zápasech si Sam dokázal s touto lajnou připsat 49 bodů.

Následovala sezóna v níž během 76 utkání získal 57 bodů a v níž také nastřílel svůj první Hattrick proti Coloradu a navrch přidal ještě jednu asistenci. V sezoně 2010-11 Sama přistihlo zranění ,když ho omylem řízl bruslí do ruky Ryan Jones při přeskakování mantinelu na střídačku a rozřízl tak Samovi šlachu na levé ruce.

Asi největší úspěch dosavadní kariéry zaznamenal v zápase proti Blackhawks, kde vstřelil čtyři branky a přidal čtyři asistence. Osmi body v zápase vyrovnal rekord legendárního Wayna Gretzkyho a Paula Coffeyho. V tomto zápase byl vyhlášen za první, druhou i třetí hvězdu utkání. Pokud jste tento zápas neviděli, tak vám doporučuji si ho pustit. Určitě to najdete.

V roce 2007 reprezentoval Kanadu na juniorském šampionátu ve Švédsku. A již o rok později reprezentoval Kanadu, na domácím mistrovství jako „dospělí“, kde získal stříbrnou medaili. Ve finále byla Kanada poražena Ruskem v prodloužení, gólem Iljy Kovalčuka v prodloužení, 5:4.

Já osobně doufám, že se Gagnerovi bude ještě hodně dařit. A dovede třeba Edmonton konečně do play-off.