Poslední pouťák aneb potvrdí Naftaři dobrou formu?

horvat-mcdavid1-984x500Rogers Place zítra ve 3:00 SEČ uvidí poslední přípravný zápas Oilers před ostrým startem nové sezony NHL. V předchozím utkání před domácími tribunami Naftaři jasně přehráli Tryskáče z Winnipegu a nyní se pokusí něco podobného zopakovat proti Vancouveru Canucks.

Edmonton v dosavadní přípravě prohrál v sedmi utkáních pouze dvakrát, zatímco jejich soupeř má v šesti odehraných zápasech vyrovnanou bilanci 2–2-2. O tom, že výsledky v přípravných utkáních neznamenají vůbec nic se fanoušci Oilers mohli přesvědčit v loňském roce. V přípravě patřili Naftaři mezi nejlepší kluby v NHL, ale se startem mistrovských zápasů jakoby jejich formu odvál nemilosrdný albertský severák.

Winnipegu v posledním zápase nejvíce zatápěla první útočná formace ve složení Eberle – McDavid – Lucic a také famózně hrající Patrick Maroon, který patří k nejvíce bodujícím plejerům přípravy (2+2). Na jeho agresivní fyzickou hru je zkrátka radost se dívat. Connor McDavid své první vystoupení v roli edmontonského kapitána korunoval dvěma brankami a začíná být nad slunce jasné, že se na severu Kanady rodí nová legenda. Trochu za očekáváním je naopak Milan Lucic, ale veřme, že si to nejlepší schovává na zápasy, v kterých již půjde o body. Spolehlivý výkon v brance Edmontonu podal i přes drobné technické potíže s ulomenou bruslí Jonas Gustavsson. Proti Canucks by se nicméně měla mezi tři tyče postavit předpokládaná jednička týmu Cam Talbot. Po krátké nemoci se k týmu znovu připojit Ryan Nugent – Hopkins, který na pátečním tréninku nastupoval vedle Leona Draisaitla a trenér McLellan naznačil, že by jejich spolupráci rád vyzkoušel i v samotném zápase.

Canucks se s Oilers již v letošní přípravě jednou utkali, když na svém ledě porazili Naftaře v poměru 5:3. V tomto duelu se v dresu hostí blýskl Drake Caggiula, který se do sítě soupeře trefil hned dvakrát. Nadějný sniper ze Severní Dakoty je ovšem mimo hru díky zranění, které utrpěl v utkání s Jets. Domácí fanoušci budou mít naopak možnost poprvé vidět v akci nejčerstvější posilu, kterou je obránce Kris Russell. Ten by se měl objevit ve druhé obranné dvojici s Andrejem Sekerou.

Předpokládaná sestava Oilers by měla vypadat takto:

Lucic – McDavid – Eberle
Pouliot – RNH – Draisaitl
Maroon – Lander – Puljujarvi
Pitlick – Letestu – Kassian

Klefbom – Larsson
Russel – Sekera
Nurse – Fayne

Talbot
Gustavsson