Kdo je to Dallas Eakins?

Vážení fanoušci, víte kdo je Dallas Franklin Eakins? Pokud jste nedokázali odpovědět lépe než, že je to nový trenér „Olejářů“, tak právě pro vás píšu tento článek. V těchto větách se dozvíte něco o životě nového kormidelníka Edmontonu Oilers.

Eakins se narodil 27.února 1967 v málem městečku Dade City na floridském pobřeží. Jeho matka Carol Ploof a jeho pravý otec Ted Yoder se krátce po narození Dallase rozvedli. Carol se později vdala za Jima Eakinse, po kterém si Dallas převzal příjmení. Malý Dallas Eakins ještě neoslavil sedmé narozeniny a jeho rodina se rozhodla přestěhovat do Peterboroughu ve státě Ontario.

Dalo by se říct, že jeho kariéra začala v jeho novém městě, kde odehrál čtyři sezóny v týmu Peterborough Petes, který hrával OHL. V roce 1985 byl Eakins draftován jako 208 hráč týmem Washington Capitals. Za barvy „Caps“ nikdy nenastoupil, protože celý čas strávil v týmu Moncton Hawks. Po vypršení kontraktu podepsal smlouvu s týmem Winnipeg Jets, za kterým odehrál čtrnáct utkání. Poté nasledovalo několik štací v týmech NHL, ale nikdy se nedokázal prosadit. Celkově Dallas Eakins odehrál v Nationa Hockey League 120 utkání, ve kterých zaznamenal pouze devět asistenci.

Ovšem největší úpěchy si připsal v ligách AHL a IHL. Celkově v nižších soutěží odehrál 882 utkání v nichž vstřelil 43 branek a 179 asistenci. V roce 2004 se rozhodl ukončit svou hráčskou kariéru.

Jeho trenérská kariéra v NHL začala v roce 2006, kdy byl jmenován jako asistent trenéra u týmu Toronto Maple Leafs. Stejnou funkci vykonával před  novou výzvou na lavičce farmářského týmu Maple Leafs u  Marlies. Post hlavního trenéra si vyzkoušel v říjnu 2009, kdy byl jmenován kormidelníkem u týmu Toronto Maple Marlies. Za tři roky dovedl svůj tým do finále Calder Cupu, kde po pěti zápasové bitvě s týmem Oklahoma City Barons mohl slavit triumf v AHL. Za své trenérské umění byl také dvakrát nominován do AHL All-Star utkání, kde se postavil na lavičku týmu ze západní konference.

Dokonce Dallas Eakins a jeho kariéra je také zachycena v knize „The Journeyment: 24 Bittersweet Tales of Short Major League Sports Careers“.

Nyní však na Dallase čeká místo hlavního trenéra týmu NHL, které zatím nehájil. Ale víte co? Já věřím, že letos Eakins dovede Oilers do play-off.