«

»

Lis 28 2016

Oilers po nešťastném průběhu prohrávají i druhý zápas s nevýraznými Coyotes

dev_6494_slideDva zápasy během tří dnů spolu sehráli týmy Edmontonu a Arizony. V tom prvním byli úspěšní Coyotes, kdy po prodloužení zvítězili 3:2. Oilers si tedy odvezli alespoň bod, tentokrát ale nechtěli svému diviznímu soupeři darovat vůbec nic. Jde o přímého soupeře o play off, i když jde o tým, který je zatím na chvostu NHL.

Trenér Todd McLellan opět pozměnil sestavu, do sestavy se vrátil minulý zápas absentující Matt Hendricks, černou kuličku si tentokrát z McLellanova klobouku vytáhl Tyler Pitlick. V táboru hostů chyběl brankář Louis Domingue, který se zranil a Coyotes ho umístili listinu zraněných hráčů. V brance nastoupil Mike Smith a záda mu kryl Justin Peters povolaný z farmy.

dev_6178_slidePrvní třetina začala vlažně. První výraznější šance přišla až ve 4 minutě, kdy po pěkné kombinaci první formace zakončoval neúspěšně McDavid. Už od začátku to mezi hráči jiskřilo, nejspíš nevyřízené účty z předešlého zápasu. Oilers určovali tempo zápasu, soupeř byl dvakrát vyloučen. Ale ani trest Ekmana-Larssona, tak ani Doana nebyly potrestány, i když šance během přesilovek byly. Nedáš – dostaneš. Toto rčení se bohužel ukázalo pravdivým a bohužel v neprospěch Edmontonu. Coyotes, kteří celou dobu prakticky neohrozili Talbotovu branku, šli v 17 minutě do vedení. Vše začalo špatnou rozehrávkou Edmontonu, kdy ve středním pásmu chyboval Caggiula, puku se zmocnil Ekman-Larsson, poslal ho dále do rohu kluziště na Vrbatu, který puk pouze nahodil na branku, ale k překvapení všech puk skončil v síti. Vrbata totiž trefil Krise Russella, který stál před brankou a od něj se puk něšťastně odrazil přímo za Talbota. Ten byl tak překvapen, že nebyl schopen nějak rychleji zareagovat. Gól byl tedy připsán Vrbatovi. 0:1. Gólu je škoda hlavně vzhledem k pasivitě Coyotes, kteří k vedení přišli velmi lacino. První třetina byla plně v režii Oilers, přičemž Coyotes se na nic kloudného nezmohli. Přesto šli do kabin s jednogólovým vedením.

dev_6222_slideI druhá třetina začala prakticky jako ta první. A i tady přišla velká šance až ve 4 minutě druhé třetiny, takže ve 24. Bylo to ale na druhé straně. Talbot šanci vychytal, ale v podstatě to byla první velká šance Coyotes v tomto zápase. Ve 28 minutě přišla přesilovka Arizony, kdy byl vyloučen Larsson. Ten velmi tvrdým hitem sundal Maxe Domiho, kterého to muselo hodně bolet. Oslabení ale Oilers sehráli velmi dobře. Coyotes se postupně začali více osmělovat, ale stále to nebylo ono. Naopak Oilers byli tím týmem, který se více tlačil do branky. V 35 minutě opět zbytečně fauloval Larsson a byl vyloučen, ale Oilers opět hráli v početní nevýhodě spolehlivě. Jen těsně před koncem měli hosté obrovskou šanci, ale Adam Larsson napravil svá dvě předchozí vyloučení tím, že zabránil skoro jistému gólu po střele do poloprázdné branky. Ve druhé třetině se hra více vyrovnala, ale stále s převahou Oilers. Skóre se nezměnilo a tak po dvou třetinách stále vedli hosté z Arizony.

O přestávku zřejmě byla v kabině bouřka, protože Oilers na hosty ve třetím dějství vletěli a na hodnou chvíli je zavřeli ve vlastním pásmu. Převaha stále poměrně jasná, jen ne ji přetavit v branku. Na čem se evidentně zapracovalo, jsou přesilovky. Ve 47 minutě měli příležitost. Oilers v ní sice gól nedali, ale sehráli ji velmi dobře. Vyrovnání přesto nakonec přišlo. A jak bylo jednoduché. McDavid ukázal, že není jen hráčem, který jde s pukem až do brány, ale zkusil to tentokrát jednoduše. Na modré čáře se napřáhl a na jeho dělovku byl Smith krátký. Ránu ještě mírně tečoval Milan Lucic, ale nezdá se, že změnil dráhu střely. 1:1. Edmonton byl stále lepším týmem, nicméně opět šli do vedení hosté. Duclair zabojoval v rohu a přihrával před branku na úplně volného Jamieho McGinna, kterého tam nechal trestuhodně zcela volného Jordan Eberle a pro McGinna už nebylo těžké zcela sám před Talbotem zavěsit. Trenér McLellan ještě zkoušel odvolat brankáře a Oilers byli skutečně blízko vyrovnání, protože si tlak vytvořit dokázali. Gól už ale vstřelit nedokázali a tak dnes nezískávají ani bod.

dev_6415_slideCo k tomu dál dodat… Oilers měli celý zápas drtivou herní převahu a spoustu šancí. Coyotes si vytvořili prachbídně málo šancí a jejich výkon byl, dá se říci až diskutabilní. Oilers jim ale prakticky darovali oba góly. První byl vlastní a druhý po individuální chybě. Velmi špatná produktivita, kdy Oilers nedokázali proměnit velké množství šancí a také chyba a nepozornost Eberleho stála dnes Oilers zápas. Prohra 1:2 je nezasloužená, dnes vyhrál tým, který se celý zápas k ničemu nezmohl. Ale taková je NHL a takový je hokej, bohužel někdy krutý.

Třemi hvězdami utkání byli vyhlášeni Mike Smith, Oliver Ekman-Larsson a Oscar Klefbom.

Příští zápas Edmonton sehraje v úterý, opět na domácí půdě s Torontem Maple Leafs.