DEV_1169_slideEdmonton dnes prolomil další nepříznivou bilanci. Poté co se povedlo 6. Ledna výhra po dvaceti letech na ledě Bruins“olejáři“ si mohou odškrtnout první vítězství po osmi letech v normální hrací době na domácím ledě s Arizonou Coyotes. Vítěznou branku v utkání si připsal Jujhar Khaira, pro kterého to byla první branka v NHL. Rodáka ze Surrey s indickými kořeny doplnila dvojice Nugent-Hopkins a Draisaitl, kteří tak napomohli k zasloužené výhře 3-1.

Olejáři šli do utkání s jednoznačným cílem a to neinkasovat jako první. Hra kojotů dělá už pár let Oilers velké problémy, protože jejich styl je velmi dobře propracovaný a těžko se překonává. Úkol byl splněn už ve čtvrté minutě, když po pasu Adama Larssona dal Jordan Eberle přednost Nugentu-Hopkinsovi, který pohotovou střelou otevřel skóre, 1-0.

Poté hru Edmonton ovládal podle svých potřeb. Arizona hrála naprosto bez nápadů a zaujetí. Coyotes měl v první třetině pouhých pět střel, které nebyli nijak nebezpečné.

Druhé dějství bylo o poznání z obou stran aktivnější. Nejprve se do úniku dostal Jordan Eberle, když ho parádním pasem vybídl Ryan Nugent-Hopkins. Bohužel pro Eberleho Mike Smith vytáhl parádní zákrok lapačkou. Bohužel ani dnes Eberle neskóroval a tak prodlužuje své čekání na branku. Naposledy se mohl radovat z úspěchů 6. prosince, když se prosadil v utkání s Buffalem Sabres.

„Samozřejmě, že jsem naštvaný,“ řekl Jordan Eberle. “ Moji reakci jste mohli vidět. Dostávám se do šancí ale chybí mi štěstí, přesto věřím, že to prolomím.“

Co se nepovedlo Eberlemu, to se povedlo Khairaovi. Čtvrtá řada předvedla skvělé napadení v obranné třetině hostů, když vše začal právě Khaira, který rozhodil za brankou obránce Coyotes. Pohotově Zack Kassian dostal puk před branku Mike Smitha, kde už číhal Mark Letestu. Letestu se neukvapil a našel v lepší pozici Jujhara Khaira, 2-0.

„Je to pro mně úleva“ řekl Khaira po své první brance v NHL. „Vždy jsem o tom přemýšlel ale teď je to za mnou a můžu se soustředit na svou hru.“

O dvě minuty později v čase 33:37 se Edmonton dostal do tříbrankového vedení. Svou sedmnáctou branku v sezóně si připsal německý cent Leon Draislaitl. Connor McDavid zavezl puk do pásma Arizony, kde si počkal až si najede Leon Draisaitl, který si kličkou do strany poradil s Lawsonem Crousem a pohodlně zavěsil, 3-0.

„Jsem hodně v pohodě,“ řekl Drasaitl.“ Hra s Connorem je jednodušší, než je obvykle možné. Myslím si, že se všichni tři dobře doplňujeme.“

Drasaitl má momentálně 39 bodů za 17 branek a 22 asistencí, zatím co Connor McDavid vede bodování v celé NHL s 51 body. Musíme taky podotknout, že Patrick Maroon vede s osmnácti brankami tabulku střelců Oilers.

Pomyslnou nadějí na slušný výsledek vykřesal hostům český útočník Radim Vrbata. Edmonton hrál v šesti mužích a tak musel přijít trest. Na trestnou lavici usedl Patrick Maroon, který na ní vydržel 1:23, když po chybě bránicí čtveřice se Vrbata objevil úplně sám před Talbotem, 3-1.

Branka v závěru druhé třetiny měla dodat sebevědomí „kojotům“ do třetí části utkání, ale to se nekonalo. Arizona dokázala v poslední třetině vyslat pouze pět střel na Cama Talbota. Sice Edmonton vyprodukoval pouze tři střely ale svěřenci Todda McLellana hráli pouze to co potřebovali. Asi jediný nepříjemný okamžik nastal na konci třetiny, kdy Andrej Sekera schytal při bránění střelu do ruky, poté se do utkání už nevrátil. Zatím bližší informace nebyli zveřejněny.

„Mohli jsme zaznamenat více branek,“ řekl Leon Draisaitl.“ Není snadné proti nim hrát. Jejich hra je velmi strukturována a drží se svých detailů. Tyto utkání nejsou moc zábavné, takže jsme velmi šťastní za dva body.“

Další utkání čeká Edmonton opět v Rogers Place, kde přivítají Jágrovou Floridu.

Edmonton – Arizona 3:1 (1:0,2:1,0:0)

4. Nugent-Hopkins (Eberle,Larsson), 32. Khaira (Letestu,Kassian), 34. Draisaitl (McDavid), 38. Vrbata (Burmistrov, Perlini)