623546040_slideHráči Edmontonu se poprvé v sezóně ocitli v herní krizi. Důkazem toho je další prohra, tentokrát Oilers nestačili na divizního rivala Anaheim Ducks v poměru 1-4. Oproti předchozím utkání, kdy Oilers přestříleli svého soupeře a postrádali trošku štěstí, tak v dnešním utkání byli horším týmem.

„Měli jsme být více agresivnější před brankou soupeře,“ řekl Todd McLellan. „Hodně naších střel od obránců zblokovali a některé vyložené šance jsme nevyužili. Bylo to docela frustrující.“

Do první třetiny vstoupili „olejáři“ s velkou energií a několikrát vyzkoušeli pozornost domácího brankáře Johna Gibsona, který byl nakonec v utkání největší hvězdou kačerů. Anaheim úvodní tlak přežil bez úhony a pomalu vyrovnával hru. Přesně v čase 7:13 se mohli domácí radovat z první branky v utkání, když při špatném střídaní Oilers se dostal do úniku Nick Ritchie, který pohotovou střelou pokořil Cama Talbota, 0-1.

Edmonton byl blízko k vyrovnání, když střelu Matta Benninga tečoval do branky Gibsona Leon Draisaitl ale rozhodčí po dohodě s video rozhodčím branku neuznal z důvodu hry vysokou holí.

Úvod druhé dvacetiminutovky vyšel lépe Anaheimu, který navýšil své vedení. Nejprve mohl ze svého úniku vyrovnat Connor McDavid ale jeho pokus zlikvidoval John Gibson. Následný protiútok, který se proměnil v přečíslení 3na2 využil obránce Ducks Cam Fowler, 0-2.

“ Je to stále stejný příběh,řekl Kapitán týmu Connor McDavid.“ Vytvoříme si dobré příležitosti ale nedokážeme je využit.“

Zack Kassian se pokusil pěstním soubojem s Joshem Mansonem vyburcovat „olejáře“ k lepšímu výkonu ale místo toho přišlo potrestání, protože Kassian dostal dvě minuty za vyvolaní bitky a v následném oslabení Edmonton inkasoval třetí branku od Ryana Keslera, 0-3.

Naději do poslední části utkání vykřesal Leon Draisaitl. Německý centr hledal před brankou Gibsona volného Zacka Kassiana, kterému se snažil ve skórování zabránit Cam Fowler ale mladý ofenzivní obránce Ducks si nešikovně srazil puk do vlastní branky, 1-3.

Anaheim ve třetí třetině zavřel veškeré dvířka ke skórování a zkušeně si pohlídal závěrečnou třetinu. Kosmetickou úpravu a zároveň poslední hřebíček do rakve Oilers zatloukl Antoine Vermette, když se stal vyvoleným v přečíslení 4na1, 1-4.

“ Druhá třetina nám nevyšla a taky nás stála utkání,“ řekl trenér Oilers McLellan. “ Dnes nám chyběl v utkání pohyb. Je to velké zklamání.“

Další utkání čeká Edmonton v pátek na ledě Los Angeles Kings, kteří momentálně taky nehrají svůj nejlepší hokej a to je šance jak se opět dostat na vítěznou vlnu.