«

»

Led 09 2017

Čím víc střel dáme, tím míň bodů máme. Edmonton dostal v Ottawě lekci z produktivity

maroon-ottawa240x141Třetí výhru v řadě se Edmontonu přidat nepodařilo. Ottawští Senátoři předvedli, že na výhru se nemusí tým až tak nadřít, a vyhrát se dá i s osmnácti střelami na branku. Hosté podruhé během dvaceti čtyř hodin svého soupeře vydatně přestříleli, s dosti mizernou úspěšností. Ottawa tedy získala i podruhé v sezoně skalp McDavidova týmu.

Ve skvělé formě se prezentuje v poslední době Patrick Maroon. Po hattricku proti Bostonským Medvědům, si připsal dvě branky proti Ottawě. Nutno podotknout, že v posledních deseti zápasech se prosadil osmkrát, a momentálně je ve výborné pohodě. Bohužel na rozdíl od Bostonu, jeho snaha k vítězství nevedla. Tento zápas rozhodla zřejmě první třetina, kdy Olejáři inkasovali dvakrát, a ačkoliv se poté dokázali do zápasu vrátit, otočit stav, následně ho ztratili, a nic na tom nezměnila ani třetí třetina, ve které hosté naprosto dominovali, když svého soupeře přestříleli 3-17. Takový je hold hokejový život.

„Měli jsme dnes vyhrát. První třetina nebyla až tak silná, ale druhá, a hlavně ta třetí nám dávala velkou šanci zakončit velmi těžký trip v poměru 3 výher a 1 prohry“ vyjádřil se k utkání Maroon.

Ottawě skvěle vycházel dost agresivní forcheching. Velmi brzo dokázal skŕovat Smith, pro nějž to byl devátý gól sezony. Chvíli na to mohl srovnat Pouliot, leč jeho backhandová střela skončila jen na břevně Mikea Condona. První vyloučení v zápase si připsal Eberle, kdy se posadil na trestnou za hákování. Domácí toho dokázali využít o necelou minutku později, kdy Hoffman využil křižnou přihrávku Stonea z poza branky, a nedal přesunujícímu se Gustavssonovi moc šancí na úspěch.

První úspěch Oilers přišel před polovinou utkání, kdy únik Maroona skončil v síti, a o minutu později bylo srovnáno. McDavida ještě tváří tvář Condon zastavil, ale chvíli poté už byl krátký na již zmiňovaného střelce dne, Maroona.

„Hrál jsem dosti tvrdě a držel se své hry, kdy hraji hodně do těla, cpu se do brány, abych měl možnost vstřelit, i klidně ušmudlaný gól. Snažím se vytvářet prostor pro ostatní“  vysvětlil Maroon.

Obrat dne dokončil Leon Draisaitl, jenž domácího brankáře nachytal na hruškách, a zpoza branky dokázal skórovat. Jeho oslavné gesto? Podívejte se na video, v tu chvíli byla na hráčích hostů evidentní pohoda. Bohužel, klíčové se v utkání stalo bleskové srovnání Ottawských. O půl minuty později totiž vstřelil branku Stone. V závěru třetiny pak dostal Senátory do vedení Pyatt.

Třetí dějství bylo velmi odvážné ze strany hostů, šance střídala šanci, leč bohužel nic z toho. Obzvláště aktivní byl kapitán Connor McDavid, jenž měl několik skvělých příležitostí dostat puk do sítě. Bohužel se ho držela střelecká smůla. V závěru utkání pečetil utkání střelou do prázdné domácí Turris, a dal zápasu definitivní tečku. Bohužel, Oilers podali sympatický výkon, a minimálně bod si určitě zasloužili. Nicméně, tento čtyřzápasový trip po Východě lze počítat za úspěšný. Dvě výhry, dvě prohry, navíc jedna proti rozjetým Blue Jackets. Věřme, že na vítěznou vlnu se Edmonton vrátí hned v dalším utkání, kdy nastoupí v Rogers Place, proti San Jose. Utkání o „čtyři“ body se hraje ve středu 11.1., ve 3:00 SEČ.

Ottawa Senators – Edmonton Oilers 5:3 (2:0,2:3,1:0)

4.Smith (Stone, Ceci), 15. Hoffman (Stone, Turris), 26. Maroon (Lander, Larsson), 28. Maroon (McDavid), 33. Draisaitl (McDavid, Sekera), 34. Stone (Smith, Brassard), 39. Pyatt (Ceci, Method), 59. Turris (Hoffman, Phaneuf)