Těžký program pokračuje

Edmonton čeká velmi těžký víkend, když dnes odehráli utkání v Nashvillu a hned zítra musí nastoupit na ledě „hurikánů“, aby toho nebylo málo, tak ještě je čeká v neděli utkání v hokejové mekce s místními Canadiens.

Oba celky zítra čeká druhé utkání v této sezóně. První duel lépe zvládli Oilers, kteří si ponechali dva body v Rogers Place za vítězství 3-2. Hrdinou utkání se stal brankář Cam Tabot, který po utkání běžel za svojí ženou. Pár hodin po duelu s Carolinou se mohl Talbot pochlubit svými dvojčaty. Pravě po tomto radostném okamžiku začal bývalý brankář Rangers podávat fantastické výkony.

Svěřence Todda McLellana čeká určitě nepříjemný soupeř, který vévodí statistikám v oslabení, když jejich procentuální číslo úspěšnosti je 87,8. Celkem dostali v oslabení pouze patnáct branek. “ Jsou úspěšní v některých činnostech,“ řekl Todd McLellan. “ V oslabení jsou nejlepší v celé NHL a mezi top týmy taky  patří ve vhazování a napadání. Vždy jsou dobře připravení a nenechávají se zbytečně vylučovat.“

Přes tyto fakta se Edmonton může pyšnit s bilancí z posledních osmi utkání, když dokázali sedmkrát zvítězit a jednou si odvést bod za prohru na nájezdy. Aktuální forma Caroliny z posledních deseti utkání je vyrovnaná. Hurricanes si připsali pět vítězství a stejný počet proher. Momentálně jim patří dvanáctá příčka ve Východní konferenci se ztrátou sedmi bodů na osmi Boston Bruins. To Edmonton se pokusí přerušit sérii dvou porážek, přesto si stále drží třetí místo v Pacifické divizi, když na první „žraloky“ ztrácejí pouze tři body.

Podle ranního rozbruslení nastoupí  do branky Oilers opět Cam Talbot. Sice je to nečekány krok od trenérského týmu ale má to své důvody, protože Talbotovi se proti „hurikánům“ náramně daří. Ve své kariéře odchytal čtyři duely proti Carolíně, ve kterých zaznamenal čtyři vítězství s číslem 0,97 branky na utkání a dvěma shutouty. Jeho protějšek bude Cam Ward, který ještě pamatuje poslední účast „olejářů“ v play off, kde byl hlavním tahounem Hurricanes ve finále Stanley Cupu.

Duel na ledě Caroliny Hurricanes začíná zítra v 1:30 středoevropského časů.