«

»

Pro 05 2016

Divočáci se prohnali ropnými prériemi. Minnesota loupila v Rogers Place

oilers-wild240x141Před sezonou se otevíral nový stánek, který měl být symbolem vzestupu Oilers. Vzestup Edmontonu nastává, nicméně v Rogers Place se ztrácí body, jako na běžícím páse. V posledním zápase si odvezla dva body Minnesota Wild. Alespoň bod přece jen domácím zůstal.

Edmonton čekal druhý zápas ve dvou dnech. Tohle je vždy pro hráče velmi těžké, jelikož NHL nemá slitování a sil není nazmar. Zápas tomu dá se říct, odpovídal. Nuda, nuda a ještě jednou nuda. Jako by hráčům chyběl šmrnc. Zápas sice dostal gólovou nálepku hned v úvodu, kdy se šikovným manévrem před bránou prosadil domácí Maroon. Poté už ale nezbylo nic, co by diváky nějak více uchvátilo. Možná bitka Kassiana Gabrielem, kdy se s tím oba borci nemazali, a vítězem se stal asi přece jen domácí rváč. Oilers se snažili něco vymyslet, ale jako by měli v Rogers Place svázané ruce. Kdykoliv vyjedou k venkovnímu utkání, jejich hra se náhle změní, a ačkoliv se třeba prohraje, je to pořádná řež.

„Myslím, že jsme našli cestu jak získat bod v ošklivém utkání, a oni našli cestu jak urvat dva body v ošklivém utkání“ vyjádřil se domácí lodivod McLellan.

V závěru první třetiny srovnal stav Coyle, a do další části zápasu se šlo za remízového stavu. To ještě ale nikdo netušil, že už v řádné hrací době branka nepadne. Hůř už na tom v dnešní porci utkání byly fanoušci v Raleigh, kde tamní Hurricanes po bezbrankovém zápase rozhodli až v prodloužení. McDavid nedokázal bodovat už dvě utkání v řadě. Stále a stále se potvrzuje, že jakmile se nedaří prosazovat našemu kapitánovi, tak to odnese celý tým. Alespoň u útočníků to platí dokonale. Hráči jako Draisaitl, Lucic nebo Eberle nedokážou odpálit smrtící nálož, pokud chybí rozbuška jménem McDavid. Ne že by se náš lídr nesnažil, nebo že by hrál vyloženě špatně, nicméně puk do branky dostat nedokázal. Nepomohlo mu ani to, že v závěru druhé třetiny musel do kabiny k povinnému lékařskému vyšetření, jak to vyžaduje protokol NHL. Po podražení od Spurgeona se totiž praštil bradou o led.

V závěru třetí třetiny se ale vrátil, a přece jen to bylo dost znát. V závěru zápasu měli společně s Draisaitlem šanci zápas zlomit. Přečíslení 2 na 1, ale nedokázali proměnit. Devan Dubnyk ukazuje poslední tři sezony v Minnesotě, že je to jeden z nejlepších brankářů celé NHL, a dnes trochu symbolicky poškádlil představitele Oilers, a zase o něco více jim ukázal, že byla chyba se ho zbavovat. Pokud se postavil v bráně proti svému bývalému klubu, slavil sedm vítězství a jen jedenkrát odcházel z ledu poražen. Nakonec se stal hvězdou zápasu.

Rozhodnout se podařilo až v prodloužení, kdy se prosadil fin Mikko Koivu. Bodu je celkem škoda, nicméně dělba je to dá říct spravedlivá. Žádný z týmů nebyl v zápase vyloženě lepší. Kdoví jak by to dopadlo, kdyby v půlce třetí třetiny přečíslení McDavida Kassianem v oslabení nezastavil výborným obranným zákrokem hostující Spurgeon. Takovéto drobnosti rozhodují, nicméně na kdyby se nehraje, a zápas skončil, tak jak skončil. Ocenit musíme také brankáře Jonase Gustavssona, který podal mimořádný výkon. Zatím se jeví jako velmi kvalitní dvojka. Další zápas čeká Edmonton 7.12. v 1:00 v Buffalu. A bude co vracet. Minulé utkání Olejáři doma prohráli se šavlemi 2-6, a právě tato prohra odstartovala sérii výher. Tak doufejme, že to bude mít podobný vliv. S tím rozdílem, že dva body by si v dárkovém balení s mašličkou rádi odvezli bojovníci z Alberty.

EDMONTON OILERS – Minnesotta Wild 1:2 prodl. (1:1. 0:0, 0:0)

3.Maroon (Fayne, Kassian), 20. Coyle (Niederreiter, E.Staal), 64. M.Koivu (Coyle,Dumba)