Edmonton oproti poslednímu utkání s Wild dokázali zlepšit svou hru na ledě“ predátorů“ ale na body to nestačilo. Největší překážkou byl finský brankář Pekka Rinne, který pochytal 31 pokusů Oilers. “ Bohužel jsme udělali několik špatných rozhodnutí,“ řekl bývalý hráč Predators Matt Hendricks. “ Přistoupili jsme na jejich hru a to byl důvod, proč jsme nedokázali bodovat.“

První třetina přinesla velmi opatrný hokej, ve kterém ani jeden soupeř nechtěl inkasovat jako první. Edmonton se za první dvacetiminutovku dostal pouze ke čtyřem střeláma to domácí vyslali o pět pokusů více. Druha třetina byla o poznání střelecký aktivnější, když oba celky shodně vyslali čtrnáct střel ale pouze domácí Nashville Predators se dokázal prosadit.

Skóre se otevřelo v čase 21:26, když z pravé strany si najel Viktor Arvidsson, který dělovkou z příklepu vymetl horní růžek branky Cama Talbota, 0-1. Vyrovnanou třetinu ukončila další branka do sítě „olejářů“. Po skvělé individuální akci Ryana Johansena se k puku dostala druhá hvězda utkání Arvidsson, který našel ideálně osamoceného Filipa Forsberga, 0-2.

“ Udělali jsme pár chyb a oni toho využili, „ řekl Todd McLellan. “ Blíží se pomalu play off a hra podle toho vypadá. Dnes mělo opravdu utkání vysoké tempo jako v play off.“

Poslední část utkání patřila Oilers ale jak bylo zmíněno, Pekka Rinne předvedl několik dobrých zákroků, které podrželi jeho tým. Nashville si v závěru utkání hlídal svůj výsledek a nikde se nehonil. Důkazem toho jsou taky jejich střelecké pokusy, když vyslali pouze čtyři střeli naopak Edmonton třináct.

Edmonton čeká hned zítra utkání na ledě Caroliny Hurricanes a pak v  neděli od 19 hodin SEČ na ledě Montrealu. Olejáři mají teď opravdu těžký program, který může ukázat jak je na tom tým z „Oil Country“. 

Nashville – Edmonton 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

22. Arvidsson, 40. Forsberg

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *