DEV_9153_slideTýmy New Jersey a Edmontonu spolu sehráli druhý zápas během šesti dnů. V obou případech vyhrál Edmonton po prodloužení, takže ani New Jersey nepřišlo úplně zkrátka. Přitom oba zápasy byly podobné co do herní převahy a počtu střel Edmontonu. Devils byli v obou utkáních bezzubí, ale přesto mají po bodu. Včera Oilers vyhráli v prodloužení 3:2. Utkání bylo vyhecované a to nejen díky Tayloru Hallovi, který se po svém přestupu poprvé vrátil do Edmontonu, tentokrát ale v dresu soupeře.

Trenér Edmontonu Todd McLellan do zápasu nasadil oba čerstvě povolané útočníky z farmy  Jujhara Khairu a Antona Slepysheva. Jen na lavičce zůstal Mett Hendricks. Záda Camu Talbotovi kryl další povolaný Laurent Brossoit. První třetina nebyla hezká na pohled. Hrál se urputný hokej plný osobních soubojů a Devils hráli svůj typický hokej zezadu a do útočných akcí se pouštěli velmi zřídka. Už od začátku zápasu mezi hráči obou týmů panovalo napětí a souboje se postupně vyostřovaly. Během komerční pauzy došlo i na vzpomínkový medailonek na bývalého hráče Taylora Halla, jemuž většina stadionu tleskala. Edmonton začal také vlažně a do útočných pokusů se začal pouštět až ve druhé polovině první třetiny. Přitom během prvních osmi minut měl příležitost dvakrát hrát přesilovku. V 15 minutě byli Oilers blízko vstřelení gólu, když Patrick Maroon trefil vnější tyč Schneiderovy branky. Do vedení šli ale nakonec hosté, i když velmi šťastně. Kyle Palmieri se za brankou obtočil okolo Draisaitla a nahrál puk před branku, kde se důrazně přes bránícího Davidsona prosadil Travis Zajac. Tady se nedá mluvit o nedůslednosti bránících hráčů, oba hráči z New Jersey to totiž udělali skvěle. 0:1. Se závěrečným hvizdem ještě došlo k šarvátce, když Kris Russel nabral Palmieriho.

631581142_slideVe druhé třetině bylo srovnáno velmi rychle a to už po 16 vteřinách. Parenteau ztratil ve středním pásmu puk a přes Larssona s Draisaitlem se puk dostal k Adreji Sekerovi, který nikterak tvrdou, ale přesnou střelou zkušeně skóroval z mezikruží. Na této brance bych vyzdvihl přehled Leona Draisaitla, který skvěle a hlavně nečekaně nehledal své spoluhráče před brankou, jak by to udělala asi většina hráčů, ale krásně si počkal na Sekeru, který byl zcela volný, protože hráči Devils se příliš soustředili na najíždějící hráče Oilers před svým brankářem. Excelentní branka. 1:1. Ve 28 minutě, kdy se dostali do přečíslení Pouliot s Eberlem byli Oilers opět velice blízko vstřelení gólu. Jordan Eberle namísto přihrávky na Pouliota volil střelu a trefil pravou spojnici. Během druhé třetiny se opět na ledě jiskřilo. Nejvíce aktivní byl v tomto směru Maroon. Vyloučen za hrubost byl dokonce bývalý hráč Devils Larsson. Když do konce druhé části zbývalo pouhých 51 vteřin a Oilers byli přitom daleko aktivnější, stejně šli do vedení nakonec opět hosté z New Jersey. Parenteau nejdřív od pravého kruhu vystřelil, Talbot střelu betonem vyrazil před sebe a puk se dostal do mezikruží, kde opět střílel Taylor Hall. Střela šla vedle, jenže u branky stál Steven Santini, který přišel k asi nejlaciněji zaznamenanému gólu v kariéře. Brandon Davidson totiž Santinimu držel hokejku a ten se nemohl do hry v ten moment jinak zapojit, než stát u branky. Hallova střela ho ale zasáhla a od Santiniho se puk odrazil za nešťastného Talbota. 1:2.

DEV_9333_slideVe třetí třetině kulminovala oboustranná nevraživost a největší střet zápasu na sebe nenechal dlouho čekat. Ve 43 minutě se na modré čáře při vhazování pošťuchovali Zack KassianTaylorem Hallem a zatímco Kassian byl první, který udeřil, Hall se ohnal a Kassian skončil na ledě. Hra pokračovala a puk se dostal do rohu, ale Kassian si nic nenechal líbit a jel se Hallovi vysvětlit, že tady je pánem on. Musel mu říci něco pěkného, protože Hall se po něm ohnal a Kassian Halla zasypal několika ranami, které Hall ale neopětoval a tak ke rvačce nedošlo. Oba hráči byli vyloučeni, Kassian za hrubost a Hall na 4 minuty za vysokou hůl. V 53 minutě bylo opět vyrovnáno. Rychlá akce McDavida s Draisaitlem měla za následek závar před Schneiderovou brankou, kde se po několika odrazech nejlépe zorientoval důrazný Patrick Maroon a propasíroval puk za ležícího Schneidera. 2:2. V 56 minutě měl opět obrovskou šanci na skórování Maroon, který zachytil ledabylou rozehrávku Merrilla. Maroon zblízka mířil ale pouze do Schneidera. A když neuspěl ve slibné šanci ani Pouliot, utkání šlo do prodloužení.

Hned dna začátku měl obrovskou šanci skvěle hrající Andrej Sekera, který šel před Schneiderem do blafáku, ale neúspěšně. Utkání rozhodli na začátku 4 minuty nastavení Draisaitl s McDavidem krásnou akcí, kdy McDavid naznačil střelu, ale místo toho naprosto nezištně krásně nahrál přesně na Draisaitla, který propálil Schneidera. 3:2.

631573330_slideOilers vyhráli naprosto zaslouženě, když soupeře přehrávali celý zápas a na střely zvítězili 34:18. Devils předvedli neškodný a bezzubý výkon, který přesto stačil k zisku jednoho bodu. I taková je NHL. Oilers měli velké množství šancí, které měly skončit gólem, ale neskončily. V proměňování šancí je určitě v tomto týmu ještě velká rezerva, kde se musí zapracovat. Brankář Cam Talbot nemohl ani za jednu branku. Naopak u obou obdržených gólů byl Brandon Davidson. Výborný zápas odehrál Andrej Sekera. Jordan Eberle už 15 zápasů nedokázal vstřelit branku a jeho trápení pokračuje. První hvězdou zápasu byl naprosto zaslouženě vyhlášen Patrick Maroon, který odehrál další vynikající zápas a potvrzuje, že má životní formu. Druhou hvězdou byl vyhlášen Leon Draisaitl a třetí Taylor Hall. Hall k utkání řekl: “Na osobní úrovni jsem rád, že mám tyto zápasy za sebou. Ne, že bch se jich děsil, ale prostě mě to hodně vzalo. Celkově vzato to byl pro mě ale zábavný večer“. Leon Draisaitl se zase vyjádřil k McDavidově rozhodující přihrávce v prodloužení: “Když hrajete s Connorem, tak musíte být vždy připraveni, protože on dokáže udělat neuvěřitelné věci z ničeho“.

Další zápas je na programu zítra kdy se v boji o Albertu Oilers střetnou s rivaly z Calgary.