631043424_slideEdmonton po dvou prohrách mohl opět slavit vítězství. Tentokrát „olejáři“ si vyšlápli na „medvědy“ z Bostonu a to v poměru 4-3. Hlavní hvězdou utkání se stal rodák ze St.Louis Patrick Maroon, který zaznamenal svůj první hattrick v NHL. “ To je v pohodě…..je to docela zvláštní,“ řekl Maroon. „Ani za tisíc let bych si nepředstavil, že bych mohl zaznamenat v NHL hattrick.“

Dnešní vítěství znamenalo pro Oilers také přerušení nelichotivého milníku, když zisk dvou bodů na ledě Bruins byli teprve první za posledních dvacet let.

Vstup do utkání vyšel Edmontou na výbornou, protože hned po osmašedesáti sekundách se dostal do vedení. Leon Draislaitl získal ve středním pásmu puk, který předal kapitánovi Oilers Connoru McDavidovi. Ten si poradil se Zdenem Charou a poslal přihrávku před branku, kde číhal Patrick Maroon, 0-1.

Po obdržené brance okamžitě domácí Bruins převzali iniciativu a byli lepším týmem. Maroon se poté snažil probudit svůj tým bitkou s obrem Charou ale nebylo to k ničemu, protože „medvědy“ stále ovládali utkání. Kýžené ovoce za tlak Bruins se dostavilo v čase 7:16, kdy obránce Colin Miller prostřelil Cama Talbota, 1-1.

Druhá dvacetiminutovka začala dalším tlakem domácích, kteří pomalu utahovali smyčku nad hlavami Oilers. Edmonton podržel několikrát dobrými zákroky Cam Talbot, který nevěděl, kde dřív skočit. Bohužel na souhru prvního útoku Bruins v polovině utkání byl krátký. Český talent David Pastrňák si u mantinelu poradil s Milanem Lucicem a vybídl Patrice Bergerona, který osamocený před brankou Talbota otočil výsledek na stranu domácích, 2-1.

Vyrovnání přišlo hned za dvě minuty, když u všeho byl opět Patrick Maroon. Nejprve obránce Eric Gryba nahodil puk před brankou Tuukka Raska, kde se kotouč odrazil před brusle Maroona, který ukázal důraz v koncovce a prostřelil Raska mezi beton, 2-2.

Edmontonu patřila poslední třetina, když konečně začali hrát hokej, který dělal problémy domácím Bruins. Důkazem toho byli hned první vteřiny, protože už po čtrnácti sekundách třetiny se dostali do vedení. Obránce Matt Benning při přečíslení 3na2 z rohu vystřelil na branku Raska, který střelu vyrazil přímo do Ryana Nugenta-Hopkinse, 2-3.

Dovršení hattricku Patricka Maroona přišlo deset minut před koncem normální hrací doby. Vše mu velmi usnadnili obránci Bruins společně s Bradem Marchandem, když se špatně domluvili a nechali před brankou opuštěný kotouč, který jednoduše Maroon převzal a následně skvěle vymíchal Tuukka Raska, 2-4.

“ Klobouk dolů před spoluhráči z řady,“ řekl Patrick Maroon. „Jsou to skvělí hráči, kteří dokáží udržet puk a usnadňují Vám hru.“

Boston po čtvrté obdržené brance nesložil zbraně a pustil se do Edmontonu se vším všudy. Odměnu Bruins získali v podobě snížení tří minuty před koncem utkání, když přesilovku 5na3 využil český centr David Krejčí, 3-4.

Edmonton zažíval až do posledních sekund utkání krušné chvíle ale Cam Talbot měl skvělé postavené týče. “ První dvě třetiny to byl jiný hokej,“ řekl Cam Talbot, který si připsal 36. start v sezóně (nejvíce v NHL). “ Do třetí třetiny jsme vstoupili dobře. Po brance Nugenta jsme se dostali na horu a když přišla branka Patricka, tak jsme už věřil ve vítězství.“

Edmonton stráví noc v Bostonu a poté se přesune do New Jersey, kde čeká Oilers pikantní duel proti bývalému hráči Tayloru Hallovi.