dev_5113_slideOlejáři předvedli v utkání s Chicagem Blackhawks nejlepší výkon za poslední týdny ne-li v sezóně, kdy můžeme od srdce říct, že v duelu fungovalo naprosto vše. Cam Talbot byl opět bezchybný a díky 31 úspěšným zákrokům si mohl připsat třetí nulu v sezóně. Dokonce se konečně bodově chytil německý centr Leon Draisaitl, který zaznamenal tři body za dvě branky a jednu asistenci.

„Do utkání přicházelo Chicago s bilancí 8-1-1 a věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého,“ řekl Todd McLellan. “ Dnes jsme odehráli utkání jako tým a odmakali jsme celých šedesát minut.“

Hned po 38 sekundách se dostal do slibné příležitosti kapitán Jonathan Toews ale Cam Talbot si hned na úvod připravil vynikající zákrok, který mu dodal jistotu. „Cítil jsem se dobře od začátku utkání,“ řekl Cam Talbot. “ Právě první velký zákrok mi pomohl k tomu, abych se dostal do pohody.“

Od velké příležitosti Chicaga „olejáři“ vzali utkání do svých rukou. Potvrzení jistoty na hokejkách Oilers nastalo v čase 2:39. Connor Mcdavid proletěl obranné pásmo blackhawks a bekhendem nahodil puk před brankou, kde se puk odrazil až na Oscara Klefboma, který tvrdou střelou prostřelil Coreyho Crawforda, 1-0.

Po první brance v utkání se hra vyrovnala ale na konci třetiny se svěřenci Todda McLellana mohli radovat z navýšení skóre. V přesilové hře se opět prosadil Oscar Klefbom ale jen do konce třetiny, protože branka byla nakonec o přestávce připsána Drasaitlovi, který puk jemně tečoval, 2-0.

Ve třetí minutě druhé třetiny dostali hosté výhodu v podobě přesilové hry, kdy po zbytečném oplácení usedl na trestnou lavici Matt Hendricks. Chicago si vytvořilo několik dobrých šancí ale Cam Talbot předváděl jeden lepší zákrok než druhý. Hlavně při střele Duncana Keitha, kdy Talbot při pádu vložil tělo do střely.

Jestřábi ovládli střelecky druhou část utkání, když vyslali na branku domácích osmnáct pokusů. To Edmonton pouze osm ale i tento počet stačil na to aby „olejáři“ znova udeřili. Opět tým z Alberty si počkal do závěru třetiny, když se osm sekund před koncem třetiny prosadil slovenský obránce Andrej Sekera, který díky skvělé práci Patricka Maroona před brankou prostřelil Crawforda, 3-0.

Edmonton předvedli v závěrečné části utkání skvělou defenzívu, když povolil hostům z Chicaga pouze tři střely. Edmonton si připsal o tři pokusy více ale opět přepisoval skóre v utkání. Nejprve Anton Slepyshev nachytal nečekanou střelou Crawforda, kterému dnešní duel příliš nevyšel. Poté svou druhou branku v utkání zaznamenal Leon Draisaitl, když „olejáři“ využili druhou přesilovou hru v zápase, 5-0.

„Je to tým, který je každý rok v play off,“ řekl Oscar Klefbom. “ Po celou sezónu hrají dobrý hokej, takže toto vítězství je pro nás opravdu velmi dobré. Vždy se Vám zvedne sebevědomí, když porazíte takový tým.“

Hvězdami utkání se stali Oscar Klefbom, Cam Talbot a Connor McDavid, který zaznamenal dvě asistence. Pravě tyto dva body poslali kapitána Oilers na čele celé NHL.

Další utkání Edmonton odehraje ve čtvrtek na ledě Colorada Avalanche.