Pět nejoblíbenějších postav historie Edmontonu Oilers

Rozhodl jsem se, že Vám sestavím řebříček pěti nejoblíbenějších postav historie Edmonton Oilers. Tato pětice byla sestavena podle určitých aspektu, které musíme vzít v úvahu. Mezi ně patří: vliv na úspěch týmu, chování mimo led, emocionální dopad na fanoušky a tým při odchodu z týmu.  
  
5. Joey Moss
Většina z vás Joeyho asi nezná. Joey také není hráč, ale kustod. V celé lize není nejspíš oblíbenějšího kustoda než právě Joey Moss. Účinkoval v týmu během slavné éry, kdy získal Edmonton 5 Stanley Cupů. A v roce 2003 dokonce získal Sevent Man Award (cenu za výbornou práci v zákulisí sportovních utkání). Přesto,že nikdy Moss nebyl hráčem i tak zůstává v srdcích fanouškům Oilers.
4. Glen Sather
Další postava, kterou nemůžete znát z ledu. Glen byl legendární kouč, který dokázal sjednotit vynikající nováčky jako je např. Wayne Gretzky, Mark Messier, Jari Kurri nebo Paul Coffey. Sather trénoval Oilers ještě, když Oilers nehráli v NHL. Také s Edmontonem stanovil rekord, když dokázal získat Stanley Cup s týmem, který působil v NHL teprve pátým rokem. S Edmontonem získal pětkrát Stanleyův pohár a v Edmontonu působil až do sezóny 1993-94.
3. Ryan Smyth
Ryan je v Edmontonu od roku 1994 a vedl Oilers při play-off v roce 2006, kdy se Oilers dostali až do bojů o Stanley Cup. Po úspěšné sezóně Oilers vyměnili Ryana do Islanders, což vyvolalo vlnu emocí. Smyth nikdy nebyl nejlepším hráčem, ale byl snad nejlepší morální podpora jakou si může tým představit. Po pěti letech mimo Oilers, hájící dresy Islanders, Avalanche a Kings, se Smyth k Olejářům konečně vrátil. Pro Ryana byl vždy pravý hokejový domov Edmonton.
2. Mark Messier
Mark byl jeden z nejlepší hráčů slavné „Gretzkyho éry“. Po odchodu Wayna Gretzkyho z Edmontonu bylo mnoho otazníků kolem Edmontonu , jestli budou stále kralovat. A Mark Messier byl právě tím mužem, který dovedl Edmonton k pátému zisku legendárního Stanley Cupu. Mark byl oblíben také díky organizování různých charitativních akcí. No, co by jste čekali od rodáka z Edmotonu? Mark má také v Edmontonu svou sochu a také se po něm jmenuje část silnice.
1. Wayne Gretzky
Kdo by mohl mít pochyby, že tu Wayne bude. Právě v Edmontonu začala tato mladická hvězda a dodnes o Gretzkym můžete slýchat, že byl nejlepším hokejistou všech dob. S Edmontonem získal čtyřikrát Stanley Cup a poté byl Wayne vyměněn do Los Angeles. Což byl velice dojemný okamžik. Při oznamování této novinky fanouškům se Wayne dokonce rozplakal. Gretzky také stanovil 61 rekordů NHL např. nejvíce vstřelených branek celkem: 894, nejvíce asistencí celkem: 1962 nebo nejvíce kanadských bodů celkem: 2856. Wayne má v Edmontonu svou sochu a silnice vedoucí ke stadionu se po něm také jmenuje. Fanoušci Olejářů určitě na Gretzkyho nikdy nezapomenou jako všichni hokejový fanoušci.